dan winnares in Rosmalen II 21 van Chris Froome, die met vijfde Tourzege zijn carrière had willen vervolmaken m Dumoulin: Uitvallen van Froome is een groot gemis voor de Tour' 26,1 km NSf.'tV -A UITSLAG Is?* v rijtje van vijfvoudig Tourwinnaars Jacques Anquetil, Bernard Hinault, Eddy Merckx en Miguel Indurain te fietsen. Nederlander Wout Poels, die een goede band heeft met Chris Froome: ,,In de Tour de France zul len we nu naar Plan B over moeten en het herstel zal mentaal veel van Chris gaan vragen. Ik hoop dat de blessure uiteindelijk toch ergens een beetje meevalt. Je ziet maar weer hoe één val alles anders kan maken", zei de Nederlander in Frankrijk. REACTIE meer. Volgens sommigen terecht. Roger Federer, Novak Djokovic en Rafael Nadal genereren meer pu bliek, televisiekijkers en dus in komsten dan de toppers van het vrouwenveld. Dan mogen ze ook een groter stuk van de taart. Ande ren vinden het niet meer van deze tijd om mannen beter te belonen. Sportmarketeer Martijn Kabbes Op commerciële waarde van spelers kun je prijzengeld niet afstemmen kijkt op van de verschillen in Ros malen. ,,Dit is eigenlijk discrimina tie", vindt Kabbes. Of het publiek een kaartje koopt voor Bertens of Tsitsipas vindt hij irrelevant. ,,Op kaartverkoop of commerciële waarde van spelers kun je het prij zengeld niet afstemmen. Want dan moet je het elk jaar aanpassen. Als Federer straks stopt, trekken de vrouwen misschien meer aandacht. Het is bovendien moeilijk meetbaar voor wie de fans komen. Het is wel objectief vast te stellen dat mannen en vrouwen hier om hetzelfde aan tal gewonnen sets spelen, met de zelfde sponsors op de borden, op een toernooi van dezelfde grootte. Dan moet je dat gelijk waarderen. Juist op grand slams zou je mannen beter moeten betalen. Jij en ik ver dienen toch ook meer met een werkdag van acht dan van zes uur?" Hunze waagt zich niet aan een oordeel. ,,Voor beide theorieën valt wat te zeggen." Hij noemt het ver schil in Rosmalen fors, maar kan de vrouwen compenseren met start- geld. Hoeveel Bertens krijgt om mee te doen, wil hij niet zeggen. ,,Maar ze is dé publiekstrekker, ze krijgt meer dan een paar jaar gele den. Natuurlijk trekt ze ook meer publiek, al is Tsitsipas ook populair. Uit enquêtes bleek altijd dat men sen hier voor de combinatie van mannen- en vrouwentennis ko men. Vier mannenpartijen achter elkaar is lang. Vier vrouwenpartijen misschien nog wel langer." donderdag 13 juni 2019 GO CRITÉRIUM DU DAUPHINÉ Etappe 4: Roanne - Roanne (ind. tijdrit) A Chris Froome tijdens de ver kenning. Later ging hij onderuit. FOTOCOR VOS 1. Van Aert (Bel/Jum) 2. Van Garderen (VS/EF) +0.31 3. Dumoulin (Ned/Sun) +0.47 4. Kruijswijk (Ned/Jum) +0.49 5. Buchmann (Dui/Bor) +0.51 6. A. Yates (GB/Mit) +0.56 7. Alaphilippe (Fra/DQS) +0.59 8. Politt (Dui/Kat) +1.05 9. Fuglsang (Den/Ast) +1.07 10. Cavagna (Fra/DQS) +1.10 Alg. klassement: 1. A. Yates 12.27.26 2. Teuns (Bel/Bah) +0.04, 3. Van Garde ren +0.06, 4. Fuglsang +0.07, 5. Kruijs- wijk +0.24, 9. Van Aert +0.30, 11. Poels (Ned/Ine) 0.40, 47. Dumoulin +8.28 Y V HB ROANNE Zelf moet hij nog ver betering aantonen om een Tour deelname als zinvol te beschou wen, maar een belangrijke rivaal viel met Chris Froome gisteren uit. ,,Dat is verschrikkelijk voor hem", zei Tom Dumoulin. Verschrikkelijk voor Froome dus.''En voor het wielrennen in het algemeen. In de Tour is hij dé man, al jaren. Iedereen kijkt naar hem", vertelde Dumoulin, die vorig jaar in twee rondes streed tegen Froome. Hij werd tweede in de Giro achter Froome, en tweede in de Tour vóór Froome. Of het koersverloop in juli nu anders wordt? ,,Ineos heeft nog steeds een sterk team met Thomas en Bernal. Maar normaal zou Froome de nummer één leider zijn. Die gaan ook zonder Froome wel heel gecontroleerd rijden, maar het is toch een groot gemis. Hij leek in de Dauphiné klaar voor de Tour." Dumoulin reageerde op het uitval len van de Brit in zijn teleurstelling na de tijdrit, waarin hij derde werd. ,,Ik dat het eens mijn kant op komt, maar dat lukt de laatste maanden niet", zei Dumoulin, die nog altijd hinder ondervindt van zijn knie na de val in de Giro. ,,Ik weet dat het helemaal niet kan, maar het frustreert dat ik op dit moment niet kan winnen." - Martijn Kabbes (marketeer) Veel tennisliefhebbers kopen een kaartje voor Rosmalen om Kiki Bertens aan het werk te zien. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21