4 Muziek Summer Festivals toert deze zomer door Zeeland. Zaterdag wordt in Vlissingen het startschot gegeven. Daarna doet het muziekfestijn ook Terneuzen, Goes en Middelburg aan. Medeorganisator Sofyan Azzagari kijkt al uit naar de serie evenementen. Laatste concert in reeks BachPlus Eilandelijke Muziekdag gens Azzagari behoorlijk omhoog. Desondanks zijn de organisatoren erin geslaagd aansprekende namen naar Zeeland te halen. ,,Onze voor naamste doelgroep is de 16- tot 28 ja rigen. De muziekstijl die hier het best bij aanslaat, is een mix van latin en eclectic, zeg maar wat er in de top- 40 staat. Per editie van het Summer Festival proberen we een grote naam te strikken. Zo komt Frenna in Vlis singen optreden. Wellicht zegt deze naam de gemiddelde dertigplusser niet zoveel, maar dit is een van de meest geboekte artiesten van Neder land", vertelt de organisator. ,,Het is een artiest die ook steeds meer be kend wordt bij het grote publiek. Vroeger was Frenna vooral een echte rapper. De afgelopen tijd is hij door samenwerkingen met onder andere Andre Hazes jr. steeds bekender ge- worden." In Terneuzen is Josylvio de hoofdact. Hier geldt eigenlijk het zelfde voor als Frenna. ,,Niet bij alle leeftijden even bekend, maar onder tussen wel gewoon de meest beluis terde Nederlandse artiest op Spotify in 2018. De line-up voor Goes en Middelburg is zo goed als rond, daar komen we snel mee naar buiten." Moment of fame Naast optredens van bekende namen wordt tijdens de Summer Festivals ook een podium gegeven aan regio naal talent. Met gemiddeld rond de 1500 toeschouwers zijn de festivals een mooi moment voor muzikanten om zich aan het publiek te laten zien. ,,Neem bijvoorbeeld de dj-wereld. Tegenwoordig zijn er zoveel dj's op de markt, probeer je daar nog maar eens te onderscheiden. We geven EN 4 REDENEN MEER Klassiek Muziek We proberen Zeeland een stukje aantrekkelijker te maken voor de jeugd generatie zijn zoveel jongeren weg getrokken uit Zeeland om nooit meer terug te keren, heel zonde. Zelf ben ik in Zeeland blijven studeren en heb er nooit over gedacht hier weg te gaan. Feit is wel dat er voor de jeugd niet altijd evenveel te doen is. Veel arties ten en evenementen zien Zeeland toch als achtergebleven gebied." Zijn kompanen zijn net als Azzagari ge boren en getogen Zeeuwen. Met de evenementen die ze organiseren, hebben ze dan ook een duidelijk doel. ,,We proberen Zeeland een stukje aantrekkelijker te maken voor de jeugd. Na een aantal geslaagde Summer Festivals in Vlissingen en één in Terneuzen is de tijd rijp voor een verdere uitbreiding. Normaal moet de Zeeuwse jeugd voor een op treden van een bekende artiest een tijdje met de auto of trein. Wij halen ze naar Zeeland en bieden de bezoe kers een laagdrempelig en niet te duur festival." Top 40 En inderdaad, wie naar de ticketprijzen kijkt (duurste ticket rond de 25 euro), komt al snel tot de conclusie dat deze inderdaad lager dan ge middeld liggen. Natuurlijk, er moeten keuzes gemaakt worden voor de line-up. De prijzen voor populaire arties ten gaan de laatste tijd vol- Het is 2017 wanneer in Vlissingen voor de eerste keer een Summer Festival wordt georgani seerd. Drijvende krachten achter het evenement zijn de heren van FES TIVE Events. Het is eerder dat jaar dat het bedrijf min of meer het licht ziet. ,,Mijn drie kompanen en ikzelf zitten al een tijdje, los van elkaar, in de eve nementenbranche. We zijn een keer met elkaar in contact gekomen en kwamen tot de conclusie dat het bundelen van de krachten een goede zet zou zijn", vertelt Sofyan Azzagari over het ontstaan van de samenwer king „Het eerste evenement dat we organiseerden was de Koningsnacht van 2017 in Goes. Dit beviel van alle kanten zo goed dat we besloten sa men verder te gaan. Niet snel daarna ontstond het idee voor het eerste Summer Festival in Vlissingen." Gevraagd naar de achtergrond van de Summer Festivals put Azzagari voor een deel uit er varingen uit zijn eigen jeugd. Als geboren en getogen Zeeuw houdt hij van de provincie, maar zag in de voorbije jaren ook haar beperkingen. „Van mijn donderdag 13 juni 2019 Laten we eerst deze zomer maar eens knallen Het slotconcert van de reeks die in Aardenburg verzorgd wordt door het ensemble BachPlus staat in het teken van de vorst Leopold. Bach had een bijzondere relatie met de vorst. Componisten hadden het niet gemakkelijk in de 17de en 18de eeuw. Bach had het geluk dat Leopold van Anhalt-Köthen hem aanstelde als Kapelmeis ter in 1717. Voor de 33-jarige Bach was dit een buitenkans: goede vergoeding en huisves ting. Leopold had Bach ge hoord aan het hof van zijn schoonbroer hertog Ernst Au gust van Weimar. Bach noemde de periode dat hij werkte voor Leopold zijn gelukkigste jaren. Hij kon er in de hofkapel met goede musici musiceren en oogstte bewondering voor zijn kunst. Bach noemde Leopold zijn 'innig geliebte Fürst Leo pold'. BachPlus speelt onder leiding van Bart Naessens twee wereldlijke cantates die Bach in Arnstadt voor zijn geliefde vorst componeerde: Durchlauchster Leopold en Die Zeit, Die Tag und Jahre macht. Tussen de cantates wordt de Triosonate in e gespeeld. Zondag, Sint Baafs Aarden burg, 16.00 uur. In Zierikzee wordt zaterdag de jaarlijkse Eilandelijke Muziekdag gehouden. Vrijwel alle muziekgezel schappen van Schouwen-Duiveland doen mee, van harmonie tot drum band en van fanfare tot majorettes. De opening is om 11.00 uur door burgemeester Rabelink. Vanaf half tien gaan drum band Apollo en de majorettes van Apollonia al rond. Zaterdag, cen trum Zierik- zee, 09.30-17.00 uur. Bas Dingenouts 44 —Sofyan Azzagari Josylvio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48