II Leeuwinnen voelen druk en 22 ZEELAND 7 WKVOETBAL f. 1 NIEUW-ZEELAND-NEDERLAND A Uitgerekend Jill Roord, de 'eeuwige nummer 12' van de Leeuwinnen zorgde ervoor dat het WK niet met een domper van start ging. Duarte vertrekt naar Aris Lerin Duarte (foto) vervolgt zijn voetbal loopbaan in Griekenland. De 28-jarige mid denvelder verlaat transfervrij Heracles Al melo en heeft zijn handtekening gezet on der een driejarig contract bij Aris Thessalo niki. Onder coach Frank Wormuth was Duarte afgelopen seizoen een vaste waarde. Hij speelde in totaal 143 officiële wedstrij den voor Heracles Almelo, scoorde daarin negentien keer en gaf veertien assists. Aris eindigde afgelopen seizoen als vijfde in de competitie en plaatste zich voor de Europa League. Fonseca trainer AS Roma De Portugees Paulo Fonseca is de komende twee jaar trainer van AS Roma, de club van de Nederlanders Justin Kluivert en Rick Karsdorp. Hij volgt Claudio Ranieri op, die teleurstellende zesde werd met de Ro meinse club en daardoor de Champions League miste. Fonseca (46) is afkomstig van het Oekraïense Sjachtar Donetsk. Romero wacht op witte rook PSV-spits Maxi Romero (foto) wil verhuurd worden aan zijn vorige club Vélez Sarsfield. Voor de 20-jarige Argentijn is het nu wach ten op een akkoord tussen beide clubs. De onderhandelingen zijn niet eenvoudig, om dat PSV nog iets aan de hoge investering in Romero terug wil verdienen. De club legde eind 2017 meer dan 10 miljoen op tafel. Flitsen NBA Voetbal Voetbal Ze was er wel klaar mee, met rugnummer 12. Jill Roord (22) kreeg het nummer toegewezen voor het WK, maar ze besloot om een ander cijfer te vragen. Tijd voor wat an ders. 12 vond ze maar lelijk en ei genlijk stond het ook te veel sym bool voor de status die ze tegen haar zin heeft bij Oranje. Nét achter het basisteam, de ideale invaller. Met rugnummer 19 knikte ze gis teren tegen Nieuw-Zeeland de winnende goal binnen in de 92ste minuut, waarmee ze een teleurstel lend WK-begin van de Leeuwin nen hoogstpersoonlijk voorkwam. Na afloop viel ze haar moeder en vader, ex-prof René Roord, in de ar men. Moeder en dochter hielden het niet droog. ,,Het is zo'n opluch ting voor mezelf en mijn familie. Voor hen is het ook niet gemakke lijk", vertelde Roord. Vier jaar geleden nog reisde de fa milie Roord de toen 18-jarige Jill achterna, helemaal naar Canada, toen ze als broekie meeging naar het WK. Ze speelde geen minuut. Haar tijd zou nog wel komen. Maar tot gisteren kwam dat ene moment, ha^r moment, er maar niet. Roord Het is zo'n opluchting voor mezelf en mijn familie. Voor hen is het ook niet gemakkelijk weet dat bondscoach Sarina Wieg man niet zo snel wisselt op het middenveld en dat ze Sherida Spitse, Jackie Groenen en Daniëlle van de Donk voor zich moet dul den. Roord is inmiddels 22, bezig aan haar derde toernooi en heeft grotendeels als invaller 42 inter lands achter haar naam. ,,Daar mag ik heel trots op zijn, maar natuurlijk was het wel wachten op zo'n mo ment", aldus Roord. ,,Dat duurde zo lang. Pfff. Zó'n opluchting." Soms zou ze liever de nummer 23 Quote van de dag 'Het ontbreekt jonge spelers aan de juiste instelling' Die late goal van Jill Roord zorgde natuurlijk voor opluchting bij de speelsters van Oranje. Maar Neder land speelde niet zoals je mag ver wachten van de Europees kampi oen tijdens de ouverture op het WK. Alleen Vivianne Miedema, keeper Sari van Veenendaal en in mindere mate Lieke Martens kwa men in de buurt van hun gebruike lijk niveau. De verklaring vonden de speel sters vrijwel allemaal in dezelfde hoek. Druk en spanning, toch juist dé elementen waar j e als topsporter mee moet dealen. Dominique Bloodworth (24), normaal een sta biele pion maar nu symbolisch voor een ondermaats Oranje. ,,Dit was de grootste wedstrijd in mijn loop baan. Het eerste toernooi waar ik basisspeelster ben. Ik was heel ner veus, maar daar mag je spel niet on der lijden. Dat gebeurde wel. Het was niet goed genoeg. Gelukkig kan het nu alleen maar beter.'' Ook Miedema begon over het fe nomeen 'druk'. ,,Die is er nu wel af, woensdag 12juni 2019 W bU Roord redder VOETBAL VOETBAL VOETBAL Lionel Messi (foto) vindt Ar gentinië geen favoriet voor de Copa Amé- rica. ,,We zitten in een over gangsfase", aldus Messi. In 1993 was Ar gentinië voor het laatst win naar. 1 1 De kaartver koop voor het WK voetbal voor vrouwen loopt goed. In middels zijn al 1 miljoen tickets verkocht. Veer tien van de 52 wedstrijden zijn uitver kocht, inclusief de beide halve finales en de fi nale op 7 juli in Lyon. ns Nieuw-Zeeland Nederland Tim Reedijk Le Havre - Doelpuntenmaker Jill Roord hield het na afloop niet droog met haar moeder De basketbal lers van To ronto Raptors verloren in de NBA-finale van Golden State Warriors: 106 105. Toronto is nog één zege verwijderd van haar eerste NBA-titel. Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Ous- sama Idrissi zijn opgenomen in de selectie van Marokko voor de Afrika Cup. Het toer nooi is van 21 juni tot en met 19 juli in Egypte. De Europese kampioenschappen wielren nen op de weg worden volgend jaar septem ber gehouden in het Italiaanse Trento. Roda JC heeft Jean-Paul de Jong aange steld als hoofdtrainer. De 48-jarige coach te kent voor één seizoen. De Jong zat na zijn ontslag bij Utrecht vorig jaar zonder club. -Boris Becker over de dominantie van dertigers als Nadal en Federer Nieuw-Zeeland - Nederland 0-1 90+2. Roord Opstellingen Nayler Van Veenendaal Bott Van Lunteren Stott Van der Gragt Erceg Bloodworth Riley Van Es Hassett 71. Van Dongen 67. Longo Groenen Bowen 76. Roord Percival Van de Donk White Spitse 74. Wilkinson Van de Sanden Chance 87. Beerensteyn Gregorius Miedema 74. Satchell Martens Scheidsrechter: Batista (Bra) De eerste WK-wedstrijd en dan één van de minste interlands spelen van de afgelopen jaren. Maar de 'openingsstress' werd Oranje net niet fataal gisteren. „Natuurlijk moet het veel beter. Dat hoeft niemand ons te vertel len.'' Daniël Dwarswaard Le Havre

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22