de hoofdklasse' 'i t V BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Jahrdell verbaast zijn broer Jonathan TERNEUZEN „Ik zeg je eerlijk, hij verbaast mij", begint oudere broer Jonathan Constan- sia (33) aan zijn betoog over de jongste telg, Jahrdell. „Fysiek kan hij ook uitstekend mee. En ik sta ervan te kijken hoe makkelijk hij scoort. Jahrdell speelt heel impulsief en zo is hij ook voor de goal. Zelfben ik iemand die juist gaat nadenken als ik voor de keeper kom, en dat is nou net wat je natuurlijk niét moet doen." Karakterologisch zitten de twee iets anders in elkaar. Jonathan Constan- sia begint te lachen. „Toen ik zijn leeftijd had, had ik al overal een weerwoord op. Jahrdell heeft dat to taal niet, is een soms wat stillere jongen. Terwijl je mij nog steeds overal hoort, haha." Waar de huidige speler van Hoek zijn jeugdopleiding genoot bij het Belgische AA Gent, wil den 'De Buffalo's' de kleine Jahrdell jaren geleden ook inlijven. „Toen-ie klein was, wisten we al dat hij echt goed was. Ik ben in de jeugd ook nog een tijdje zijn trai ner geweest, maar ben hem op het voetbalveld nadien wat uit het oog verloren." Jahrdell Constansia door liep uiteindelijk heel de jeugdopleiding van Terneu- zen. „Kijk, Jahrdell is een na- komer en mijn vader was al- 1 tijd heel beschermend te- 1 genover hem. Hij zou hem nooit zomaar hebben laten gaan.'' Nu is dat wel het geval, aangezien Jahrdell Constan sia lijkt te vertrekken naar Vlissingen. ,,Of ik het daar mee eens ben? Toen hij me zei dat hij wegging, stond ik daar 100 procent achter. Want op dat moment speelde hij nauwelijks. Hij moet alleen wel goed bekijken hoe alles geregeld is bij Vlissingen." Column Het telefoontje kwam des tijds als een redelijke ver rassing. Of ik eens op ge sprek wilde komen bij Hoek, want ze zochten nog een aanval ler. Ik speelde al heel mijn leven bij Terneuzen, maar voelde me wel gevleid door de interesse. Na één gesprek was ik er wel uit. Ik ging de stap zetten, ook al zou ik concurrenten krijgen die ik stuk voor stuk hoger inschatte. Bij Terneuzen waren ze er niet blij mee. In de jaren erna zeiden verschillende mensen niets meer tegen me. Vreemd, pijnlijk ook soms, al was het ook wel weer lekker dat bepaalde mensen hun bek niet meer opentrokken. Ik had er wel goed over nage dacht, de voors en tegens tegen elkaar weggestreept. Dat gebeurt tegenwoordig steeds minder vaak, heb ik het idee. Een ja woord is steeds minder waard, de keuze voor een andere club wordt in veel gevallen gehaast gemaakt. Neem Xander van der Poel. Hij zal er heus wel goed over nagedacht hebben, om Kloetinge voor Goes te verruilen. Bijzonder was wel, dat hij niet op zondag wil voetballen maar wel naar een zondagclub zou gaan. Goes wil echter naar de derde di visie zaterdag. Dat komt allemaal goed jongen, kreeg de aanvaller De kermis gaat gelukkig m weer dicht te horen. Terwijl iedereen weet dat de KNVB vaak pas begin juli echt honderd procent duidelijk heid kan geven over de indelin gen van die divisie. Deze week trok Van der Poel zijn overgang in. Hij wilde dui delijkheid en na een verhelde rend gesprek blijft hij toch bij Kloetinge. Of hij de laatste is die deze weken in Zeeland deze keuze maakt? Nee, natuurlijk niet. Afgelopen week hoorde ik al weer meerdere verhalen