Comments likes Kees Moerland, gepassioneerde 'Gelukkig hebben ze in Noorwegen ook mossels' 6 Je kunt hem gerust een boegbeeld van de Zeeuwse rock noemen. Maar ook wijdt Kees Moerland zich met hart en ziel aan zijn vak als meubelmaker. ,,Als ik iets te geks heb gemaakt, kan ik daar enorm van genieten." Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Code oranje op het terras van Se venty-Seven. Kees Moerland (52) - rock-'n-roll-outfit, haren achter over gekamd, pijpje Heineken in de hand - lijkt in het bruine Mid delburgse café in zijn vanzelfsprekende habitat. Verwonderd kijkt hij hoe de slagregen de Markt geselt. ,,Als dit tot 12 uur doorgaat, dan denk ik dat ik toch aardig beschonken naar huis ga", zegt hij. Zijn kenmerkende lach klatert over het terras. Moerland, Middelburger die opgroeide in Ar- nemuiden, ademt muziek. Hij was in het verle den frontman van onder meer The Emmeroyts en Rebba the Loon en sinds 2009 van de rock- coverband ROLR, ofwel Raiders Of The Lost Rock. Zijn handelsmerk: een ruige strot en een energieke podiumact. Daarnaast heeft hij, na een bijna eindeloze reeks baantjes in loon dienst, sinds 2011 zijn eigen meubelmakerij. „Binnenhuisarchitect. Echt waar! Mijn opa had een aannemingsbedrijf in Arnemuiden. Hij nam me al heel jong mee naar zijn werkplaats en liet me dingen maken met beitels en zagen. Ik ben met hout opgegroeid, dus die passie zat er al heel vroeg in. Mijn opa zei: je moet geen aannemer worden, maar architect. Ik denk dat zijn idee was dat je het dan veel makkelijker had." ,,Op de havo maakte ik er een zootje van. Ik kon mijn aandacht er totaal niet bij houden en was meer aan het dollen dan aan het leren. Na drie jaar ben ik naar de mts gegaan: bouwkunde. La ter heb ik verschillende kantoorbanen gehad, achter een tekentafel gezeten. Daar werd ik he lemaal gek van. Dat is veel te saai voor mij. Ik moet eruit! Daar ben ik op den duur wel ach tergekomen. Het zal ook wel een beetje ADHD zijn. Dat kenden ze vroeger niet. Toen was je gewoon een druk, vervelend ventje en daar moest je het maar mee doen." ,,Al toen ik een jaar of zeven was, lag ik 's avonds in bed onder de dekens te zingen. Ik herinner me nog heel goed een nummer van Slade, Far far away. Bij ons thuis stond altijd de radio aan en mijn moeder zong mee, dus waar schijnlijk heb ik het van haar." ,,Eind jaren 90. Ik was toen met The Emme- royts gestopt en ook de kroeg waar ik werkte, Rock Desert in Middelburg, was ik beu. Een kennis was net begonnen met het maken van meubels. Ik dacht: verdomd, dat heb ik ook al tijd willen doen. Ik heb gesolliciteerd en daarna voor heel veel verschillende bedrijven gewerkt. Elke keer als het me niet beviel, stapte ik weer op en ging ergens anders werken. In 2011 ben ik voor mezelf begonnen en dat bevalt nog steeds heel goed." ,,Ik heb altijd wel geweten dat ik een beetje een autoriteitsprobleem heb. Plus een sterk recht vaardigheidsgevoel. Ik kan heel slecht tegen egootjes binnen een bedrijf." ,,Het is allebei een passie. Als ik iets te geks heb gemaakt, kan ik daar enorm van genieten. Ik vind het ook fijn dat als ik ergens hard mijn best voor heb gedaan, dat mensen dat waarde ren. Maar als ik moet kiezen, dan ga ik voor de muziek. Dat is zo'n enorme passie. Ik kan echt niet zonder. Net voordat we begonnen met Rebba the Loon had ik even geen band. Toen zei mijn vriendin - nu mijn ex - tegen me: ga Er sterven in de Oosterschelde dit jaar meer mosselen dan anders. Oorzaak is de schuimalg (foto). Die houdt op sommige percelen in de Oosterschelde huis onder mosselen. De verhoogde sterfte zorgt aan de vooravond van het nieuwe mosselseizoen voor onzekerheid bij de mosselkwekers over de grootte van de eerste oogst. Op Facebook leidde dat bericht tot vooral kritische en harde reacties. ,,Dat is alleen maar om de prijs op te drijven", reageerden bijvoorbeeld Hans en Deefie van der Ree. „Gelukkig is de Oosterschelde niet het enige gebied waar mossels leven! Noorwegen en zo hebben ook mossels", aldus David Wagenvoort. Mario van der Maas is bikkelhard: ,,Dat kapitalistenvoer? Wat maakt het uit? Ze zijn toch al niet meer te betalen. Dus slacht maar lekker raak. Gewoon niet meer kopen. Dan denken ze nog wel een keer na." De gemeente Middelburg wil geen asielzoekers uit veilige landen meer in het asielzoekerscentrum van Middelburg (foto). Volgens burgemeester Harald Bergmann loopt de overlast die juist deze groep veroorzaakt, uit de hand. Alleen al in de maand april jaar heeft Bergmann veertien gebiedsverboden opgelegd aan met name mensen uit Moldavië die in het azc wonen. Bergmann kreeg op Facebook veel bijval, bleek uit de meer dan 100 reacties. Onder anderen van Yvonne van Stee. ,,Het is hoogste tijd dat er naar de bevolking wordt geluisterd want we zijn deze criminele ellende spuug- en spuugzat. En niet alleen in Middelburg. Heel west-Europa heeft hier last van. Dergelijk tuig dat alleen maar komt om ellende te veroorzaken onmiddellijk terugsturen!!" „Eindelijk een verstandig besluit", vond Rinus Weststrate. Ook het weer van afgelopen week hield de gemoederen bezig. Het voor Zeeland afgegeven extreme weer bleef uit, ondanks code oranje. Een dag later barstte het onweer wel los, maar bleef een waarschuwing uit. Veel Zeeuwen begrepen het niet, zoals Michel Witte (@MichelWitte1976): 'Nou het onweer heeft eindelijk Zeeland bereikt, het is maar 1 dag te laat #codeoranje' ZATERDAG 8 JUNI 2019 GO 'Ik kan heel slecht tegen egootjes in een bedrijf' ROLF BOSBOOM Wat wilde je als kind worden? Heb je ook een opleiding in die richting ge daan? Zat muziek er ook al vroeg in? Wanneer koos je echt voor het meubelma ken? Je bent niet geschikt om bij een baas te werken? Waar geniet je het meest van: een geslaagd optreden of een mooi meubel dat je hebt ge maakt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62