NYNKEDEJONG Senator betreurt uitspraak over Joden als lammeren Hamburg - Rotterdam Rotterdam - Italië 6 CRUISEN OP EEN SPLINTERNIEUW SCHIP! Column jarenlang lijnen en zich slecht voe len over hun gewicht hebben ge leerd dat geluk niet afhangt van je kledingmaat. Dat je je lekker moet voelen in je lichaam, en dat je je niet hoeft te conformeren aan een opgelegd schoonheidsideaal. En bovenal: dat je je rondingen mag laten zien. Dat je als plussize- vrouw niet veroordeeld bent tot wijdvallende tentachtige tunie ken. Olcay en Caroline hebben die boodschap nog niet meegekregen. Groot geworden in de tv-wereld en de modewereld, waar je om ringd wordt door louter slanke meiden. Caroline zei een paar jaar geleden nog in de LINDA: 'mijn gewicht en ik zijn voortdurend in oorlog'. Arme meid. Wat een frustratie en gejojo, voor een paar kilo's. Sporten om het afvallen, niet om dat het leuk is. Je schuldig voelen bij elke hap moorkop. Ik ken die zelfkastijding en het levert je niks op. Lekker sporten, omdat het leuk is om te sporten. En hoe groot je sportbroek is, maakt dan toch niks uit? Afgelopen weekend zei Beuke ring in een interview dat er tij dens de Tweede Wereldoorlog 'heel weinig verzet' was in Joodse kringen. ,,Ik ben altijd geïntri geerd geweest hoe dat kan. Dat de Joden - zo'n dapper strijdbaar volk - als makke lammetjes ge woon door de gaskamers werden gejaagd.'' De uitspraak leidde tot boze re acties. Nu zegt Beukering spijt te hebben van zijn woorden. ,,Dat was een heel onhandige opmer king. Daar heb ik ook spijt van en die neem ik terug.'' Beukering is gisteren geïnstal leerd als senator voor FvD en is namens die partij kandidaat voorzitter van de Eerste Kamer. In het gewraakte interview zei Beukering ook dat het niet zo hoeft te zijn dat het MHi7-toestel door Russen uit de lucht is ge schoten. Volgens hem zou het ook een 'Oekraïense gek' geweest kunnen zijn. Dat is in tegenspraak met de onderzoeksresultaten van het Joint Investigation Team (JIT), dat de MH17-ramp onderzoekt. Beukering zegt nu: ,,Ik onder schrijf de verklaring van het JIT. En ik hoop dat de daders heel snel gepakt worden en dat er gerech tigheid komt.'' Dat was een heel onhandige opmerking Van Paul Cliteur, FvD-fractie- voorzitter in de senaat, had Beu kering géén excuses hoeven ma ken. ,,Jammer dat er een boosaar dige interpretatie aan wordt gege ven, want ik begrijp precies wat hij bedoelde te zeggen.'' In de Nike-winkel in Londen staat een paspop met - voor een paspop - ongewone vormen. Het is een plussizemodel, en ze draagt een sportpak uit de nieuwe plussizelijn. De Hollandse ophef hierover kwam vooral lekker op gang toen Caroline Tensen en Olcay Gulsen bij RTL Boulevard het eigenlijk niet vonden kunnen. Dit was wel een heel grote maat. Zijn vrouwen met zo'n figuur wel fit genoeg om te sporten? Moeten zulke grote vrou wen wel zulke strakke kle ren aantrekken? het probleem van Caro line en Olcay niet snapte. Het was een prachtig voor beeld van oud ver sus nieuw. De dames aan de desk, als vertegen woordigers van het oude schoon heidsideaal. Vrou wen in eeuwig ge- vecht met de weegschaal, ieder stom dieet geprobeerd. Die kon den zich gewoon niet voorstellen dat je dit zou willen. Dat je, met fikse rondingen, in strakke sport- kleren zou willen lopen. En dat je aan je lijf kunt werken, niet omdat je per se wilt afvallen, maar omdat je fitter wilt worden. En dan heb je de nieuwe genera tie vrouwen, die de bodypositivi- tytrend hebben omarmd. Die na Je schuldig voelen bij elke hap moorkop. Ik ken die zelfkas tijding Cruise o.b.v. Volpension Terugvlucht, transfer fooien t.w.v. 132,- p.p. inbegrepen Nederlandssprekende Stip reisleiding aan boord 2 dagen tijd voor in Lissabon, Barcelona Marseille! Vertrek alléén 23 oktober 2019! Cruise o.b.v. Volpension Vliegreis per KLM, transfer fooien inbegrepen NL-sprekende Stip reisleiding aan boord Verblijf in een balkonhut! Vertrek alléén 20 oktober Gloednieuw schip! reizen nl woensdag 12juni 2019 GO ^0 @Nynke Rondinaen Toine Beukering, kandidaat voorzitter van de Eerste Kamer namens Forum voor Democratie, heeft spijt van zijn uitspraak over Joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Peter Winterman Den Haag - Toine Beukering, FvD - -■ Ontdek Europa met Stip! Godzijdank was daar Peter R. de Vries, die 12-daagse cruise per 4*+ Costa Smeralda 4-daagse minicruise per 4*+ Costa Smeralda Absoluut nergens voordeliger! zie stipreizen.nl/crchrb zie stipreizen.nl/crcsrb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reservedngskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6