Genee en Lebo grijpen naast prijs Veronica Inside Alleen Goes praat met taskforce over verdachte sponsors II Pattenier wil na achttien seizoenen even rust 9 HILVERSUM Lewedorpse Boys is de hoofdprijs misgelopen in het Toto-spel van het televisie programma Veronica Inside. In het voetbalpraatprogramma voorspelden de drie vaste tafel gasten (Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen) dit seizoen de uitslagen van wedstrijden en konden daarmee geld verdienen. Het verdiende geld ging naar een door henzelf gekozen doel. Genee koos voor Lewedorpse Boys, dat het jubileum dit jaar groots wil aanpakken en daar- voor wel een financieel extraatje kon gebruiken. Met zijn ruim 2226 euro moest Genee echter collega Van der Gijp voor zich dulden (2866 euro). Derksen werd derde (2076 euro). Bij de laatste uitzending van het programma werd de geldprijs uitgekeerd. Het G-team van VEP uit Woerden was de gelukkige. Lebo toonde zich een sportief verliezer, want de club had in de persoon van secretaris Ruden Grim voor iedereen in de studio Zeeuwse bolussen meegeno men. De NOS berichtte maandag dat bij zeker vijf Brabantse en Zeeuwse amateurvoetbalclubs vermoedens bestaan dat criminelen voet tussen de deur proberen te krijgen. Dat zou blijken uit het onderzoek van de taskforce naar clubs uitkomend in de tweede divisie, derde divisie en de hoofdklasse. Goes en Hoek kwamen afgelopen seizoen uit in de derde divisie, Vlis singen in de hoofdklasse. ,,We heb ben twee maanden geleden bezoek gehad van Monique Bruinsma" al dus Jos Smits, voorzitter van Goes. Bruinsma is cultuurwetenschap per met ruim vijftien jaar ervaring in criminologisch onderzoek en heeft een onderzoeksbureau. ,,We hebben anderhalf uur gesproken en ze vertelde ons dat er bij ons niks bijzonders was. We krijgen nog feedback, vertelde ze.'' Hoek is niet ingegaan op het ver zoek van de taskforce mee te wer ken aan het onderzoek. ,,Daar had den we geen behoefte aan'', aldus Art van der Staal, die vorige week af trad als voorzitter van de derdedivi sionist. ,,We hebben onze zaakjes op orde, dus waarom zouden we daar tijd insteken? De belasting dienst controleert de boeken regel matig en daar komen ook nooit gekke dingen uit.'' Zowel Goes als Hoek heeft geen ervaring met 'verdachte' sponsors. ,,Ik sta een beetje dubbel in het on derzoek'', erkent Van der Staal. ,,Ik kreeg niet echt het idee dat onom stotelijk is bewezen dat er crimineel geld in het Brabantse en Zeeuwse voetbal wordt rondgepompt.'' We hebben onze zaakjes op orde, dus waarom zouden we daar tijd in steken? Enkele decennia geleden had den veel dorpskernen een volley balclub. De overgebleven Zeeuwse volleybalteams hebben de handen ineen geslagen om het volleybal in de provincie op de kaart te houden. ,,Vroeger hadden Morres/Hulst, VVS'92, Mytilus en De Sterre stevige divisieteams", zegt Oomes, die zelf als speler op divisieniveau uitkwam. ,,Het ach terliggende idee is om talentvolle jeugd een platform te bieden. Vo rig jaar nam Forza het initiatief. Alle Zeeuwse teams speelden in hun eigen klasse in toernooivorm tegen elkaar. De winnaar van de poule won de ZeelandCup. In het Omnium in Goes zijn twee zalen, waar acht velden kunnen liggen. Er is veel interesse om het Zeeuwse volleybal op de kaart te houden. We hebben in de leef tijdscategorie van twaalf tot ze ventien jaar bijvoorbeeld geza menlijke jeugdtrainingen gehad in Zierikzee, Axel en Goes. Daar waren gemiddeld vijftig jeugdspe lers. Daar