Justitie stuurt vermoorde Humeyra post pot merkendagen Ministerie Rechtbank verbiedt ook motorclub No Surrender 5 Onderdeel van de omstreden kroongetuigedeal is dat de kroon getuige volledige openheid van za ken heeft. Hij heeft dan ook belas tende verklaringen over zijn eigen rol afgelegd. B. wordt door het OM vervolgd voor het medeplegen van twee moorden en het voorbereiden van twee andere liquidaties, in 2016 en 2017. Hij wordt ook verdacht van deelname aan de criminele organi satie van Taghi. Het OM stelt in de overeenkomst die is gesloten dat B. 'normaal gesproken' voor deze fei ten een strafeis van 22 tot 26 jaar zou krijgen, maar in ruil voor volledige openheid krijgt hij de wettelijke maximale toegestane strafkorting. Daarbij komt het OM dus tot een strafeis van 12 jaar. Naast de verklaringen over zijn eigen rol bij liquidaties, heeft B. ook verklaard over betrokkenheid van medeverdachten bij een lange reeks W Advocaat Inez Weski vindt het nu al een onevenwichtig proces andere onderwereldmoorden. Voor een aantal van deze moorden heeft het OM ook aanvullend bewijs middels de gekraakte berichten die de verdachten elkaar via versleu telde telefoons hadden gestuurd. De verklaringen van de kroonge tuige worden gebruikt in het mon sterproces Marengo. In totaal heeft het OM nu veertien verdachten in beeld, waarvan er twaalf vastzitten. Kroongetuige Nabil B. wordt in juli tijdens een volgende zitting in dit proces voor het eerst aan de tand gevoeld door de advocaten van de verdachten, die zullen proberen de betrouwbaarheid van de verklarin gen die hij heeft afgelegd te betwis ten. Advocaat Inez Weski, die Taghi vertegenwoordigt, zegt in een reactie dat de inhoud van de afgelegde verklaringen zeer dis cutabel is. ,,Je kunt veel vraagte kens zetten bij de totstandko ming van deze deal, alsook de in houd. Het is ongelooflijk dat de verklaringen nu pas kunnen worden getoetst door de verde diging. Dit is een volkomen on evenwichtig proces." Advocaat De advocaat van Nabil B. wil geen reactie geven op de afgeslo ten deal. Een woordvoerder van het OM wil ook niet reageren, maar zegt wel dat het OM baalt dat de kroongetuigedeal nu uit lekt via deze krant. ,,Wij willen vooruitlopend op de volgende zitting niet reageren en vinden het vervelend dat dit nu naar buiten komt." het hoger beroep is ingetrokken en dat Bekir op geen enkele wijze con tact met Humeyra mag opnemen. Ook staat in de brief dat Humeyra een schadevergoeding van 750 euro tegemoet kan zien. De dagtekening is 3 juni 2019, bijna zes maanden nadat Hu- meyra's stalker Bekir E. haar op klaarlichte dag op haar school in Rotterdam doodschoot. Humeyra (16) werd al een jaar lastig gevallen en bedreigd door de man met wie ze een korte affaire had. Ze verbrak het contact nadat ze zijn ware leef tijd (toen 30, nu 32) had ontdekt. Bekir E. liet het meisje daarna bijna niet meer met rust. De familie klopte vele malen aan bij politie en justitie voor hulp, maar die kwam in hun ogen onvoldoende. Bekir E. schoot op 18 december 2018 de Rot terdamse tiener dood op het De signcollege in Rotterdam-West. De brief aan Humeyra is daarom extra pijnlijk. Het staat in de ogen van Humeyra's familie symbool voor de missers die justitie heeft gemaakt en waar de Inspectie Jus titie en Veiligheid onderzoek naar doet. Het Openbaar Ministerie be treurt de fout ten zeerste: ,,Dit had natuurlijk nooit mogen gebeuren." De familie heeft een uitnodiging ontvangen voor een gesprek met de hoofdofficier van justitie van het Openbaar Ministerie Rotterdam en de officier van justitie die de zaak behandelt. Gisteravond ontving de familie een handgeschreven excuusbrief van minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid). Grapper- haus spreekt daarin van 'een ern stige fout' en zegt dat de familie 'in zijn gedachten is'. Hij hoopt dat de familie 'enige rust en vrede' vindt om het grote verdriet van het ver lies van Humeyra te verwerken. Grapperhaus wenst de familie veel kracht toe. Maandag 17 juni dient de zaak te gen Bekir E. weer voor de Rotter damse rechtbank. De brief van justitie aan Humeyra plofte eerder deze week op de mat bij haar ouders. Zij woonde als enige van de vijf kinderen nog thuis. De brief is geschreven door een medewerker van slachtoffer zorg van het Openbaar Ministerie, namens de officier van justitie. In het begin van de brief staat ook 'ik ben de officier van justitie'. De brief gaat over een eerdere straf die moordverdachte Bekir E. kreeg toen hij het meisje nog stalkte en bedreigde. Bekir E. kreeg in augustus 2018 zes weken cel waarvan drie voorwaardelijk en mocht op geen enkele manier con tact opnemen met Humeyra en haar zussen. Tegen die eerdere straf ging hij in hoger beroep. In de brief schrijft justitie 'aan Humeyra' dat ASSEN Motorclub No Surrender is in strijd met de openbare orde en wordt daarom, net als on langs verschillende andere motor clubs, verboden en ontbonden. Dat besliste de rechtbank in Assen gisteren. ,,No Surrender is een gevaar voor de openbare orde'', oordeelt de rechtbank. ,,Een groot aantal leden van No Surrender is struc tureel betrokken of betrokken ge weest bij talrijke ernstige straf bare feiten. Het gaat in veel geval len om misdrijven waarvan der den slachtoffer zijn'', aldus de rechtbank. Het geweld is zo ernstig en structureel dat de samenleving gevaar loopt. ,,Er is sprake van in timidatie, openlijke geweldple ging en afpersing'', oordeelt de rechtbank. Als gevolg van het verbod moet een einde komen aan alles wat met het uiterlijk vertoon van de motorclub te maken heeft, zoals de naam, logo's en spreuken. De advocaat van No Surrender gaat in hoger beroep. No Surrender liet tijdens de rechtszaak eerder we ten zich niet te kunnen vinden in het beeld dat het Openbaar Minis terie van de vereniging schetst. Volgens de club kunnen strafbare feiten van individuele leden van de zogeheten chapters of brother hoods niet toegerekend worden. TOT 40% KORTING* zaterdag 8 juni 2019 GO euro uitgeloofd voor de gouden tip. Het Openbaar Ministerie heeft de eind vorig jaar vermoorde Rotterdamse tiener Humeyra deze week nog een brief ge stuurd, alsof ze nog leeft. Haar familie is woedend. Justitie schaamt zich. Ook minister Grapperhaus maakte gisteren persoonlijk excuses. Victor Schildkamp Rotterdam Humeyra werd bij haar school in Rotterdam doodgeschoten. Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 2" Pinksterdag geopend van 12:00-18:00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping Berden interieur Meer dan 250 showroommodellen scherp geprijsd Profiteer het laatste weekend! Nog t/m 10 juni 'Vraag naar de voorwaarden, 1" Pinksterdag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5