over spelers die terug willen komen op hun besluit om een overstap te maken. Tegelijkertijd zijn er ook veel Zeeuwse voetballers die een tijdje geleden al hebben bijgete kend bij hun club, maar daar nu weer onderuit willen. Omdat de trainer blijft en zij daarom geen zin hebben om het shirt van hun huidige club nog aan te trekken. Omdat er plots nog een beter (fi nancieel) aanbod van een andere club is binnengekomen. Of om dat de huidige club op het punt staat een echte concurrent voor die ene smaakmaker aan te trek ken. Dat trekken ze niet.... Nog precies een week, dan gaat de kermis waar de spelers carrousel op staat, gelukkig weer een tijdje dicht. Het is te hopen, dat al die twijfelkonten dan de juiste keuze hebben ge maakt. Janson was dat persoonlijk ook. Voordat hij bij zijn huidige club gingen spelen, was er interesse van meerdere clubs op een hoger ni veau, ook buiten Zeeland. Hij had toen echter niet het gevoel klaar te zijn voor die stap en koos later be wust voor Kloetinge. ,,Het gevoel moet goed zijn en het gaat om meer dan die 90 minuten in het veld al leen. Ik houd van een vereniging, zoals dat ook bij MZC'11 het geval was. Voetbal en gezelligheid zijn voor mij belangrijk.'' Toch is de ambitie voor een hoger niveau er nog steeds, al komt een overstap nu nog te vroeg. ,,Ik ben er lang uit geweest en heb nu nog te weinig laten zien. We zullen zien wanneer het juiste moment is. Mis schien over een jaar, of twee jaar. Of misschien wel nooit.'' Wat vanmiddag betreft is Janson vooral heel erg benieuwd naar het niveau van de tegenstander, wat volgens hem veel gaat zeggen over de huidige stand van zaken. ,,We kunnen ons dit weekend meten met een hoofdklasser. Dan worden we echt getest en kunnen we zien waar we staan.'' De topscorer is wat dat betreft ook heel realistisch. ,,Als we verlie zen, hebben we ook niks in de hoofdklasse te zoeken.'' AMATEURVOETBAL zaterdag 8 juni 2019 @Barryvdh9 Carrouse Natuurlijk twijfelde ik in de maanden die volgden nog wel eens, zeker nadat we met Ter- neuzen kampioen waren gewor den. Maar ik had mijn woord ge geven aan Hoek, kwam daar niet meer op terug en wilde de uitda ging aangaan. Als het op een sof uit zou draaien, kon ik na één sei zoen altijd nog terug gaan. Kloetinge heeft 23 na- competitieduels afgewerkt. Daarvan gingen er slechts vier verloren: tegen Roda Boys (1992 en 2009), Sparta Nijkerk (1993) en Smitshoek (2017). .If' msif' -*1 Ramon Janson (links) bereidt een voorzet voor in een duel met RVVH FOTO RON QUINTEN ZATERDAG Nacompetitie. Voor plaats in de hoofdklasse. Tweede ronde: Kloetinge-Deto Twenterand. Voor plaats in de tweede klasse. Tweede ronde: Luctor Hkz-Wal- cheren, Prinsenland-Zaamslag. Voor plaats in de derde klasse. Finales: Kruiningen-Goes (in We- meldinge), ZSC'62-FC De West hoek (in Renesse), Hoedekens- kerke/Kwd-Dauwendaele (in Le- wedorp), Vrederust-Patrijzen (in Kapelle). MAANDAG Voor plaats in de tweede klasse. Tweede ronde: Terneuzen-WSC. Voor plaats in de derde klasse. Tweede ronde: Sprundel-Groede, Victoria'03-Oostburg, Honte- nisse-SC Emma. Voor plaats in de vierde klasse. Finale: Sluis-Biervliet (in IJzen- dijke). Vrouwen. Voor plaats in de eer ste klasse. Tweede ronde: Hon- tenisse-Limmen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51