Xtc (of speed)-laboratorium Hennepkwekerij Jaartal 2024voor kazerne biedt houvast Cocaïnewasserij ZEELAND 3 Een derde labs ontdekt na tips van burgers OPLETTEN/ Signalement: Zoete, anijsach- tige lucht Aan- en afvoer van vaten en jerry cans Bestelbusjes op vreemde tijden (Explosie)gevaar onder meer door gebruik van water stof, open vuur en chemicaliën Signalement: Wietlucht Afgeplakte ramen, beslagen ruiten Aan- en afvoer van spullen en mensen op vreemde tijden Brandgevaar door slechte elektrische installatie Provinciale Staten debatteerden gisteren over de jaarrekening 2018. Daarbij horen ook grote projecten als de Marinierskazerne en Water- dunen. Diverse partijen begonnen over de brief die Visser donderdag aan de Tweede Kamer heeft ge stuurd. ,,Van uitstel komt afstel", waarschuwde Vincent Bosch (PVV). ,,Het is tijd voor de provin cie om enerzijds met een schade claim en anderzijds met een plan B op de proppen te komen. Jaartal 2024 Francois Babijn (PvZ) zei te hopen dat het niet tot afstel komt en he kelde partijen met Haagse fracties die de verhuizing van de mariniers naar Vlissingen niet zien zitten, zo als PVV, GroenLinks en D66. Hannie Kool (CDA) gaf aan eerst 'heftig verontrust' te zijn toen ze de brief las, maar ze klampte zich vast aan het jaartal 2024 dat de staatsse cretaris daarin noemt. ,,Dan staat-ie er. De staatssecretaris houdt zich aan de afspraak met Zeeland." Zo heeft ook Kees Bierens (VVD) de De hoop op een beter verleden kun je maar beter opgeven. Laten we naar de toekomst kijken brief gelezen. ,,De verhuizing in 2024 zien we als een toezegging." Hij drong wel aan op compensatie van gederfde inkomsten voor de provincie en Vlissingen. Daarover hebben de gemeente en de provincie een brief naar Den Haag gestuurd, antwoordde gede puteerde Carla Schönknecht (VVD). De kazerne had in 2017 open moeten gaan en op jaarbasis loopt Zeeland 28 miljoen euro mis aan 'economische spin-off'. ,,Daar- over gaan we heel graag in gesprek met de staatssecretaris. En we hou den druk op de ketel dat de kazerne er in 2024 ook komt." Dagtoeristen Babijn zag een parallel met het na tuur- en recreatieproject Waterdu- nen bij Breskens, waarin de provin cie participeert. Dat zou in 2015 klaar zijn en is zeker vijf jaar uitge lopen. Ooit is berekend dat het zou leiden tot 100.000 extra dagtoeris ten, zei hij. Bovendien is de Napo leonhoeve ervoor gesloten en daar verdiende de streek ook aan. ,,Ook dit uitstel kost ons geld vanwege in komstenderving." Juist het recreatieve gedeelte van het project is nog niet van de grond gekomen. Bierens informeerde naar de stand van zaken. Volgens gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) begint recreatieondernemer Mole- caten dit najaar met de aanleg van een camping, die dan in het voor jaar open kan. Over de inkomstenderving zei hij iets wat Zeeland uit Den Haag liever niet zou horen over de Mari nierskazerne: ,,De hoop op een be ter verleden kun je maar beter op geven. Laten we nu naar de toe komst kijken." "tuiuiHi jllKiUUi Signalement: Zure, weeïge lucht Aan- en afvoer van vaten en jerry cans Bestelbusjes op vreemde tijden Explosiegevaar in afgesloten ruim ten oren en neus van de politie Volgens de politie Zeeland West-Brabant is het afgelopen jaar een derde van de twaalf opge rolde drugslabs in beeld gekomen na tips van burgers. Ze zijn de oren, ogen en neuzen voor de politie. Wie een vermoeden heeft van een ernstig misdrijf zoals de productie van drugs, kan anoniem bellen met Meldt Misdaad Anoniem (0800-7000) of wat de politie betreft liever nog met het Team Crimi nele Inlichtingen van de politie (079-3458999). Dit gesprek is vanaf het eerste moment strikt ver trouwelijk. ,,Als je iets verdachts ziet, ook al twijfel je, schroom niet om te bellen. We komen liever een keer te veel, dan een keer te weinig. Zeker in dit soort situaties", aldus een woordvoerder van de politie. Xtc-lab in Zoetermeer. FOTO OPENBAAR MINISTERIE Onderzoek in een hennepkwekerij. foto politie Niemand in de Statenzaal is blij met de brief waarin staatssecre taris Barbara Visser deze week verder uitstel aankondigde van de bouw van de Marinierska zerne in Vlissingen. Toch wordt hij verschillend gelezen. Het da gelijks provinciebestuur en het CDA zien bevestigd dat de ka zerne wel degelijk naar Zeeland komt, PVV en Partij voor Zee land vrezen afstel. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Ben de Reu, gedeputeerde fCBiLILIC SHSC Pers voor het maken van blokken cocaïne, aangetroffen in de cokewasserij in Oud- Vossemeer. foto politie ZEELAND WEST-BRABANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39