Drankgigant verhuist naar Vlissingen 'Wist u dat er zoveel mogelijk is?' Het Zeeuwse Land 7 VERDACHTE VOORARREST De dood van de bewoonster van Parc Zonnehove bij Oostkapelle blijft de gemoederen bezighouden. De medebewoners vrezen de terugkeer van de verdachte naar het complex. donderdag 13 juni 2019 Emile Calon Oostkapelle Wat er ook gebeurt, hij mag niet te rugkomen. Dat stellen Rinus Stoffels en Frans de Bruijn. Met 'hij' doelen ze op de 56-jarige man die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood op 24 mei van een bewoonster van Parc Zonnehove bij Oostkapelle. Volgens de twee medebewoners zit een Middelburgse advocaat startklaar om een kort geding aan te spannen zodra bekend wordt dat de verdachte vrij wordt gelaten door de rechtbank. ,,We willen dat hij hier nooit meer terug kan ke ren. Ook als blijkt dat hij niet schuldig is aan haar dood. Hij mag niet terugkeren. Hij zorgde echt voor veel te veel ellende." Kalmeringsmiddelen Ze zijn maar wat blij dat de rech ters gisteren besloten het voorar rest met één maand te verlengen. ,,Dat geeft één maand rust." Dat is volgens het duo wel nodig omdat een aantal bewoners nog steeds in shock is nu een medebewoonster op de drempel van haar woning op de tweede verdieping van gebouw Cleijn Westhove om het leven is gebracht. ,,Ze slikken kalmerings middelen en hopen en bidden dat hij niet terugkeert." Tegelijkertijd vinden ze het een beetje zorgelijk dat het voorarrest maar met één maand is verlengd. Ze hoopten op een verlenging met drie maanden. Want dat is vaak een signaal dat de verdenking te gen de verdachte heel stevig is. Ze weten dat het heel moeilijk wordt te voorkomen dat hij terug keert naar zijn woning op de be gane grond in het Parc. ,,Maar on- mogelijk is het niet." De Bruijn (71) klopt op een geel boekje en zegt dat daar de oplossing in staat. Het gaat om het 'Modelreglement bij splitsing in Appartementsrecht' en stelt dat als een inwoner voor heel veel overlast zorgt, er mogelijkhe- We waren bezig met het aanleggen van een dossier. Alleen al dit jaar hadden we ruim vijftig incidenten - Frans de Bruijn, bewoner den zijn om hem uit het apparte ment te zetten door de Vereniging van Eigenaars. De Bruijn: ,,We wa ren bezig met het aanleggen van een dossier. Alleen al dit jaar had den we ruim vijftig incidenten." Dat gaat van beledigen en bedrei gen tot het gooien van een fiets op de auto van een begrafenisonder nemer en het vernielen van de auto van een verpleegkundige. ,,Want ze stonden volgens hem verkeerd geparkeerd." Volgens de twee vonden de inti midaties ook plaats buiten het Parc. ,,Zelfs in Albert Heijn in Domburg kon hij vreselijk tekeer gaan tegen medebewoners." Maar andere keren, dat geven ze ook toe, was hij de vriendelijkheid zelve. Stoffels (77): ,,Als je iets aardigs zei over zijn honden, dan kon je niet meer kapot bij hem." Na een korte stilte: ,,Maar een paar uur later kon je weer de volle laag krijgen." Stoffels en De Bruijn hebben nauw contact met burgemeester Rob van der Zwaag en zijn heel blij dat hij ook in actie wil komen zodra de kans bestaat dat de man terugkeert naar Zonnehove. De Bruijn: ,,In eerste instantie was de gemeente wel heel erg laks." De burgemeester waarschuwde hen wel dat zijn middelen beperkt zijn. Hij kan via een noodbevel iemand maximaal vier maanden de toe gang ontzeggen. En volgens hem is het maar de vraag of een rechter zo'n zeer ingrijpende maatregel steunt. De Middelburgse burge meester werd enkele malen door de rechter teruggefloten toen hij zo'n verbod instelde. Stoffels: ,,We hopen dat het deze keer wel lukt." René Hoonhorst Vlissingen Slijterij Drankgigant kan verhuizen van Oost-Souburg naar Vlissingen. B en W vinden dat het formaat van de drankenhandel een plek op be drijventerrein Baskensburg recht vaardigt. Het zong al langer rond dat de ei genaren van Drankgigant een groot deel van het voormalige pand Van Belle wilden aankopen om de drankwinkel in onder te brengen. XXL store Jurgen en Lindsay Bout laten nu weten dat ze in het pand van de eer dere meubelhandel Van Belle een 'Drankgigant.nl XXL store' gaan be ginnen. Op de hoek van de President Rooseveltaan en de Hermesweg krijgt Drankgigant de beschikking over tweeduizend vierkante meter winkel en eenzelfde oppervlakte aan magazijn- en kantoorruimte. Het assortiment van vijftiendui zend artikelen kan verder worden uitgebreid en Drankgigant kan on line doorgroeien en zich 'nog ver der specialiseren', melden de eige naren. Verzorgd naar wens door Ton en Saskia van DELA Wat uw wensen ook zijn, ons ervaren team helpt u graag om het afscheid altijd persoonlijk en bijzonder te maken. Voor leden en ieder ander. Ca voor informatie naardela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 22 20 voor een persoonlijk gesprek. DEI3\ Rinus Stoffels (l) en Frans de Bruijn willen verdere overlast bij hun appartementencomplex Parc Zonnehove voorkomen. foto lex de meester WA 'Hopen en bidden dat hij wegblijft'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35