Jacoba naar Smerdiek? Schoolvoetballers scoren in Zeist Verdachte van misdrijf Oostkapelle langer vast Gezelligheid 2 VEERSEMEER PETITIE TEGEN AANLEG A In vijf dagen tijd tekenen bijna 7000 mensen een petitie tegen de aanleg van Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. Na Brouwerseiland en Zeeuwse Lagune barst een nieuwe strijd los over recreatie versus rust en ruimte in Zeeland. Commentaar De Historische Kring Voorhout wil onder het Haagse Bin nenhof laten zoeken naar stoffelijke resten van Jacoba van Beieren en die verplaatsen naar Sint Maartensdijk. Omdat Jacoba daar een tijdje leefde met haar laatste echtge noot Frank van Borssele en omdat haar wens er te worden be graven werd genegeerd. Als het Binnenhof toch op de schop gaat voor de verbouwing van het parlement, is het niet onlo gisch even na te denken over de stoffelijke resten die daar nog liggen. Er is ook al een verzoek om de overblijfselen van Johan van Oldenbarnevelt opnieuw te begraven. Is dit zes eeuwen na dato - Jacoba leefde in de tijd van de Hoekse en Kabeljauwse twisten - een mooi blijk van respect voor haar of is het een ongewenste manipulatie, hobbyisme dat vooral niet moet worden verward met de echte geschiedenis? Ook niet onbelangrijk: een groep mensen uit Voorhout kan wel iets willen, maar voelt Sint Maartensdijk wat voor dit plan? De eerste reactie uit Smerdiek is kalm: maar eens kijken wat het grondwerk in Den Haag oplevert. Wat Nederlanders nu doen, hoort evengoed bij de vaderlandse historie als wat Jacoba destijds overkwam. Dus een eventuele herbegrafenis van haar resten is een nieuw stukje geschiede nis. De vraag is, of we een dergelijk stukje willen toevoegen. Het besluit om de resten van Jacoba, Johan en eventuele an dere mensen eerbiedig met rust te laten zou ook niet misstaan in de geschiedenisboekjes. Besluit om stoffelijke resten met rust te laten misstaat niet in de geschiedenisboekjes ZEIST De wedstrijden om de prij zen vielen letterlijk in het water. Maar de jongens van groep 5/6 van De Oleanderhof uit Arnemuiden en de meiden van groep 5/6 van Het Kompas uit Oost-Souburg lieten zich gisteren van hun beste kant zien tijdens het NK Schoolvoetbal in Zeist. De j ongens uit Arnemuiden reik ten zelfs tot de finale. Of ze de wed strijd om de eerste plaats tegen De Westwijzer uit Amstelveen hadden gewonnen, zal immer bron van spe culatie blijven. De Westwijzer bleek in de poule nog te sterk (6-2 neder laag), maar via een overwinning in de kruisfinales slaagden de jongens uit 'Erremu' er toch in de finale te bereiken. Coach Michel Carol vond het jammer dat 'een mooie revanche'er niet in zat, maar was zeer trots dat ALMANAK de mannen van de Oleanderschool 'gedeeld Nederlands kampioen' werden. Ook de meiden van Het Kompas weerden zich kranig. Via twee verloren wedstrijden en twee gelijke spelen mochten zij de wed strijd om de derde en vierde plaats Een mooie revanche zat er niet in, maar ik bent trots op de mannen van de Oleanderschool spelen. Die ging echter vanwege de gestaag neergutsende regen niet door, waarop - meldde coach Jarco Siereveld - alle deelnemers tot kam pioen werden uitgeroepen. Ze spuugt er zeker niet in. Bij één glaasje blijft het ook nooit, want 'op één been kan je niet lopen'. En dan zwijgen we nog over wat er daarna gebeurt. Helaas blijft deze gezelligheid niet zonder gevolgen. De verder kwieke zeventiger waarover we het hebben, kreeg wat klachten met haar gezondheid en toog, toch wat ongerust, naar de huis arts. Na haar verhaal boog de arts voorover en vroeg bezorgd: ,,Wat drinkt u zoal?" Ontspannen zakte onze heldin onderuit en antwoordde met een wedervraag: ,,Wat heeft u zoal?" Geld voor sanering bedrijventerrein Auto kantelt op Zandkreeksluis SLUISKIL Sluiskilbrug dicht, f ietspont vaart Een ruim opgezet vakantiepark met 950 woningen en appartementen voor in totaal 5600 toeristen - dat staat investeerder Driestar voor ogen. Met restaurants, winkels, zwembad en andere voorzieningen om aangenaam te vertoeven aan de rand van het Veerse Meer, tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. Om rust en ruimte op het park zelf te creëren, wil Driestar een flink stuk grond extra gebruiken. Een deel van dat uitbreidingsgebied wordt een nieuw stuk natuur, als compensatie voor natuur die verlo ren gaat en als buffer naar de omge ving. Karel Dingemanse uit Arnemui- Je hebt het over massarecreatie, op de grens van een natuurgebied den protesteert al langer tegen het nieuwe vakantiepark. Dat tast de natuur aan, vindt hij. Het Veerse Meer is een