Documentaires krijgen eigen programma andere auto, andere verzekering j independer experts in financieel inzicht 10 ZEELAND Stine Jensen is dit jaar voorzitter van de vakjury van Film by the Sea. Deze bestaat verder uit schrijfster Maartje Wortel, regisseur Rudolf van den Berg, componist/ muzikant Henny Vrienten en actrice Terence Schreurs. STINE JENSEN JURYVOORZITTER FILM BY THE SEA De nieuwe jury werd gisteravond bekendge maakt tijdens de tradi tionele Amuse van het festival. Stine Jensen is schrijver, filosoof en programma maker. Momenteel is zij te zien in YES ik ben!, een filosofisch reis programma over de kracht en keerzijde van positief denken. ,,Ja, dat klopt. Ik heb er ook geen seconde over moeten nadenken toen directeur Jan Doense me vroeg. Ik ben al elk jaar betrokken bij Film by the Sea en vind het een van de leukste filmfestivals die er zijn" ,,De locatie, aan zee, is heel mooi. Ook het thema, boekverfilmingen, spreekt me ontzettend aan. Ik ben literatuurwetenschapper, ik hou van literatuur én van film. Het fes tival heeft ook een heel zorgvul dige selectie van films, waardoor je niet verdrinkt in het aanbod." ,,Wij hadden Paul Verhoeven. Het was heel bijzonder om met zo'n icoon in de jury te zitten en over film te mogen praten. We hebben ook veel uitstapjes in de regio ge maakt, waardoor we Zeeland heel goed leerden kennen." ,,Jazeker. Dat hebben Jan en ik in overleg gedaan. Ik riep meteen: Henny Vrienten. Dat is nog gelukt ook. Hij componeert filmmuziek en toen ik hem op tv over litera tuur hoorde praten, dacht ik: hij heeft de ideale kijkersblik. Wat voor mij heel belangrijk was is dat er verschillende disciplines in de jury vertegenwoordigd zijn. We hebben nu een mooie combina tie." ,,De taak van de juryvoorzitter is vooral om ervoor te zorgen dat alle argumenten goed op tafel komen. Ik heb Adriaan gesproken. Hij heeft me een mooie tip meegege- ven. Hij zei: omdat mensen vaak geneigd zijn meteen hun mening te geven, moet je eerst vragen wit ze heb ben gezien en niet wat ze ervan vonden. Jan Doense wil overigens gaan rouleren met het voorzitterschap. Er is dus geen sprake van dat ik in de voetsporen van Adriaan en van Ri- nus Ferdinandusse treed. Dat mocht ik willen!" VLISSINGEN Film by the Sea krijgt dit jaar een afzonderlijk programma met documentaires. ,,Dat worden degelijke verhalende documentai res zoals je die op het IDFA minder vaak ziet dan voorheen, sinds de wisseling van de wacht daar", zegt festivaldirec teur Jan Doense. Hij lichtte gis teravond een tipje van de sluier op van de eerste edi tie onder zijn leiding. „Ik ga ook een Late Night Movies- programmalijn in troduceren. Daarmee wil ik vooral de jongeren zien te bereiken, maar ook de trouwe Film by the Sea-bezoeker die wel in is voor een avon tuurtje." Verder heeft hij inmiddels een openingsfilm op het oog, evenals de selectie voor het Film Literatuur-programma. Maar daarover is nog onvoldoende zekerheid. Wel zeker is dat er een uitgebreid retrospectief komt van de Rus sische regisseur Andrej Tarkovski, met zeven films maar ook inleidingen en nagesprekken. Doense heeft nog geen eregast, zoals vorig jaar Sophia Loren. „Er zijn vier mensen met wie we serieus bezig zijn. De eerste die hapt, wordt het. Drie van hen zijn gasten van wie we ook een film gaan draaien. De kans is vrij groot dat het H| dit jaar een regisseur wordt." y Al Onder de films die de fes tivalgangers kunnen ver wachten, zijn onder meer Dolor y gloria van Pedro Al- modóvar (met Penelope Cruz en Antonio Bande ras), Official Secrets (met Keira Knightley en Ralph B Fiennes), Monos van Ale- jandro Landes en muziek- I documentaires over Aretha Franklin, Miles Davis en Lu ciano Pavarotti. De 21e editie van Film by the Sea is van 13 tot en met 22 september. Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. woensdag 12juni 2019 'FbtS is zo'n mooi festival' Rolf Bosboom Vlissingen Bent u gevraagd voorzitter te worden? Wat maakt het zo leuk? In 2011 was u zelf jurylid. Wat kunt u zich daarvan herinneren? Hebt u invloed gehad op de sa menstelling van de jury dit jaar? Rinus Ferdinandusse en Adriaan van Dis gingen u voor als voor zitter. Gaat u het anders doen? Stine Jensen FOTO STEF NAGEL 's.yf4.- PM A De nieuwe jury met de klok mee van linksboven: Henny Vrienten, Terence Scheurs, Rudolf van den Berg en Maartje Wortel. foto's joost joossen en FILM BY THE SEA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42