TOM DUMOULIN >RT 29 WIELERLEGENDE IN WORDING Ashleigh Barty ÉfPflSij Markéta Vondrousova TENNIS ROLAND GARROS De vrouwenfinale op Roland Garros van vandaag is een grote verrassing: Markéta Vondrousova treft Ashleigh Barty. Wie zijn de finalisten en waar komen ze vandaan? Roland Garros tot nu toe Het was dit jaar een waar slagveld. De ene na de andere speelster uit de top 10 viel om. Kiki Bertens gaf op met een buikvi rus, speelsters als Simona Halep, Naomi Osaka en Sloane Stephens werden vroeg tijdig uitgeschakeld. Barty (23) is de laat ste die over is, wie had dat van tevoren kunnen bedenken? De Australische zeker niet. ,,Maar ik ben heel trots.'' Opvallend Ze stond gisteren met 5-0 en 40-15 voor tegen de 17-jarige revelatie Amanda Anisimova uit Amerika, maar verloor de eerste set met 7-6. ,,Dat is me niet eerder overkomen'', zei Barty na haar partij. ,,Maar ik ben heel erg blij dat het me toch is gelukt om het om te buigen.'' Ze won de tweede en derde set allebei met 6-3. ,,Het was een lastige pot, het weer en de condities waren slecht. Ik heb het over leefd.'' De droom Ze is vooral de droom van haar landgeno ten, een sportheld. 'Ash', noemen ze de speelster. Haar verhaal is bijzonder. In 2014 stopte ze met tennis om professio neel te gaan cricketen. Maar ze miste het tennis te erg en keerde in 2016 terug op de baan. Onder haar fans zijn grote namen als Gabriela Sabatini en het echtpaar Andre Agassi en Steffi Graf. Als meisje van 13 jaar bezocht ze het stel in Las Vegas, nog altijd steunen ze haar. Over Vondrousova ,,De finale is voor ons allebei de grootste uitdaging tot nu toe. Niet eerder stonden we er. Zij is dit seizoen heel consistent", zegt de 1.66 meter kleine vechtjas uit Australië. ,,Het wordt voor ons allebei een opwindende wedstrijd.'' Barty heeft in het dubbelspel al wel eerder een grandslamfinale gespeeld en gewonnen, dat was in 2018 bij de US Open in New York. Tom Dumoulin is een van de grootste sporthelden van deze tijd, door aLlen geLiefd, maar ook een groot raadseL. Dit boek laat zien waar het talent, de eerzucht en de wilskracht vandaan komen. Een echte must read voor iedere wielerliefhebber! Bestel het nu op pzc.nl/tom MANNENFINALE OP MAANDAG? Ir- Roland Garros tot nu toe Vondrousova (19) verloor gisteren de eer ste tien punten in de halve finale van de Britse Johanna Konta (7-5 7-6). De jonge Tsjechische dwong zichzelf daarna posi tief te zijn. ,,Ik was toch wat nerveus'', zei de speelster die vorig jaar in de eerste ronde uitgeschakeld werd. Bij haar de buut een jaar eerder bereikte ze de tweede ronde en nu dus uit het niets de finale. Ze is niet geplaatst in Parijs. Opvallend Het was een klein schandaal gisteren op Roland Garros. Vanwege de regenval op woensdag werden de halve finales bij de mannen en vrouwen allemaal naar giste ren verplaatst. De twee vrouwenpartijen op Suzanne Lenglen en de mannen op Philippe Chatrier, ofwel het centre court. Een schande, vonden veel vrouwen. Von drousova had zich er niet al te druk om gemaakt. ,,Ik dacht gewoon: oké, dan speel ik daar.'' De droom Vondrousova woont in een kleine plaats, vlakbij Praag. De 20.000 inwoners zijn in rep en roer nu ze de finale heeft gehaald. ,,Mijn moeder wordt overal aangespro ken.'' De Tsjechische zet vandaag voor het oog van de wereld haar eerste stap pen op het centre court. ,,Ik ben er nog nooit geweest'', zei ze gisteren. ,,Alleen een keer als toeschouwer van Lucie Safarova, ik was nog een junior.'' Haar fa milie komt over voor de wedstrijd der wedstrijden. Over Barty ,,Ik heb twee keer tegen haar gespeeld, maar nooit op gravel. Ze is een top 10- speelster en speelt fantastisch tennis. Haar spel is afwisselend, net als dat van mij. Ik denk dat het een interessante wedstrijd wordt. Ik ga me nu proberen te ontspannen, om me daarna zo goed mo gelijk voor te bereiden.'' zaterdag 8 juni 2019 VROUWENFINALE VANDAAG 15.00 UUR TV EUROSPORT Hoe dan ook een sensatie Nummer 8 van de wereld Won twee keer van Vondrousova Wordt na een zege in de finale de nummer 2 van de wereld Beste prestatie op een grand slam: kwartfinale Australian Open 2019 Ashleigh Barty, de verrassing uit Austra lië. FOTO'S AFP of bij uw (online) boekhandel Tekst Fardau Wagenaar PARIJS Het is nog niet be kend wie de tegenstander van Rafael Nadal wordt in de finale van Roland Gar ros. De halve finale tussen Novak Djokovic en Dominic Thiem werd gisteren bij een stand van 2-6 6-3 1-3 ge staakt vanwege de regen. Vandaag om 12.00 uur wordt de partij hervat. De vraag is of de finale tussen de man nen dan morgen (15.00 uur) wordt gespeeld of verplaatst wordt naar maandag. Thiem en Djokovic hebben allebei al drie dagen op rij gespeeld, daar komt vandaag de vierde dag bij. Nadal was gisteren heel snel klaar met Roger Federer (6-3 6-4 6-2). Nummer 38 van de wereld Won nooit van Ashleigh Barty Wordt na een zege in de finale num mer 11 van de wereld Beste prestatie op een grand slam: achtste finales US Open 2018 Markéta Vondrou- sova uit Tsjechië is voor het eerst verder gekomen dan de achtste fi nales van een grand- slamtoer- nooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29