Boulen is prima op nieuwe baan, maar roken is er uit den boze IN DE REGIO 6 Nieuw bestemmingsplan MIJN DORP, MIJN STAD Sinds december 2017 werken de twee buurgemeenten samen aan een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Loswal bij Hansweert. De Raad van State besliste toen dat zij samen één nieuw plan moesten maken. Daar kregen de twee ge meenten precies een jaar voor. Die tijd was te kort, vonden de buren, en dus werd uitstel gevraagd en ge kregen. ,,In Reimerswaal gold nog het bestemmingsplan van begin jaren '80 van de vorige eeuw'', aldus Da vid Steenbergen van de gemeente Reimerswaal. ,,In de loop der jaren zijn er aan de bedrijven wel allerlei vergunningen verleend, maar dat was allemaal een beetje houtje touwtje. In Kapelle was het plan recenter. Dat stamde uit 2010. Maar de situatie gaf te weinig houvast om te kunnen handhaven.'' Het nieuwe bestemmingsplan moet die mogelijkheid wel bieden. Met het nieuwe document komt er een meldingsplicht voor één van de belangrijkste spelers in het ge bied: Scheepswerf Reimerswaal. ,,De werf had een bepaling dat er vier tot zes weken per jaar uitzon- derlijke werkzaamheden verricht mochten worden'', legt wethouder Jaap Sinke (Reimerswaal) uit. ,,Maar ze hadden daarvoor geen meldingsplicht.'' Dit had als gevolg dat de werf ei genlijk ongelimiteerd, ook in de nachtelijke uren, zijn gang kon gaan. Maar nu komt er dus wel een meldingsplicht. Sinke: „Waardoor we straks zwart op wit hebben hoe vaak ze van die afwijkende tijden gebruikmaken. Dat maakt het ook makkelijker te handhaven. Dat gaat de RUD voor ons doen.'' Ook de geluidsproductie van de bedrijven in het gebied wordt op nieuw vastgelegd. Er is een contour opgesteld waarbinnen het geluid niet meer mag bedragen dan 50 decibel. Die lijn loopt ongeveer in een cirkel vlak langs de voorgevel van de dichtstbijzijnde woning aan de Westelijke kanaalweg 2 in Hansweert. Geluidswal Ook over geluidsoverlast zullen omwonenden in het vervolg moe ten klagen bij de RUD. Al is nog niet helemaal duidelijk hoe en wat, vertellen Sinke en zijn Kapelse col lega-wethouder Siwart Mackin tosh. ,,Daar zullen we nog goede afspraken over moeten maken.'' Wat wel al is afgesproken is een verlenging van de bestaande ge luidswal. Mackintosh: ,,Die wordt aan de Kapelse kant zestig meter langer. De nieuwe wal zal niet be staan uit zeecontainers en wordt maximaal vier meter hoog. We ho pen dat we met dit plan rechtdoen aan de uitspraak van de Raad van State.'' De baan is er gekomen op verzoek van enkele dorpsbewoners. De Vereniging Dorpsbelangen Kloe- tinge (VDK) heeft zich er hard voor gemaakt. Aanvankelijk was het Marktveld in beeld als locatie, maar volgens VDK-voorzitter Ma- rinus Vuijk was een omwonende daar niet blij mee. Uiteindelijk is hij uitermate te vreden over het alternatief: een plekje aan de achterzijde van het speelterrein aan de Jachthuisstraat. ,,Hier hebben we het kunnen combineren met andere werk zaamheden, omdat het terrein loodvrij werd gemaakt. Daardoor is het nog wat goedkoper uitgeval len ook.'' De baan kon worden Het is het eerste speeltuintje dat volledig rookvrij is verklaard aangelegd dankzij bijdragen van de Rabobank en de Stichting Boone. De rest kwam uit het dorpsbudget. ,,Het mooie is dat jong en oud hier straks samen ac tief zijn'', stelde Vuijk. Gisteravond werd bij de ingang van het speelterrein ook nog een bordje onthuld dat aangeeft dat het een rookvrij gebied is. Het is het eerste speeltuintje in de ge meente