Overtoerisme Marten uit Goes in de race voor baan bij Dr. Pol Verlenging tbs geëist tegen Smerdiekenaar 2 JAN VAN DAMME vfov n 1 Column We hadden een Ford 3000. Ik vond het een kek blauw tractortje. Met een zetel die heerlijk diep zuchtte als je achter het stuur ging zitten, een gashandle die zich soepel open liet trekken, een wat stugge versnel lingspook die alleen in geoefende handen gewillig werd. En - kers op de taart - een dekseltje bovenop de uitlaatpijp dat bij stationair draaien gezellig klepperde. Ik sjeesde ermee van de han- gaar in de Catsweg naar de schuur in het Platte Putje, van de diesel pomp in het Slijkstraatje naar de strovelden in de Blikken. Om een perceel tarwestro te persen. Of een te hoog opgetaste aanhangwagen op te halen nog net voor een re genfront arriveerde. Groede kende volop toerisme toen. Leegstaande huizen werden een halve eeuw geleden grif opge- kocht door bemiddelde buitenlan ders. Zo kwam het bedoeninkje van landarbeider Kees in Duitse handen, net als het snoepwinkel tje van mevrouw Van de G. Straks bezwijken we onder de toeristen. De afgelopen week kwam die verzuchting in binnen- en buitenlandse media meerdere keren voorbij. Toeval, vast. Het ging dan steeds over Venetië, Rome, Barcelona of Bali, waar hor des toeristen elkaar verdringen voor de zoveelste selfie op het San Marcoplein of voor de Trevifon- tein. Overtoerisme, ik begrijp de op hef wel. Maar nieuw is die zeker niet. Nog niet zo lang geleden ver klaarde een provinciebestuurder, die even commissaris van toen nog de koningin mocht spelen, Zeeland vol. Een hoop krantenka- baal was het gevolg. Net als nu over het Louvre waar suppoosten zich geen raad meer weten met de niet te stuiten mobieltjesmassa. oplossing voor dat overtoerisme. Waren er veel toeristen op weg naar het strand, dan mochten er meeliften op de lege aanhangwa gen. Zon op de bol, wind in de ha ren, de gashandle half open. Overtoerisme. Je kunt er maar het beste van maken. Zon op de bol, wind in de haren, de gashandle half open DE STELLING Vandaag: Ik wil 100 worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters overtoerisme op steeds meer PLEKKEN ©ROOT PROBLEEM Acht tips over brute overval op Poolse supermarkt Door niesbui met auto de bosjes in 101 THOLEN Meeste vondsten drugs op Tholen In dat programma gaat dierenarts Jan Pol - beter bekend als Dr. Pol - op zoek naar een dierenarts uit Ne derland die het team van zijn kli niek in Michigan kan komen ver sterken. De in Drenthe geboren, maar naar Amerika geëmigreerde Pol staat centraal in een razend po pulaire serie op National Geogra phic Channel, waarin het wel en wee van zijn praktijk wordt ge volgd. In de eerste uitzending van het RTL-programma, afgelopen zon dag, vertelde Marten van den Boomgaard dat hij als kind al die renarts wilde worden. Hij ziet zich zelfwel werken in Amerika. ,,Ik zou daar denk ik goed kunnen functio neren. Ik denk dat het een heel open land is, waar mensen gemak kelijk contact maken.'' Het klimaat in Michigan, met heel koude win ters en warme zomers, bevalt hem wel. De Goesenaar vertelde dat hij in 2005 de Dierenkliniek Goes is begonnen. ,,Dat deed ik eerst sa men met mijn vrouw. Zij is nog wel dierenarts, maar ondertussen niet meer mijn vrouw.'' Waarop Dr. Pol met een knipoog zei: ,,Ah, dus daarom wil je naar Amerika ko men!'' In de uitzending was te zien hoe zes Nederlandse dierenartsen in de startblokken stonden om naar Mi chigan te gaan. Maar vóór ze moch ten afreizen om daadwerkelijk mee te draaien bij Dr. Pol moesten ze eerst een in Amerika verplicht exa men afwerken. Drie kandidaten slaagden niet voor deze taaie proef, waardoor de Goese dierenarts nog maar concurrentie heeft van twee medekandidaten. Aangezien deze twee een relatie hebben en zich als één kandidaat aanbieden, is de con currentie nog kleiner geworden. Ik zou in Amerika goed kunnen functioneren denk ik Het drietal gaat acht dagen