'Ik ben geneigd dingen alleen op te lossen en dat kan me onbereikbaar maken. Ik ben een einzelganger' alleen is mét leuker. Dat we bij elkaar zijn, is dus een bewuste keuze; we zijn vanuit sterkte bij elkaar aangehaakt. Bovendien is het fijn met iemand te leven die mijn werk begrijpt, die snapt hoe blij of juist ongeluk kig ik kan zijn na een uitzending.'' ,,Alles. Als ouder druk je pas echt een stem pel, vind ik. Dankzij ons lopen er twee ont zettend leuke kinderen rond die de wereld een beetje verder de goeie kant op gaan rollen. Ik heb het opvoeden en spelen altijd heel leuk gevonden. Knutselen, verhalen vertellen, speeltuinen, dierentuinen - ik heb me er helemaal op gestort.'' ,,Onze dochter heeft misschien drie maan den met deuren gesmeten en tegen ons geschreeuwd en mijn zoon stuurt weleens een boos appje. Dat is het wel. Het klinkt klef, maar ik ben gezegend met twee gezel lige kinderen die nog graag dingen met hun ouders doen. Dat zal ik missen als ze het huis uitgaan, ik krijg vast een legenest- syndroom. Nu zegt mijn dochter nog dat ze elke zondag thuis Boer zoekt Vrouw komt kijken, maar ze krijgt natuurlijk toch een eigen leven. Gelukkig heb ik mijn hondje nog en vorige week heb ik zes kippen gekocht - ik verplaats de liefde gewoon.'' ,,Ik heb me nooit tegen mijn moeder afge zet, maar op de middelbare school vond ik het vreselijk. Die stomme leerfabriek met al die sjokkende leerlingen die zich van het ene naar het andere klaslokaal sleepten om te luisteren naar een leraar die er zelf ook geen zin in had. Ik vond leren leuk, maar ik had een hekel aan dat massale, dat moede loze. Als ik de stof thuis tot me nam, haalde ik ook een goed cijfer. Wat doe ik hier, dacht ik voortdurend. Ik vond het zonde van mijn tijd. Ik was vaak ziek en had last van enorme vermoeidheid, maar hoe ik ook binnenstebuiten werd gekeerd, er leek me niets te mankeren. Achteraf denk ik: ik werd gewoon moe van dat schoolsysteem. Gelukkig wist mijn moeder via de huisarts voor elkaar te krijgen dat ik vanaf 5 vwo volwassenenonderwijs kon volgen. Dat paste beter bij me. Ik ben een einzelganger, ook daarom gedijde ik niet op zo'n school met al z'n clubjes en gedoe over wat je aan moest trekken om erbij te horen.'' ,,Wel over hoe ze me door mijn schooltijd heen moest krijgen, niet over mijn gedrag of dat ik in de goot zou belanden. Ik heb nooit belangstelling gehad voor alcohol of drugs. Ik had een vriendinnetje dat veel blowde en mij een keer meenam naar een coffeeshop. Daar ging ze enorm over haar nek. Het was de beste antidrugsreclame die je kon bedenken: alle coolheid rondom dat Jullie hebben een zoon van 15 en een dochter van 18. Wat betekent het moederschap voor u? Geen last van puberperikelen? Wat voor puber was u zelf? Heeft uw moeder zich zorgen over u gemaakt? 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 108