'We delen elke maand de uitgaven' GELD GELUK Franciska en Marcel leven zuiniger, nu ze minder inkomsten hebben, maar vliegen wel businessclass. Franciska Marcel Beste koop Slechtste koop Franciska: ,,We geven ongeveer 600 euro per maand uit aan boodschappen. Omdat we onafhankelijk van elkaar willen zijn, delen we de kosten. We noteren alle uitgaven, een keer per maand verrekenen we ze.'' Marcel: ,,We hebben ook een gezamen lijke rekening.'' Marcel: „Benzine en wegenbelasting betalen we apart. Franciska heeft zes tien jaar een relatie gehad, ik twintig jaar. Binnen die relaties was alles ge deeld, daar zijn we van teruggekomen. Als we ooit uit elkaar gaan, maakt dat het simpeler.'' Franciska: ,,Als jij een nieuwe tv wilt, wil ik daar geen cent aan uitgeven. D e bank hebben we wel samen gekocht, tweedehands op Marktplaats voor 600 euro. Eerst hadden we een designbank, die zat voor geen meter.'' Marcel: ,,We waren vroeger veel meer op merken gesteld. Ons werk bracht toen meer geld in het laatje, nu werken we aan onszelf.'' Franciska: ,,Dat is veel waardevoller." Marcel: ,,Ik zorgde voor wegbelij- ningen, ik reed het hele land door." Franciska: ,,Ik was commercieel direc teur en accountant. Ik kon in die tijd voor 500 euro kleding kopen en de week daarop weer. Dat doe ik niet meer." Marcel: ,,Je bestelt wel vaak kleding, maar met een doel." Franciska: ,,Ja, voor fotoshoots voor Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Franciska van den Berg (41), hormoon- en gewichtsexpert Marcel Koehorst (49), personal trainer en ademcoach Franciska en Marcel wonen in een rijtjeshuis in Oud-Beijerland. Franciska: „Vliegtickets naar Thailand, in 2013. Daarna ging ik met Marcel samenwonen." Marcel: ,,Een duosprong uit een vliegtuig voor 250 euro per persoon, ik gaf hem Franciska cadeau.'' Franciska: ,,Een zonnebril van 400 euro. Ik hoor vaak dat ik op Maja de Bij lijk als ik 'm op heb.'' Marcel: ,,Een Ford Ka. Ik had al een slecht gevoel bij de handelaar, die auto is levensgevaarlijk.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Franciska: ,,Die is voor de woonlasten en verzekeringen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 102