Natura 2000-gebied en maakt deel uit van een Europees netwerk van natuurgebieden waarin belangrijke flora en fauna voorkomen die moeten worden be schermd. Bovendien vreest hij dat de leefbaarheid van Arnemuiden wordt aangetast door de duizenden auto's die vanaf de snelweg door Arnemuiden naar en van het park gaan rijden. Terwijl het al zo druk is op de doorgaande route door het dorp. Op de vrijdag voor Pinksteren opende Dingemanse een petitie: '117 hectare natuuromgeving aan het Veerse Meer voorgoed opgeof ferd voor massarecreatie'. De teller staat vijf dagen later op 6500 hand tekeningen en het aantal sympathi santen blijft maar oplopen. Die 6500 ondertekenaars, dat zijn er meer dan Arnemuiden inwoners heeft. Het bewijst dat het verzet te gen een nieuw groot vakantiepark veel meer is dan een dorpskwestie. ,,Het leeft onder de Zeeuwen", be aamt Dingemanse. ,,Ik zie veel post codes uit de regio." De reacties die ondertekenaars achterlaten laten duidelijk zien waar de pijn zit. 'Men komt naar Zeeland voor ruimte en rust en na tuur. Maar als we alles volbouwen en vol toeristen proppen En: 'Weer wordt er een kwetsbaar natuurgebied bedreigd door pro jectontwikkelaars en het grote geld'. Het plan van Driestar borduurt voort op een ouder plan voor Wa terpark Veerse Meer. Dat besloeg een kleiner gebied en minder hui zen. Maar voor dat plan zijn alle ver gunningen al verstrekt. Toch richt de petitie van Dingemanse zich te gen het totale project. ,,Met de bouwval zoals die er nu ligt, moet inderdaad wel iets gebeuren", er kent hij. ,,Maar die 117 hectare als to taal, dat gaat echt te ver. Dan heb je het over massarecreatie, op de grens van een natuurgebied." De 56-jarige man uit Oostkapelle die verdacht wordt van betrokken heid bij de dood van een 78-jarige buurvrouw wordt langer vastge houden. De rechtbank heeft be paald dat de voorlopige hechtenis met dertig dagen wordt verlengd. De man werd op woensdag 29 mei aangehouden, vier dagen nadat een bewoonster van Parc Zonne- hove dood was gevonden. Onder zoek wees uit dat ze met geweld om het leven was gebracht. De aanhouding zorgde voor op luchting bij bewoners van het ap partementencomplex, waar de man veel onrust zou hebben veroor zaakt. De verdachte zou agressief zijn en verantwoordelijk zijn voor een aantal vernielingen. Na de aan houding van de verdachte werd een drukbezochte informatiebijeen komst gehouden. De politie deed gisteren onder zoek in de vijver van appartemen tencomplex Parc Zonnehove. Waar de politie precies naar op zoek was, kon politiewoordvoerder Mireille Aalders niet zeggen. ,,We zoeken alle stukjes van de puzzel." donderdag 13 juni 2019 II -Michel Carol, coach Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Omdat vorig jaar een paar ton overbleef, kan de pro vincie dit jaar 1.750.000 euro beschikbaar stellen voor de sanering van be drijventerreinen. Van 1 juli tot 12 september kunnen gemeenten kenbaar maken of ze daarop een beroep willen doen. Ze kunnen maximaal een mil joen euro krijgen, maar moeten zelf de subsidie op zijn minst verdubbelen. De afgelopen drie jaar waren er ook subsidieron des. Toen is geld toege kend aan het opknappen van bedrijventerreinen in Poortvliet, twee terreinen in Terneuzen, Goes, drie terreinen in de gemeente Sluis, Koudekerke, Middel burg, Rilland en Vlissingen. KATS Een moeder en dochter kwamen gisterochtend goed weg nadat hun auto op de zijkant terecht was gekomen op de Zand- kreeksluizen bij Kats. Na behandeling door ambu lancepersoneel konden ze naar huis. De automo biliste kwam op de brug van de bypass van het sluizencomplex in de pro blemen. Ze raakte om 8.20 uur de vangrail en haar auto kantelde. Moe der en dochter konden zelf uit de auto komen. De bypass werd een poosje afgesloten, eerst om de auto te ruimen en daarna om de weg schoon te maken. De dinsdagavond in sto ring gevallen brug bij Sluiskil blijft nog tot vanmiddag dicht voor al het wegverkeer. Een on derdeel om de brug te repareren moet van ver komen. De brug staat permanent open voor het scheepvaartverkeer. Auto's kunnen via de Sluiskiltunnel het Ka naal Gent-Terneuzen passeren. Voetgangers en fietsers mogen daar niet door. De pont over het Kanaal Gent-Terneu- zen is daarom vandaag in bedrijf, zolang de brug nog niet kan draaien. De brug is vijf tig jaar oud en staat op de rol voor een grote onderhoudsbeurt. 'Waterpark Maurits Sep Arnemuiden -Karel Dingemanse Eldridge Pentury Vlissingen Kijk op de site bij /video Agenten zoeken in vijver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30