Onfris duel om minicampings OM: langer tbs voor gruwelijke doodslag Provincie overweegt jongerenparlement Rood 2 VEERE STRIJD ROND MINICAMPINGSA woensdag 12juni 2019 Commentaar Een weerzinwekkende omstrengeling. Zo houden de ge meente Veere en minicamping De Heksenketel elkaar vast in een conflict over het aantal kampeerplekken. De campinghouder wil per se groeien van 15 naar 25 standplaat sen. Dit maximum geldt op veel Veerse minicampings, maar de gemeente vindt dat De Heksenketel niet aan de voorwaarden voldoet. In een juridische escalatie heeft de camping een suc cesje geboekt. De rechter oordeelt dat Veere procedurele fou ten heeft gemaakt bij het toestaan van de 10 extra plaatsen op 56 andere minicampings. Wat dit vonnis waard is, moet nog blijken. Veere ziet een uitweg in een herzien bestemmingsplan. De Heksenketel gooit olie op het vuur. Onder meer met een nieuwe juridische stap en met de dreiging van een aangifte tegen de betrokken minicampings. Het is allemaal niet verhef fend. Veere en De Heksenketel zitten samen al lang op een hellend vlak. Pogingen tot schikking mislukken, de redelijkheid lijkt zoek en de strijdende partijen rollen van de ene juridische kwestie in de andere. Kan gebeuren met een campingexploi tant die tot het gaatje gaat en een gemeente die de kwestie nogal knullig in de hand probeert te houden. Maar het is niet acceptabel dat deze onfrisse zaak tientallen houders van mini- campings in onzekerheid stort. Zij zijn onschuldig. Dus wie uit eindelijk ook aan het langste eind trekt, Veere of De Heksenke tel, de bedrijfsvoering van de 56 minicampings mag er niet onder lijden. Andere minicampings mogen niet lijden onder ruzie tussen Veere en De Heksenketel De tbs van de 32-jarige S. B. uit Ter- neuzen moet met twee jaar worden verlengd. Dat is het oordeel van het Openbaar Ministerie in Middel burg. S.B kreeg de tbs in 2005 opge legd voor de doodslag op de toen 47-jarige Peter de Blok uit Reuzen- hoek. De gedragsdeskundigen had den eenzelfde advies omdat B. meer tijd nodig heeft om te resocialise ren. B. kreeg destijds naast de tbs een celstraf van drie jaar opgelegd om dat hijsamen met de 41-jarige plaatsgenoot R. D. begin december 2004 Peter de Blok in diens woning in Reuzenhoek op gruwelijke wijze om het leven had gebracht. De onder invloed verkerende B. en D. gingen naar de woning van De Blok en begonnen hem te mis- ALMANAK De Vlissingse zou voor het eerst een romantisch weekendje weggaan met haar nieuwe vrijer. Voor die gelegenheid had ze een welriekend, edoch vooral zeer prijzig doucheschuim aan geschaft. Het spul bleek echter een enorme miskoop. In plaats van dat het badwater stemmig handelen door onder meer een stofzuiger en een tv-toestel op zijn hoofd te smijten. B. besloot een einde aan het lijden van de toen al bijna stervende De Blok te maken door in diens nek te zagen. Kort daarna overleed Blok aan een sche- Als het aan OM ligt, wordt de tbs van S.B. uit Terneuzen met twee jaar verlengd delbasisfractuur, verschillende bot breuken, ernstige weefselbeschadi gingen, een geperforeerde long en hersenbeschadiging. roze kleurde, bleef de rode kleurstof hardnekkig op haar handen zitten. Het ging er na twee dagen pas af. Briesend deed ze haar beklag in een mail aan de fabrikant. Die stortte niet het aankoopbedrag terug, maar stuurde haar een goedmakertje: handcrème. Jongetje van drie gewond bij ongeluk Man (25) uit Eeklo vermist Het politieteam in Zeeuws-Vlaanderen vraagt inwoners uit te zien naar de 25-jarige Michiel de Wispelaere. De man uit het bij de grens gelegen Eeklo (B) is sinds zondag middag half drie vermist. De Wispelaere verplaatst zich met een donker blauwe herenfiets van het merk Gazelle. Hij is slank en circa 1,92 meter lang. De Vlaming heeft een ge trimde zwarte baard en halflang donker haar. Tij dens zijn verdwijning droeg hij een rode swea ter met kap, een donker kleurige short en donker blauwe sneakers. Mensen die De Wispelaere hebben gezien kunnen contact opnemen via tel. 0800 30300 of e-mail opsporin- gen@police.belgium.eu VLISSINGEN Marjon de Hond terug als weervrouw De strijd tussen het Veerse college en minicamping De Heksenketel in de kwestie over het aantal kampeerplekken escaleert. Afgelopen zondag is twee keer gecontroleerd of de eigenares zich houdt aan het maximum van vijftien kampeerplaatsen. Terwijl andere minicampings buiten schot blijven. Bram van Leeuwen die optreedt namens zijn zus Lydia, exploitant van minicamping De Heksenketel, is woedend. De