II Wijnbar en overbuurman botsen 7 MUZIKAAL DUO OPTREDEN BIJ WENDY'S Zanger/toetsenist René Geelhoed en drummer Maarten Kooymans vormen het rock 'n rollduo De Zeevruchtjes. Met een optreden in restaurant Wendy's aan de Zeelandbrug bij Zierikzee geven zij zondag vanaf 15.00 uur de aftrap voor hun Zeeuwse zomertoer. Nieuwbouw Pieter Zeeman blijft spannend Aanvankelijk bleven ze als duo 'een beetje onder de radar', volgens René Geelhoed. Dat was ook de bedoeling, maar met eerdere optredens bij Café De Biet en de wintereditie van Anywave speel den De Zeevruchtjes zichzelf na drukkelijk in de kijker. ,,Nu heb ben we het ook maar omarmd en ligt er een drukke agenda'', grin nikt de zanger/toetsenist. René woont in Utrecht, maar is geboren en opgegroeid in Zonnemaire en komt met regelmaat nog naar het eiland voor heel verschillende mu- ziekoptredens. Zo gaf hij vorig jaar als 'René Sebastian' ook een solo optreden in Filmtheater fiZi als pi anist met zelf gecomponeerde pre ludes. De Zeevruchtjes staat voor heel wat anders: keiharde rock 'n roll, vooral uit de jaren 60 en 70, maar een vleugje Nirvana wordt ook niet geschuwd. René's Utrechtse muzikale kompaan Maarten Kooymans treedt ook graag op in Zeeland. ,,Het is er goed toeven, veel ruimte, leuk publiek waar je direct een band mee kunt opbouwen'', laat hij weten. Vooral dat laatste acht hij van groot belang. ,,We ko men niet om even een showtje af te draaien. We hebben dan ook geen vaste setlist, maar stemmen het repertoire af op de sfeer in de zaal. Dat kan omdat René en ik zo ontzettend goed op elkaar zijn in gespeeld. Als hij maar één toon in zet, weet ik al wat de bedoeling is'', zegt Maarten. Ook René bena drukt het belang van die 'vibe' met het publiek. Hij laat geen twijfel bestaan over het antwoord op de vraag of het kan: rock 'n roll zon der gitaar? Nou en of, De Zee vruchtjes hebben dat bewijs in middels al geleverd. ,,Het reper- toire blijft bij ons keihard overeind staan dankzij de goede songs en wel met aangepaste arrangemen ten'', aldus René. Hij voegt eraan toe dat dat wel concentratie en fo- Het gebeurt allemaal hier en nu, er is niks vooraf opgenomen en het klinkt toch als een voltallige band cus vereist, want met zijn linker hand bespeelt hij en passsant ook een zogeheten Moog analoge syn- thesizer. ,,Het gebeurt allemaal hier en nu, er is niks vooraf opge nomen en het klinkt toch als een voltallige band.'' Woodstock Nu, vijftig jaar na Woodstock, brengen De Zeevruchtjes binnen kort ook een eigen eerbetoon aan dit legendarische festival met twee specifieke optredens in Café De Biet. Natuurlijk geven ze daar in Wendy's al een klein voorproefje van. ,,Bij Woodstock ging het na tuurlijk om veel meer dan de mu ziek. De ontwikkeling van de jon gerencultuur, de drang naar vrij heid, fly high en geen oorlog. Iets van die sfeer als grote verbindende factor hopen we voelbaar te ma ken'', zegt René. Hij is overigens nog op zoek naar zo'n jasje met franjes zoals Roger Daltrey van The Who bij Woodstock droeg. Voor het voorprogramma kruipt de band PRZJKT-X uit de kroch ten van de kelder bij Wendy's waar de muzikanten wekelijks re peteren. Het zijn Jorrit Duin, Wouter de Bloeme en Marcel Modde. Hun credo luidt: donker, mysterieus en rauw. ZIERIKZEE Het blijft nog even spannend wat er gaat gebeuren met de nieuwbouw van Pontes Pieter Zeeman en basisschool