1 mAmé VN vraagt Nederland om begrip en mededogen OPEN! JOL 50 jaar Pinkpop Vaderdagtip Ikea ondergaat metamorfose OLD MASTERS TO MODERNISTS VERLOSSING David Baldacci: De Amos Decker-serie Vandaag Cokewasserijen, xtc-labs en wietkwekerijen zijn niet alleen illegaal, maar ook gevaarlijk zeeland 2 Winkels voor inspiratie, verkoop vooral online P7 W -^VSI Weeralarmen. We kregen gisteren de derde van deze week voor onze kiezen. Maar neemt iemand code geel nog serieus? Rob Sluijter is de man die bij het KNMI verantwoordelijk is voor die alarmeringen. ,,We willen niemand vermoeien met een nodeloze code oranje''.P3 In een exclusief gesprek met deze krant toont de VN-baas begrip voor de legi tieme argumenten van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) om de asielzoekers terug te sturen. Toch doet hij een beroep op begrip en mededogen, juist voor de jezidi's. ,,Ze gaan naar een vluchtelingenkamp, niet naar huis. Je stuurt ze dus terug naar een precaire si tuatie. Daarbij gaat het om jezidi's, een zeer getraumatiseerde gemeenschap. Dit zijn degenen die het meest hebben gele den onder Islamitische Staat. Verkrach ting, geweld, gedwongen rekrutering, moorden. Het is ze allemaal overkomen. Deze mensen waren doelwit van IS." Volgende week wordt in de Kamer ge debatteerd over de kwestie. Een aantal partijen wil de tussen de honderd en tweehonderd jezidi's ontzien, maar de IND ziet daarvoor weinig reden. For meel kunnen de asielzoekers - nu IS is verdreven - terug naar de de tenten kampen in het noorden van Irak. Daar zou voldoende onderdak en voedsel voorhanden zijn. Grandi: ,,Wacht nog even met terugsturen, zou ik zeggen. Irak is op weg naar meer stabiliteit, maar ze Ze gaan naar een vluchtelingenkamp, niet naar huis. Dat is een precaire situatie zijn er nog niet. Ik weet niet of het helpt dat land nu met de extra zorg voor jezi- di's op te zadelen. Kunnen we de last niet een klein beetje verdelen en deze kwetsbare mensen beschermen tot ze teruggaan?" Afgeslacht De jezidi's vormen een bijzondere groep. Tijdens de bloedigste jaren van het kalifaat van Islamitische Staat wer den de 'afvallige' jezidi's (die een zeer oud geloof aanhangen dat elementen uit het christendom, de islam en het zoroa- strisme bevat) als geen andere groep ver volgd door Islamitische Staat. Hun mannen en zonen werden bij honderden afgeslacht, hun vrouwen ver kracht, verkocht en tot seksslaaf ge maakt. Sommige jezidi's vroegen asiel in Nederland. Hun verblijf hier lijkt tijde- lijker dan gedacht nu de IND het noor den van Irak veilig genoeg acht voor een terugkeer. P13 Ze pinksterdag Nieuwsmedia Herinneringen aan het oudste muziekfestival kleding maken is tjll 1 bij deze Hief stoffig fflgt krant 'Laat jezidi's blijven' Nederland moet wachten met het naar Irak terugsturen van gevluchte jezidi's. ,,Dit zijn de mensen die het meest hebben geleden onder IS", zegt het hoofd van de VN-vluchtelingenorgani- satie Filippo Grandi. Bob van Huët Den Haag —Filippo Grandi, VN-baas Veiling: maandag 17 juni, 14 uur Kijkdagen: vrij 14 t/m zo 16 juni, 10-17 uur Catalogus: WWW.VEILINGHUISAAG.COM Lekstraat 63 11079 EM Amsterdam 020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com Over Verlossing Een viervoudige moord, een snelle arrestatie. Maar wat als twaalf jaar geleden de verkeerde is opgepakt... 01 99 Paperback I j Ook als ebook en luisterhoek Boeken bestellen via libris.nl. Geen bezorgkosten voor boekbestellingen vanaf €15,00. Kijk voor een Libris- of Blz.-boekhandel in de buurt op libris.nl Wolkenvelden en plaatselijk valt een bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" S modevakschool Carienin S Oiocsl«sk^iig^•Nkrtho;,'^, V, 5 laren .«ede jongste. .lit Hoop eraensinNe*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1