Axelsestraat wil cameratoezicht na overval ZEELAND 3 'Alles loopt hier straks muurvast' 'Natuur steeds meer onder druk' Domino's werd dinsdagavond rond 22.30 uur overvallen door twee mannen met een 'op een vuurwa pen gelijkend voorwerp'. Er is een geldbedrag buitgemaakt. De twee medewerkers kwamen met de schrik vrij. De overal op de pizzeria volgt een paar dagen na de geweld dadige overval op de Poolse super markt aan het Arsenaalplein in de Terneuzense binnenstad. Hierbij raakte afgelopen zaterdagavond een medewerker gewond, de eigenaar liep steekwonden op. De daders zijn gevlucht en van hen zijn came rabeelden die de politie aan het pu bliek heeft getoond in de hoop zo de verdachten op het spoor te ko men. Geen verband Van onrust onder de ondernemers is vooralsnog geen sprake. De poli tie ziet geen verband tussen beide overvallen. ,,Wij zijn jaarrond bezig met de veiligheid in de Terneu- zense binnenstad", zegt Martijn van Battum, voorzitter van onder nemersvereniging Bizzy. Ook is hij lid van de Terneuzense werkgroep Keurmerk Veilig Ondernemen, met daarin ondernemers, de ge- meente, Veiligheidsregio Zeeland en de politie. ,,In de binnenstad hangen nu veel camera's, de dek king daarvan is goed. Maar Domi- Pizzeria Domino's in Terneuzen is dinsdagavond door twee mannen overvallen. Er is geld buitgemaakt no's ligt buiten de binnenstad en daar hangen niet zoveel camera's. Laten we hopen dat de twee over vallen incidenten waren en dat het hierbij blijft." Dennis Lauret, voorzitter van de Vereniging Ondernemers Axelse- straat, ziet in de overval op de piz zeria een goed moment met alle le den te praten over de veiligheid in de Axelsestraat. ,,Het lijkt mij goed dat ook in de Axelsestraat camera toezicht komt. Niet alleen voor de veiligheid van de eigen onderne mers en het winkelend publiek, maar ook als aanvulling van toe zicht in de binnenstad. Als er in het centrum wat voorvalt en de ver dachten vluchten via de Axelse- straat, dan hebben wij ze hier ook op beeld." Signalement Van de overvallers op de pizzeria heeft de politie inmiddels een sig- nalement verspreid: twee mannen, vermoedelijk, niet ouder dan twin tig jaar. Man 1: mollig postuur en een Noord-Afrikaans uiterlijk. Hij droeg een hoodie en had de capu chon over zijn hoofd getrokken. Man 2: slank postuur, eveneens een Noord-Afrikaans uiterlijk. Er is nog niemand aangehouden. Uitbater Mustafa Keskin van Do mino's wilde zelf niet reageren op de overval. Hij verwees naar de lan delijke woordvoering. Arnemuiden donderdag 13 juni 2019 van 117 hectare gaat te ver' Kees Asscheman (69, foto) vindt dat het nieuwe Waterpark Veerse Meer veel te groot wordt. Tijdens de drukbezochte informatiebijeen komst over het nieuwe vakan tiepark aan de rand van het Veerse Meer zei de inwoner van Arnemuiden dat hij vindt dat de infrastructuur in zijn dorp en in de omgeving niet be rekend is op een toestroom van zoveel mensen. ,,Er kunnen in dat park straks 5600 mensen verblijven. Dat is bijna evenveel als in heel Arnemuiden wonen. Als al die mensen zich gaan verplaatsen met auto's loopt hier alles muurvast." Hij vindt dat eerst het wegennet moet worden aangepast voor er be gonnen wordt met de bouw van de vakantiewoningen. ,,En niet het omgekeerde zoals ze nu van plan zijn. Dat is echt de ver keerde keuze." Jacqueline van Offenbeek (56, foto) vindt dat hi park er niet moet komen. Vooral niet omdat het een verdere aantas ting vormt van de toch al schaarse natuur in Zee land, aldus de Arnemuidse. ,,De natuur staat in deze provincie steeds meer onder druk." Ook zij bezocht gisteravond de infor matiebijeenkomst in gemeen schapscentrum De Arne. Vol gens haar moeten we zuinig zijn op de rust en ruimte, de kenmer ken waar Zeeland om bekend staat. „Maar wat ook steeds zeldzamer wordt." Daarnaast vindt ze het vreselijk dat door de bouw van het vakantiepark bomen moeten wijken. ,,In een tijd dat we op de CO2-uitstoot moeten letten, moeten we zuinig zijn op onze bomen. Maar dat gebeurt helaas niet. Ze worden te pas en te onpas gekapt." De ondernemers aan de Axelse straat in Terneuzen pleiten, na de overval op pizzeria Domino's dinsdagavond, voor cameratoe zicht in hun straat. In de binnen stad hangen al camera's. Sheila van Doorsselaer Axel j Kijk op de site bij /video s Politie ziet geen verband tussen overvallen M Karel Dinge- manse protes teert al langer tegen het nieuwe vakan tiepark. FOTO LEX DE MEESTER pietweg Oranje. Oorspronkelijk plan Uitbreidingsgebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31