VOOR ALTUD KATY PERRYFAN 'Je mocht gewoon je hond meenemen' Nog geen 16 jaar oud, met een paar ervaringstips van oudere Pinkpopgan- gers en onze tentjes on der de arm, reisden we naar Landgraaf. Aan voor pret geen gebrek. Ik had van mijn moeder een roze Pinkpop-hoedje gekregen en in mijn backpack zat het uitgeprinte blokken- schema dat ik vakkundig had bestudeerd en voor zien van cirkels. Mijn eerste Pinkpop was een belevenis. Ik deed er een veelheid aan nieuwe indrukken en er varingen op. Van net iets te brutale campingburen die heel graag nog even gezellig wilden doen, tot de hangsnorren die ons in het voorvak verdrongen omdat ze op tijd bij Bruce Springsteen moesten staan. Naast de bands waarvan ik op dat mo ment, dankzij veel 3FM luisteren, groot fan was (Franz Ferdinand, The Kooks, The Killers) stond op de laatste dag Katy Perry op het programma. Behalve het radiohitje I Kissed a Girl wist ik ei genlijk niet veel van haar, maar het podium met gigantische opblaasbare lipsticks en origami- katten trok sowieso de aandacht. Op maandag middag stuiterde de Amerikaanse popster in wording (met alleen nog maar een debuutalbum uit) 45 minuten lang on vermoeibaar over dat veel te krappe podium met gigantische roze Katy Perry-letters op de ach tergrond. Hoewel ik meer van alternatieve muziek hield - ik was een echt indie- meisje - viel ik als een blok voor de uitbundige podiumdecoratie in com binatie met zoete pop liedjes. Sterker nog: ik beschouw haar live-uit voering van I Kissed a Girl als het hoogtepunt van mijn allereerste Pinkpop. Toen prijkte haar naam onderaan de Pinkpop poster en stond ze nog tij dens een regenbui in de kleine tent. Tegenwoor dig verkoopt ze met ge mak stadions overal ter wereld uit. Voor mij doet dat er allemaal niet toe. Dankzij Pinkpop 2009 ben ik voor altijd Katy Perry-fan! 2009 JACK CREMERS (67) uit Nuth miste geen enkele editie van Pinkpop. Als radioprogramma's of kranten willen terugblikken op de Pinkpophistorie, komen ze al snel terecht bij Jack Cremers. ,,Of ik de enige ben die alle vijftig edities heeft meegemaakt? Ik vermoed van wel.'' Cremers kijkt met plezier terug op de beginjaren. „Hier in Limburg had je in die tijd helemaal niks. Je ging naar de kerk en met een beetje geluk kon je in de grote stad, in Heerlen of Maastricht, een single van The Beatles scoren. En toen was daar ineens een hip piefestival waar je met 10.000 geestverwanten geweldige bands als Uriah Heep en Little Feat kon zien. Je betaalde 2 gulden 50 entree, er was nog geen security en je mocht gewoon je kinderen en je hond meenemen.'' Cremers heeft zijn bedenkingen bij de hoge entreeprijzen van nu, de hekken en dranghekken, het bataljon beveiligers en alle regeltjes. ,,Dan mag je opeens niet meer stagediven. En mag je geen brood jes meenemen op het terrein.'' Cremers bekent dat hij weleens een Pinkpopeditie heeft bijgewoond zonder te betalen. ,,Ik was niet de enige. Som migen klommen over hekken, anderen sjoemelden met polsbandjes. Er zijn ook mensen die enkele maanden voor het festival, midden in de nacht, sterke drank begraven die ze tijdens het festi val opgraven.'' Cremers ziet wel een generatiekloof. ,,Ik ga echt een blokje om als rapper Boef optreedt. Vroeger had je één scene op Pinkpop en was het ons-kent- ons. Tegenwoordig is alles massaal, ver snipperd en commercieel geworden.'' Voor 3FM- dj Vera Siemons (25) was Pinkpop 2009 haar eerste popfestival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 114