Q arm Te koop: kameel, goede eter, zgan Weer forse eisen voor seksparty in een hotel 2 WILLEM VAN DAM gisteren buitenspeel&as Column Hemeltjelief! Dat enge beest dat luid zoemend via ons keukenraam probeert bin nen te dringen, is dat de gevreesde monsterwesp? En dat vreemde plantje in de poldersloot achter ons huis, dat zal toch geen giftige rode alg zijn? Altijd gedacht dat we in een be trekkelijk veilig landje wonen. Toegegeven, er wordt wel eens een haai in onze kustwateren gesigna leerd, maar die is meestal dood en kan derhalve weinig kwaad aan richten. Leeuwen zie je bij ons al leen in de dierentuin. En mocht je onverhoopt een verdwaalde wolf tegen het lijf lopen, gewoon even (zie pagina zoveel van het wolven- draaiboek) hard 'boe' roepen, dan is er ook weinig aan het handje. het gevoel dat het hier steeds on veiliger wordt. De buxusmot vreet onze tuinen kaal, boze buizerds vallen argeloze fietsers en wande laars aan. In Zeeuwse kreken is de rode alg opgedoken; een gemeen plantje dat stoffen bevat die in chemische wapens worden ge bruikt. Onlangs hield de krant van wakker Nederland mij uit de slaap met het alarmerende bericht dat we overwoekerd worden door vlijmscherpe grasaren; een gras soort met venijnige weerhaken die zich in de huid boren. Het gevaar loert overal. De pro vincie heeft het ons ontraden om in het Veerse Meer pootje te gaan baden, omdat de Japanse kruis- kwal er op onze tenen aast. De ei- kenprocessierups is aan een on heilspellende opmars bezig; met zijn brandharen kan hij een gek makende jeuk en huiduitslag ver oorzaken. De teek, ook zo'n misse lijkmakend insect, dreigt ons van alle kanten te bespringen en de monsterwesp met zijn moordende angel wordt steeds vaker in de buurt van ons glaasje ranja gesig naleerd. Ik ben bang van niet. Het kan geen toeval zijn dat Claudia de Breij tot de crematoriumtop-3 is doorge drongen: En als ik dan moet schuilen, mag ik dan bij jou? De teek dreigt ons van alle kanten te bespringen DE STELLING Vandaag: Zeeland heeft nu wel genoeg vakantiehuisjes Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man op de Markt opgepakt voor mishandeling Ontmoeting met thrillerschrijver Olde Heuvelt Arnemuiden Vakantiepark ontmoet fel protest Peter de Vos van Keizersweel in Wemeldinge bemiddelt in de ver koop voor de huidige eigenaar, die een circus heeft. ,,Een jaar of twee geleden stond het circus bij ons op een weiland en dat was zo ontzet tend leuk, dat we vrienden zijn ge worden. Sterker nog: mijn zoon heeft verkering gekregen met de koorddanseres!" De Vos heeft zelf vier kamelen, waaronder een veu len van één week oud. Het circus doet Iwan - een twee jarige hengst 'met mooie rechte bulten en mooi recht op de poten' - weg om inteelt te voorkomen. De nieuwe eigenaar moet zich realise ren dat een kameel dertig jaar oud kan worden. Het zijn net paarden: de kameel kan zich sterk aan zijn ei- genaar hechten. Hengsten zijn, ze ker in de bronsttijd, wat agressiever. ,,Dan moet je dus overwicht heb ben." Aan een wei van zo'n 2500 vierkante meter heeft een kameel genoeg als er wordt bijgevoerd. ,,Hooi, snijmais, koeienvoer, mues li, bietenpulp, kamelen zijn niet moeilijk." Iwan heeft de perfecte leeftijd om met dressuur te begin nen. De Vos: ,,Je kunt ze goed iets aanleren." Of de kameel een goed alternatiefis voor het trekpaard, ge- Kamelen lijken erg op paarden, ze hechten zich sterk aan hun eigenaar zien de steeds langere en hetere zo mers? ,,Nou nee. Of ze echt een ploeg kunnen trekken, weet ik niet. Ik denk meer aan ritjes." Overigens is 3500 euro niet ge noeg om eigenaar van Iwan te wor den. De Vos: ,,Ik probeer toch wel in te schatten of Iwan bij de juiste mensen terechtkomt." De aanklager bij het hof in Den Bosch twijfelde gisteren niet aan dwang: ,,De indruk werd gewekt dat ze niet kon ontkomen en ze is gedwongen tot seks in het bijzijn van anderen. Vernederend en