Froome Politie moet in rap tempo nieuwe krachten opleiden JOL Uit&Thuïs Walcheren mist Tour de France na zware valpartij Vandaag bij deze krant Femke van Heusden, Mathijs de Jongh (beiden voorgrond), Sven van der Plasse, Stan de Schrijver, Martijn Koppejan, Elinne Postma, Sanne Theunise, Nikita Boer, Vera Driedijk en Danique van Bremen gaan uit hun dak. De vwo-leerlingen van het Goese Lyceum kregen gisteren te horen dat ze geslaagd waren en dat gaf reden tot een vreugdedansje.zeeland 8 De forensische opsporing, het vei ligstellen van sporen op de plek van misdrijven, kampt met grote pro blemen. Door vergrijzing vertrek ken de komende jaren honderden ervaren mensen, terwijl de afgelo pen jaren al aan de bel werd getrok ken wegens personeelstekort. Dan zijn er ook nog verouderde compu tersystemen, die het verwerken van informatie moeilijk maken. Om de tekorten op te lossen, worden nieuwe politiemensen aangenomen die in rap tempo wor den opgeleid. Dat is moeilijk, om dat een plek bij de forensische op sporing normaal gesproken een vervolgstap is na vele jaren bij de politie. Nu worden nieuwe krach ten deels vlak na hun studie opge leid om het werk te gaan doen, maar zij missen de ervaring uit de praktijk. Toch gelooft programmadirec teur forensische opsporing Ruud Het is een uitdaging om mensen goed op te leiden. Het werk is best zwaar Staijen dat de politie kan zorgen voor een inhaalslag op zijn afdeling, zodat deze op sterkte komt en blijft, zegt hij in een interview met deze krant. ,,Het is een uitdaging om mensen snel en goed op te leiden. Ook omdat werken in de forensi sche opsporing best zwaar is. Je gaat van plaats delict naar plaats delict, het is geen negen-tot-vijfbaan. Je moet stevig in je schoenen staan.'' Ook gaat de politie de komende tijd experimenteren met het sneller beschikbaar maken van resultaten en het terugdringen van admini stratieve lasten. Zo worden forensi sche speurders uitgerust met lap tops, waardoor ze onderzoeksresul taten al op de plaats delict kunnen invoeren. Zo komen die sneller be schikbaar voor alle collega's die er mee aan de slag moeten. Politiebond NPB heeft gister- avond een brief gestuurd aan justi tieminister Ferd Grapperhaus over de problemen in de Forensische Opsporing. Volgens de bond was er de afgelopen vijfjaar een ziektever zuim van 9 procent. Bovendien is de administratieve lastendruk hoog: soms wel 50 procent van de totale werktijd. Volgens NPB-voor- zitter Jan Struijs werken er 1500 mensen in de Forensische Opspo ring, terwijl er werk is voor het drievoudige. Ook medewerkers van het Openbaar Ministerie, de politie en het NFI hebben een soortgelijke klacht aan Grapperhaus gestuurd. »P13 donderdag 13 juni 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" GESIAAC 1 P20 Ou» uitgaan, lezen, luistersrt en kj®rv Uitgelicht 2 Uittips 2Wr5 EEF 5 Televisie 10 Weer 12 FOTO MARCELLE DAVIDSE Vergrijzing verstoort opsporing De politie zet tweehonderd nieuwe personeelsleden in en nieuwe technologie om de pro blemen bij forensische opspo ring aan te pakken. Carla van der Wal Driebergen —Ruud Staijen, directeur Na een droge en zonnige periode 19°C enkele buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1