andere auto, andere verzekering j independer experts in financieel inzicht MEDIA CULTUUR 33 Realiseer je dat één op de vijf mensen de 65 niet haalt. Dus: geniet een beetje s,\ ®is w i Mt 1 ultieme balans tussen plezier en genot, tevredenheid en zingeving'. ,,Ik splits geluk in drie categorieën. Geluk op de korte termijn: chocolade eten, nieuwe schoenen kopen, in het weekend bungeejumpen... Dan geluk op lange termijn, wat ik 'het goede leven' noem: deugdzaamheid, gema tigdheid, verstandigheid. Te vredenheid met je werk, goede ge zondheid. ,,De derde pijler is zingeving. Zin vol zijn, je nuttig voelen, je bekom meren om je medemens maakt mijn drie-eenheid van geluk compleet. Mensen zijn sociale wezens. Iets doen voor de mensen om je heen, iets ondernemen voor desnoods de wereld maakt ons beslist gelukkiger." In zijn theatercollege wil Weijers niet de goeroe uithangen en waar schuwt hij zelfs tegen valse geluks- profeten. ,,We worden in deze tijd van spirituele verlichting, mindful- ness en meditatie, van lifecoaches en personal coaches, overspoeld met mensen die het zogenaamd allemaal weten. Types die drie uitspraken van Boeddha op Facebook zetten waar van mensen roepen: 'Ooooo, wat inspirerend ,,Iedereen mag zich coach noemen, het is geen beschermde titel. In dit programma toon ik ook een adver tentie: 'Become a certified lifecoach in one day'. Zo eenvoudig is het in de geluksindustrie.'' Onder leiding van Weijers kan de zaal in Ede ter plekke haar geluksge voel bepalen. De aanwezigen melden via hun mobiele telefoons hun hui dige staat van geluk. De uitkomsten worden gebundeld op een groot scherm - het gemiddelde van 7,7 is een alleszins bemoedigende score. Die komt overigens overeen met de plaats die Nederland inneemt op de lijst van gelukkigste landen ter we reld: ons land staat zesde, na nummer één Noorwegen en onder meer IJs land en Finland. Weijers: ,,We hebben echt niets te klagen, al doen we dat, typisch Ne derlands, natuurlijk wel. Maar reali seer je, houd ik de zaal voor: één op de vijf mensen haalt de 65 niet. Dus: geniet een beetje.'' ,,Vooral bij geluk op korte termijn wordt er gemopperd. Dan zegt iemand: 'Het ergste wat me deze week is overkomen is dat ik zo'n trage wifi had'. Op de langere termijn realiseren we ons echter dat we het heel goed hebben.'' Lacht het geluk de kleinkunstenaar annex cursusleider eigenlijk zelf toe? ,,Ik ben hartstikke gelukkig. Dat kan bij dit programma een nadeel zijn. Als je uit een ernstige depressie komt, kun je wellicht veel beter een geluksgevoel wegen. Maar mijn rafel rand is dat ik geen rafelrand heb. Ik ben oninteressant: geen etnische achtergrond, geen alcoholverslaving, te saai voor talkshows en geen trauma's... En dan ook nog eens gelukkig. Dan valt er niet zo veel te beleven, hè.'' Zeker, zijn vriendin Regina, video- ■P producent van beroep, met wie hij vier jaar een relatie heeft, noemt hij een belangrijke geluksfactor. ,,Maar ik ben eigenlijk altijd vrolijk en blij met mijn leven. Ik maak plezier en geniet, krijg elke avond applaus. Ik eet als ik honger heb, slaap als ik moe ben. Ik krijg aandacht en verdien een mooi salaris in geweldige werk omstandigheden. Mijn lichaam doet wat ik wil. Ik heb zekerheid in mijn bestaan, een stabiele relatie en hoef thuis niet te liegen. Ik maak mensen aan het lachen én stem hen hopelijk ook tot nadenken. Wat wil een mens nog meer?'' Gevraagd naar zijn ultieme geluks moment lichten zijn ogen op. ,,Als ik in een warm bubbelbad zak. Daar kan niets tegenop.'' m Informatie: puurgeluk.nl Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. ""'"'VrftJ hö m"" E«lu t' 1 FOTO MARCEL HAKVOORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33