mensonterend. In doodsangst is ze het hotel uit gevlucht." De drie jongens waren op 8 juni 2017 aan het chillen in de hotelka mer. Hoofdverdachte A.M. (22) no digde het meisje uit, met wie hij al eerder seks had. Er werden spelle tjes gespeeld, ook seksuele én ze blowden en dronken wodka. Véél wodka. Volgens het slachtoffer werd M. ineens agressief. Hij zou haar gesla gen en ruw verkracht hebben. De advocaat-generaal eiste tegen hem 36 maanden cel waarvan 12 voor waardelijk. De jongste verdachte, de destijds 15-jarige D. R., zou sek suele handelingen met de vrouw hebben verricht. Hij hoorde 12 maanden, waarvan 4 voorwaarde lijk eisen. A. G. (22) had geen seks, maar kreeg eenzelfde eis aan zijn broek. De aanklager wil ook dat de verdachten de jonge vrouw 10.000 euro smartengeld betalen. De drie waren in beroep gegaan tegen hun eerdere bestraffingen - van gelijke orde - in Middelburg. De advocaten bepleitten vrij spraak omdat de seks volgens hen vrijwillig was. Ze legden de nadruk op de inconsistente verklaringen van het slachtoffer. ,,Ze heeft gelo gen'', aldus advocaat Martijn van der Want. Raadsman Mark Duns- bergen voerde onder meer aan dat ze niet heeft geschreeuwd of tegen de muren heeft gebonkt. 4-daagse reis naar de Formule 1 van Oostenrijk incL tickets donderdag 13 juni 2019 De laatste tijd bekruipt mij echter Zijn we dan nergens veilig meer? Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil honderd worden 981 reacties z'm 1PATS is MAT SEWORÖEN. IJZENDIJKE De politie heeft dinsdag avond in IJzendijke een 48-jarige man uit Helle- voetsluis aangehouden. Hij wordt verdacht van een mishandeling in een café. De politie werd tegen half twaalf opge roepen. Op de Markt werd de man aangehou den. Tegen hem is aan gifte gedaan. De ver dachte heeft de nacht in de cel doorgebracht en zou gisteren worden ver hoord. GOES Boekhandel Het Paard van Troje houdt zaterdag 22 juni een meet and greet met thrillerschrijver Thomas Olde Heuvelt. De in 1983 geboren schrijver won in 2015 als eerste Nederlander een Hugo Award, nadat hij er in 2013 en 2014 al voor was genomineerd. In 2016 verscheen Hex, waarvan de vertaalrech ten aan 25 landen zijn verkocht. Onlangs ver scheen zijn nieuwe thril ler Echo. Olde Heuvelt schreef dit jaar ook het geschenk van de weken van het spannende boek: Doloros Dolly Poppedijn. Olde Heuvelt is een au teur die vergeleken wordt met Stephen King. De meet and greet is 15 tot 16 uur. Na de Zeeuwse Lagune en Brouwerseiland barst er een nieuwe strijd los rond de bouw van een recreatiepark in Zee land. Arnemuidenaar Karel Dingemanse opende vrijdag voor Pinksteren een petitie tegen de aanleg van Wa terpark Veerse Meer bij Arnemuiden. In vijf dagen tijd zetten bijna zevenduizend mensen hun elektronische hand tekening tegen de bouw van 900 recreatiewonin gen op 117 hectare grond. Gisteravond was er een inloopavond rond het recreatiepark. ZEELAND 2 Iwan de kameel wacht nog steeds op een nieuwe eigenaar. Sinds de puber op het prikbord van Zeelandnet staat ('Conditie: nieuw', aldus de advertentie) hebben zich een stuk of twaalf gegadigden gemeld, maar geen die bereid was de gevraagde 3500 euro neer te leggen. Ondine van der Vleuten Wemeldinge -Peter de Vos, kamelenbezitter Waarom rende een meisje over stuur en spiernaakt een Middel burgs hotel uit? Waardoor sloeg de sfeer na een 'gezellige avond' met drie jongens ineens om? Werd zij bedreigd, mishandeld en verkracht? Of was de seks vrijwillig en flipte ze onder in vloed van wiet en alcohol? Johan van Uffelen Den Bosch Uitspraak op 26 juni. hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506 OEKOTEL Graz Airport V 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x weekendticket voor de kwalificaties en race t.w.v. €105,00 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Hotel op ca. 60 min. van circuit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2