hebben we dus behoor lijk raak mee geschoten." In de winterstop speelde Pattenier met het idee om te stoppen. Hij sprak erover met zijn trainer Harro Hazelaar en voelde gedurende de tweede seizoenshelft dat dit het moment was. „Halverwege dacht ik er wel aan, maar was het nog fifty fifty. Toen ben ik er echt over na gaan denken. Dit is denk ik het ver standigste." In september wordt de topscorer 36 jaar, maar met zijn fysiek heeft het afscheid van het voetbal niks te maken. Wel met de geboorte van zijn derde zoontje. ,,Ik kan nu stop pen terwijl ik nog helemaal fit ben, dat is prettig. Ik vind voetbal nog hartstikke leuk, maar het is mooi geweest. Nu kan ik tijd spenderen aan mijn gezin, ook op zaterdag." Het is overigens niet de eerste keer dat Pattenier stopt met voet ballen. Ongeveer anderhalf jaar ge leden moest hij vanwege privéom- standigheden noodgedwongen af stand doen van de voetballerij. Na een halfjaar begon het weer te krie belen, dus kwam hij terug. Dat is nu in ieder geval niet de bedoeling. ,,Het derde, waar ook mijn broers in spelen, zal ongetwijfeld vragen of ik mee ga doen, maar het plan is om zeker een jaar niet te voetballen." Met zijn vertrek ontstaat er een gat dat opgevuld moet gaan worden, maar daar maakt hij zich geen zor gen over. ,,Er komen genoeg talen ten aan, dat is geruststellend voor mij en voor de vereniging." Pattenier maakte vanaf zijn acht tiende deel uit van de eerste selectie van Oostkapelle, vertrok er nooit en maakte meer dan 160 doelpunten voor zijn club. Genoeg hoogtepun ten in al die jaren, maar voor de spits is het lastig om er specifiek één uit te halen. Over het dieptepunt hoeft hij iets minder lang na te denken. ,,Toen ik 22 was, scheurde ik mijn kruisband. Dan zak je door de grond, gelukkig heb ik daarna wei nig last meer gehad van blessures." Met deze beslissing heeft hij het moment van stoppen zelf kunnen bepalen, in plaats van dat anderen dat voor hem konden doen. Toch gaat hij het gevoel van wedstrijden winnen enorm missen. ,,Het mooi ste blijft dat je op zaterdag met je ploeg het veld op stapt en na 90 mi nuten met die overwinning staat, samen met de supporters. Daar speel j e toch voor en dat went nooit. Dat ga ik zeker missen." Momenteel wordt er gekeken naar het organiseren van een af- scheidswedstrijd, maar men hoeft niet te twijfelen dat ze hem niet meer terug gaan zien bij de club. ,,Nu kom ik die jongens aanmoedi gen en ga ik tussen de supporters staan. En hopelijk gaan die jongens van mij over een tijdje ook lekker voetballen bij Oostkapelle." woensdag 12 juni 2019 Goes heeft als enige Zeeuwse club bezoek gehad van de taskforce Zeeland Brabant, die onderzoek doet naar hoe voet balverenigingen omgaan met verdachte geldschieters. Hoek wilde niet meewerken aan het onderzoek en Vlissingen is naar eigen zeggen niet benaderd. Rudy Boogert Vlissingen - Art van der Staal, Hoek landskampioen Een moment uit het duel van Sliedrecht Sport (blauw tenue) met Orion tijdens het afgelopen seizoen. FOTO JAN RULAND VAN DEN BRINK Het zal even wennen worden, maar komend seizoen zal de naam van Arjen Pattenier niet meer verschijnen als doelpun tenmaker voor Oostkapelle. De 35-jarige spits vindt het na acht tien seizoenen mooi geweest en stopt met voetballen. Daniel Wissel Oostkapelle Arjen Pattenier maakte liefst 202 doelpunten in zijn loop baan: 159 in de competitie, 16 in de nacompetitie, 27 in de districtsbeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41