mee draaien in de praktijk in Michigan. Daarna zal Jan Pol kiezen wie hij een baan aanbiedt. In de voetsporen van Dr. Pol is de komende zondagen te zien op RTL4. MIDDELBURG Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg heeft giste ren de rechtbank verzocht de tbs met dwangverpleging die de nu 74- jarige B. van 't H. uit Sint-Maartens dijk in 1996 werd opgelegd met één jaar te verlengen. In die tijd kan er worden gewerkt aan zijn zelfstan digheid en een mogelijke voor waardelijke beëindiging van de dwangverpleging. Van 't H. werd destijds - nadat er tien jaar cel was geëist plus de tbs - veroordeeld tot een celstraf van ze ven jaar. In hoger beroep werd dat één jaar minder. De tbs met dwang verpleging bleef gehandhaafd. Onbegeleid verlof Volgens de deskundigen werkt Van 't H. aan alles mee en mag hij sinds vorige week met onbegeleid verlof. Ook wordt er gewerkt aan zijn zelf standigheid Van 't H. leidde na het verlaten van zijn vriendin, eind juli 1995, een zwervend bestaan en hield zich voornamelijk op in de Belgisch/Ne derlandse grensstreek. Eind sep tember ontmoette hij in een café aan de grens de toen 40-jarige Carla Aarts, die tijdelijk bij haar moeder in Putte verbleef. In zijn auto kre gen ze ruzie over seks. Door met een karateklap haar strottenhoofd te verbrijzelen maakte Van 't H. in 1995 een einde aan haar leven. Het stoffelijk overschot dumpte hij in een greppel bij het Spuikanaal bij Bath. Aan de moeder van Carla ver telde hij een dag later dat hij haar in Antwerpen was kwijtgeraakt. En kele weken later werd haar lichaam door wandelaars gevonden. Doordat de moeder van Carla het kenteken van zijn auto had geno teerd kon deze worden achterhaald. Van 't H. werd in België aangehou den en aan Nederland uitgeleverd. Bij zijn elfde verhoor legde hij een bekentenis af. woensdag 12juni 2019 Dat waren mijn jeugdzomers. Ik had in mijn stroseizoen een Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeuwse vetera nen horen bij de herdenking van de Slag om de Schelde 2815 reacties VOOR HET KRUIBVAT Vr^ 1 V} HEB JE MUM 1 LOCATIEPUNT P> nn RE ROUTE MAAR JOU ÖUURT 52 MIMUTEM £&iv.n xr. TERNEUZEN De politie heeft acht tips binnengekregen over de overval zaterdag op een Poolse supermarkt in Terneuzen. De eigenaar van de winkel en een werknemer raakten ge wond. De politie gaf afge lopen weekeinde beelden vrij van de daders. Daarop kwamen de tips binnen. Die gingen vooral over de vluchtroute van de daders. De daders zijn vooralsnog niet herkend. „Maar we moeten alles natuurlijk nog nagaan", zegt de politie. De over vallers hebben een nog onbekend geldbedrag buitgemaakt. HOEK Een automobilist is gis termiddag gewond ge raakt toen hij door een niesbui van de weg raakte. Dat gebeurde op de Hoekseweg tussen Hoek en Terneuzen. Kort voor 13.00 uur reed hij de berm in om vervol gens via het fietspad en een talud een flink aantal meters verder in een greppel tot stilstand te komen. De automobilist verklaarde tegenover de politie dat hij achter het stuur een niesbui had ge kregen. De man is voor onder zoek per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. In de gemeente Tholen zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar zeven hennepkweke rijen opgerold. In de rest van Zeeland waren er tot en met mei twintig hennepruimingen. De ontdekking vorige week van een cocaïne- wasserij in Oud-Vosse- meer was dit jaar de derde aan harddrugs gerelateerde vondst in Zeeland. In maart werd in Philippine een opslag voor grondstoffen voor synthetische drugs aan getroffen en langs een dijk in Oud-Vossemeer lagen vaten met drugs- afval. Dierenarts Marten van den Boomgaard uit Goes werkt bin nenkort misschien wel in Ame rika. Hij doet mee aan het televi sieprogramma In de voetsporen van Dr. Pol. Rob Paardekam Goes -Marten van den Boomgaard Marten van den Boomgaard. ARCHIEFFOTO WILLEM MIERAS Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2