De Meie aan het Hatfieldpark in Zierikzee. De drie inschrijvers op het project kwamen eerder dit jaar met fors hogere aanbie dingen op de proppen dan het plafondbedrag van 17.250.000 euro. Het gemeentebestuur is met de aannemers rond de tafel gegaan om te zien welke alterna tieven, varianten en kansen zij zien. Ook heeft de gemeente ju ridisch advies ingewonnen over de voortzetting van de aanbeste ding. Op basis daarvan komt het college met een nieuw voorstel. Overbuurman Eelco Goedegebuure ervaart overlast van het terras van de wijnbar op de hoek Hoofdpoort straat met de Zevenhuisstraat. Zo wel qua geluid als inkijk. Maar er is niets wezenlijks veranderd aan de vergunningen, zette uitbater Steven van Roemburg zijn kant van het verhaal uiteen. Er worden bij Gris Sec drankjes en hapjes verkocht, zoals ook het geval was bij de Chinees die er voorheen was gevestigd. Die had ook een terrasvergunning, al werd daar niet driftig gebruik van ge maakt. ,,Blijkbaar maakt het uit of er wel of geen mensen zitten om bezwaar te maken. Daarnaast vind ik het vreemd dat het de hele tijd over de naam gaat. Als ik van één ding spijt heb is dat ik me bij de Ka mer van Koophandel heb inge schreven als wijnbar en niet als res taurant. Dat had ik moeten doen. Dan was heel dit probleem er niet geweest." De verwarring ontstond door ge goochel van de gemeente met hore- cacategorieën. In het nog te maken Blijkbaar maakt het uit of er wel of geen mensen zitten om bezwaar te maken bestemmingsplan wordt de wijn bar onder categorie 1 (consump tieve horeca) geschaard. B en W kondigden eind maart juist aan de horecacategorie 2 op de wijnbar toe te passen. Die categorie staat voor avond- en nachthoreca. Maar dat is niet de bedoeling, aldus de toelich ting van de gemeente. Die indeling was gebaseerd op de oude 'staat van horeca-activiteiten'. Vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan komt de bar nu wel gewoon in cate gorie 1 terecht. 'Niet netjes' Vreemd dat dat opeens kan, re ageerde Goedegebuure. ,,Want dan had ik heel deze procedure niet hoeven te doorlopen. Het is een beetje draaien van de gemeente. Dat vind ik niet netjes." Hij bleef wel bij zijn bezwaar. ,,Ik vind dat in een woonwijk een bar niet wenselijk is. Op zes meter van mijn woning, wat een monument is. Ik mag daar in principe niets aan doen." woensdag 12 juni 2019 Zeevruchtjes trapt zomertoer af Ali Pankow Zierikzee Zanger/toetsenist René Geelhoed en drummer Maarten Kooymans vormen het duo De Zeevruchtjes. foto eric bolier -René Geelhoed, zanger/toetsenist Kaarten voor zondag 16 juni a 10 euro zijn te koop aan de kassa en kunnen gereserveerd worden via e-mail: marmodje@gmail.com De zomertoer van De Zeevruchtjes voert verder langs: de Ouwe Smisse in Zonnemaire (22 juni), Café De Biet in Zierikzee met 1969, Back to Woodstock (14 en 28 juli) en Strandpaviljoen Zuid Zuid-West in Renesse (25 juli, 8 en 25 augustus). Het was een hoop gegoochel met vergunningscategorieën, maar de wensen van de twee partijen die zich gisteren meld den bij de commissie bezwaar schriften van de gemeente Schouwen-Duiveland waren hel der. De ondernemers van wijn bar Gris Sec in Zierikzee willen hun toko draaien en de over buurman wil zijn woongenot en privacy niet kwijt. Esme Soesman Zierikzee - Steven van Roemburg, Gris Sec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50