Rechtbank: Aantal kampeerplekken moet terug naar vijftien Overvaren vinvis in Vlissingen aan land gebracht Mamilla is niet zomaar een band Johan Fredriks wordt nooit meer de oude Zeeuwse rockers hopen na 25 jaar op tweede jeugd Wegracer uit 's-Heeren- hoek revalideert jaar na crash nog steeds Een gemeentewoordvoerder: ,,Wij gaan dat niet doen, omdat er zicht is op legalisatie van de 25 eenheden. De procedure voor aanpassing van het bestemmingsplan loopt." Daar door kunnen de minicampings zonder problemen blijven draaien, zoals ze al vele jaren draaien. De uitspraak is een gevolg van de jarenlange strij d van juridisch advi seur Bram van Leeuwen tegen de gemeente Veere. Namens zijn zus Lydia van Leeuwen, exploitant van minicamping De Heksenketel, pro beert hij de gemeente zover te krij gen dat ze ook 25 kampeerplekken mag aanbieden op haar bedrijf. Dat mag tot nu toe niet, omdat De Hek senketel, aldus de gemeente, niet voldoet aan de normen. De gemeente wilde gisteren niet inhoudelijk reageren op de uit spraak. Volgens een woordvoerder kan dat pas als de uitspraak daad werkelijk binnen is. ,,We hebben hem nog niet gelezen." Ook regiocoördinator Cor Abra- hamse van de Vekabo, de vereni ging van minicampinghouders, wil hem eerst lezen voor hij reageert. Hij is wel blij dat Veere niet op treedt tegen minicampings die meer dan vijftien eenheden aan bieden. Er is zicht op legalisatie van de 25 eenheden Van Leeuwen vindt het 'schanda lig' dat de gemeente, 'zonder dat het vonnis is gelezen', nu al besluit niet op te treden tegen de 56 minicam- pings. ,,Vooral omdat eerdere be sluiten van de gemeente om niet op te treden, zijn vernietigd." Hij wijst er ook op dat de gemeente twee maanden geleden tijdens de rechts zaak ook aanvoerde dat er zicht is op legalisatie. ,,Desondanks besloot de rechtbank de uitbreiding van 15 naar 25 te vernietigen." Van Leeu wen zegt dat de gemeente de pro blemen rond de uitbreiding over zichzelf afriep. „Tijdens de laatste rechtszaak stelde ik voor de zaak in te trekken mits mijn cliënt dit jaar 25 eenheden mag aanbieden. Zon der enige vorm van overleg werd het aanbod afgewezen." Volgens de uitspraak moet de ge meente binnen drie maanden be sluiten of er wordt opgetreden te gen de campings die te veel eenhe den aanbieden. Van Leeuwen: ,,Als de gemeente straks besluit dat niet te doen, moet ik weer een gerechte lijke procedure starten. Voor er dan een uitspraak ligt is het kampeer- seizoen van 2020 al achter de rug." Zonder enige vorm van overleg werd het aanbod afgewezen Hij overweegt daarom aangifte te doen bij het Openbaar Ministerie tegen campings die zich niet aan de regels houden. ,,Dan moeten ze maar strafrechtelijk worden aange pakt." It I zaterdag 8 juni 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 MIDDELBURG Voor 134 stu denten van Uni versity College Roosevelt was het gisteren een feestelijke dag. Jongeren uit onder meer Ne derland, de Ver enigde Staten, Barbados, Duitsland, Bel gië en Vietnam ontvingen hun bachelor diploma in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De studenten nemen hun Mid delburgse di ploma mee naar alle delen van de wereld. Ze vervolgen hun studie aan uni versiteiten in Leiden, Amster dam en Utrecht, maar ook in New York en Edinburgh. FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND 11 ZEELAND12 Klap voor minicampings Veere In de gemeente Veere moeten 56 minicampings terug van 25 naar 15 kampeerplekken. Dat is een gevolg van de uitspraak die de rechtbank gisteren heeft ge daan. De gemeente Veere is echter niet van plan de minicam- pings te dwingen in te krimpen. Emile Calon Domburg - Woordvoerder van de gemeente Veere - Bram van Leeuwen, adviseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37