dat rookvrij is verklaard. Eerder werden al wel bordjes op gehangen bij sportverenigingen en het stadskantoor. Wethouder André van der Reest vertelde dat er straks heus geen agent een bekeu ring komt uitschrijven als iemand een sigaret opsteekt. ,,We doen het vooral om discussie uit te lokken. De één zal het een goed initiatief vinden, een ander betutteling. Het is goed als mensen over het onder werp praten.'' Binnenkort komen bij veel meer speelterreintjes rookvrij-bordjes te hangen. Maar ook op andere lo caties. ,,We hebben grootste plan nen'', aldus de wethouder. Buitenspeeldag Over een molletje Beweeginstuif woensdag 12juni 2019 Alles wordt anders rond werf Reimerswaal en Kapelle heb ben het nieuwe bestemmings plan voor het gebied rond Scheepswerf Reimerswaal klaar. In dat plan is geen ruimte voor het uitkopen van woningen of voor verruiming van de ge luidsproductie. Wel wordt de bestaande geluidswal zestig meter langer. Willem Adriaansens Hansweert Kloetinge is een mooie voorzie ning rijker. Gisteravond werd de jeu de boules-baan aan de Jachthuisstraat geopend. Rob Paardekam Kloetinge KAPELLE Speel-o-theek De Schatkist houdt van daag een buitenspeel dag op het parkeerter rein van het Fruithof in Kapelle. Tussen 13.30 uur en 16.00 uur kunnen kinderen terecht om geschminkt te worden en nog veel meer. Er zal ook een springkussen en pannakooi aanwezig zijn waar de kinderen gebruik van kunnen maken. Het Fruithof is te vinden naast het Fruit teeltmuseum, Fruithof 1 in Kapelle. Entree is gra tis en aanmelden is niet nodig. HEINKENSZAND In de bibliotheek van Heinkenszand wordt vrij dag het boek 'Over een kleine mol die wil weten wie er op zijn kop ge poept heeft voorgele zen aan kinderen van 0 tot en met 4 jaar. Be langstellenden zijn van 09.00 tot 09.45 uur wel kom, Stengeplein 1. Aan melden is verplicht en kan via bibliotheekoos- terschelde.nl. GOES Zorggroep Ter Weel en SMWO houden vandaag Buitenspeeldag Kapelle. foto marcelle davidse een beweeginstuif voor 50-plussers in Goes. De instuif is bedoeld voor mensen die het fijn vin den om buiten te bewe gen. Een goede conditie is niet nodig, alle oefe- ningen kunnen op maat gemaakt worden. De in stuif begint om 9.00 uur in de beweegtuin van Ter Weel aan de Beu kenstraat 190. Opgeven is niet nodig. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden, 13.00-17.00 uur: the matentoonstelling 'Herinneringen aan de Tweede Wereld oorlog'; Historische Scheepswerf C.A. Meerman, 13.00 - 17.00 uur: Expositie gereedschappen MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 13.30 17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-inloop voor be woners van Wijk Dau- wendaele; De Fon tein, 10.00-12.00 uur: Creamorgen; Kruit- molen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor se nioren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Koos Vorrink- straat, 14.00-16.00 uur: Buitenspeeldag Klarenbeek; ZB, 14.00-16.00 uur: Cur sus 'Oude culturen' OOST-SOUBURG De Gouwe Tuyn, 14.00 uur: Filmmiddag; Kroonjuweel, 16.45 17.30 uur: Kleuter dans SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, Basken- burgplein 8, 09.00 uur: Peutergym VROUWENPOLDER Gymzaal Oranje Nas- saulaan, 09.00-10.00 uur: Actvititeit GALM (gymnastiek) voor 50+'ers ZOUTELANDE Woon zorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senio ren. Wim Sturm gooide gisteravond een bal op de even daarvoor geopende jeu de boules-baan in Kloe tinge. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51