Laveren tussen dance en UIT THUIS 3 il Festival Levende standbeelden zorgen voor verrassingen Bart Jacobs speelt Swingende Zeevruchtjes Orgel Rock donderdag 13 juni 2019 GO Jazzliefhebbers komen M De Duitse toetsenist Stefan Schmid, de Braziliaanse zange res Lilian Vieira en de Neder landse drummer Stefan Kruger (vlnr) vormen samen Zuco 103. FOTO JONATHAN HERMAN morgen en zaterdag ruim schoots aan hun trekken tijdens de Zeeuwse Jazz- dagen in Middelburg. De aftrap is morgen om 20.30 uur in De Spot, met een optreden van de Keme- nade Hammond Sandwich. Vijf heren met een onuit puttelijke drive brengen groovende souljazz met catchy thema's. Aanslui tend is het podium voor Michelle David &The Gos pel Sessions. De 'Ameri kaanse gospelkoningin' is een grote naam op het programma. Zaterdag is er ruimte voor 'Jazz in the City', met vijf looporkesten in de Middelburgse bin nenstad, livejazz op de Vis markt en diverse concer ten op Plein 1940. Voordat Zuco 103 de Zeeuwse Jazzdagen afsluit speelt het Mete Erker Trio in De Spot. Speciaal voor deze avond heeft Mete Erker een gloednieuw trio sa mengesteld. Ze brengen spiritual jazz met een he dendaagse indiepopsound. Het orgelconcert dat Ton Koopman zou geven in de Augustinus- kerk in Middelburg heeft hij vanwege fami lieomstandigheden moeten afzeggen. De gerenommeerde Belgische organist Bart Jacobs is bereid gevonden dit concert te vervangen. Bart Jacobs studeerde orgel, klavecimbel, kamermuziek en basso conti nuo aan het Lemmensinstituut in Leuven. Hij is organist-titularis van de Sint-Mi- chiels- en Sint-Goedelekathedraal te Brussel. Hij won tal van prijzen op interna tionale orgelconcoursen. Dinsdag, Augustinuskerk Middelburg, 20.00 uur. Toetsenist René Geelhoed en virtu oos drummer Maar ten Kooymans vor men onder de naam De Zeevruchtjes een swingend rock-'n-rollduo met meer energie dan een voltallige band. Zij geven in Zierikzee de aftrap voor de zomertour van hun rockshow, waarvan het repertoire meerdere generaties overschrijdt en ver bindt. In het voorprogramma treedt de nog onbekende band PRZJKT-X op. De band wordt gevormd door Jorrit Duin, Wouter de Bloeme en Marcel Modde. Zij spelen covers en eigen nummers. Zondag, restaurant Wendy's aan de Zeelandbrug Zierikzee, 15.00 uur. De straten van Domburg zullen zaterdag weer over spoeld worden door stand beelden van allerlei plui mage. Verwacht echter geen statisch evenement, want we hebben het over le vende standbeelden. Bezoekers mogen vooral het onverwachte verwachten. Uit het niets kunnen de standbeelden namelijk tot leven komen om bijvoor beeld een ludieke act op te voeren. In totaal zullen rond de twintig professionele acts in Domburg te zien zijn. Daarnaast is er de mogelijk- heid voor amateurs om zich tijdens het festival te presen teren aan het grote publiek. Het geheel wordt aangevuld met muziek en straattheater. Na het succes van voor gaande edities is het festival inmiddels bijna niet meer weg te denken uit de jaarlijkse agenda van Domburg. Met name voor kinderen wordt het festival alom aangeprezen als uitermate geschikt evene ment. Het festival begint om 13.30 uur op de Markt van Domburg. Zaterdag, centrum Dom burg, vanaf 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47