juridisch adviseur kondigt aan dat hij volgende week aangifte doet bij het Openbaar Mi nisterie (OM) als de gemeente zelf niet optreedt tegen de 56 minicam pings die nu meer dan vijftien kam- peerplekken hebben. Daarnaast vroeg hij gisteren aan de Raad van State een besluit van de Veerse ge meenteraad te vernietigen waarin het minikamperen wordt geregeld. Het is een nieuw hoofdstuk in de jarenlange strijd die Bram van Leeuwen voert tegen het Veerse kampeerbeleid. Volgens hem werd minicamping De Heksenketel van zijn cliënt en zus Lydia afgelopen zondag tot tweemaal toe gecontro leerd. „Ambtenaren kwamen op pinksterzondag kijken of zij zich hield aan het maximum van vijf tien eenheden. Dat bleek het geval. Van de gemeente mag zij er name lijk ook niet meer hebben. Maar sinds de uitspraak van de rechtbank van vrijdag moeten de 56 Veerse minicampings ook terug van 25 naar 15 kampeerplekken. Zonder dat het Veerse college zich ver diepte in de uitspraak meldde het die dag al dat de 56 niet bang hoe ven te zijn voor controle. Dat is echt meten met twee maten. Wel mijn cliënt en niet de 56 andere contro leren die sinds die uitspraak over duidelijk fout zitten." Volgens het Veerse college is er gecontroleerd bij de Heksenketel omdat tijdens een eerder bezoek fouten waren ontdekt. ,,Daarom kwamen we te rug", aldus een woordvoerder. ,,Dat doen we altijd." Van Leeuwen zegt dat alleen de gemeenteraad nog kan voorkomen dat hij komende maandag daad werkelijk aangifte doet bij het OM. Ik wil niet meer onderhandelen met het college van burgemeester en wethouders ,,Ik wil niet meer onderhandelen met het college van burgemeester en wethouders. Dat stadium ben ik na dit weekeinde echt gepasseerd. Ik wil nog wel met de gemeente raad onderhandelen voor een voor alle partijen bevredigende oplos sing, maar dan moeten de raadsle den wel snel zijn. Anders stap ik echt naar het OM." Hij geeft aan dat het Openbaar Ministerie dan wel in actie moet komen. ,,Want vorig jaar trad het ook op tegen De Heksenketel nadat de gemeente aangifte deed van te veel kampeerplekken." Hij geeft aan dat het om stevige boetes kan gaan. ,,Want het OM kan makkelijk vijfhonderd euro per overtreding Het dagelijks provinciebestuur overweegt een Zeeuws jongeren- parlement in het leven te roepen. In Friesland bestaat zo'n jeugdparle- ment al. ,,We willen kijken hoe we van elkaar kunnen leren", zegt ge deputeerde Harry van der Maas. De provincie vindt het belangrijk dat jongeren meedenken en beslis sen over Zeeland. Om die reden steekt het provinciebestuur op nieuw geld in het Provinciaal Jeugddebat Zeeland. Dat wordt ge organiseerd door de Nationale Jeugdraad. Voorwaarde voor een subsidie van ruim 3000 euro is dat de jonge ren op 20 november debatteren over de overgang naar duurzame energie en dat wordt samenge werkt met de Young Energy Society Challenge (YESC), het jongeren project van het Zeeuwsch Genoot schap. ,,We willen de resultaten verzamelen en betrekken bij onze besluitvorming", aldus Van der Maas. De kans bestaat dat Zeeland vol gend jaar een stap verder gaat, met een tweedaagse bijeenkomst van een jongerenparlement. ,,Dat moet wel een meerwaarde hebben", vindt Van der Maas. ,,Het is de moeite waard dat te verken nen." II Ad Roos Middelburg Uitspraak over twee weken Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een 3-jarig jongetje uit Duitsland is maandag middag lichtgewond ge raakt bij een aanrijding in Middelburg. Hij stak de weg over en werd ge schept door een scooter rijder. Het ongeluk ge beurde rond kwart voor vijf op de kruising aan het begin van winkelstraat Langeviele, bij de brug. De peuter stak opeens over. Een 16-jarige scoo terrijder uit Middelburg, die voorrang had, reed tegen hem aan. Het slachtoffertje is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht, waar hij de nacht doorbracht. Volgens de politie vallen zijn verwondingen mee. EEKLO Weervrouw Marjon de Hond maakt haar come back op televisie. De uit Tholen afkomstige De Hond gaat na negen jaar afwezigheid aan de slag bij RTL, waar ze zich zal ontfermen over het weerbulletin en buienra dar. Wanneer De Hond op de buis te zien is, laat ze in het midden. De 47-jarige De Hond was tien jaar lang weer vrouw bij de NOS. In 2010 nam ze ontslag toen ze te maken kreeg met een burn-out en een postnatale depressie. Daarna werkte ze als or thomoleculair therapeut. 'Dit is echt Emile Calon Veere -Bram van Leeuwen, juridisch adviseur Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34