'Onvoorzichtig rijgedrag, geen boze opzet' 9 Wezagen hem heel hard langsrijden, hij leek ook niet te remmen den, hij leek ook niet te remmen.'' De kleine bestelbus rijdt vier mensen uit het groepje aan, sommigen vliegen meters door de lucht. Het is meteen duidelijk dat de crash dodelijk is. Gino: ,,Mensen vlogen alle kanten op. Toen was het paniek. Sommigen gin gen naar de gewonden, ik pakte de telefoon en belde 112. Ik riep: stuur maar vijf ambulances!'' Lotte: ,,What the fuck is dat voor een gek, dacht ik, toen hij ook nog doorreed.'' In een paar tellen is de afterpartyplek een plaats delict geworden. 04.30 uur Hulp komt snel op gang, ziekenwagens zijn er binnen enkele minuten, de traumahelikopter landt bij de rotonde, politie is ter plekke. Ooggetuigen worden opgevangen. Lotte: ,,Eén meisje zat daar helemaal te shaken, ze had een van de gewon den nog vastgehouden.'' Eén van de vier slachtoffers overlijdt. Het gaat om Gilles Boux de Casson, een 35-ja- rige vrijwilliger van Pinkpop en pop podium De Nieuwe Nor in Heerlen. 11.25 uur Aan het einde van de och tend is de bestuurder van de witte Opel bekend: Danny S., een man uit Heerlen die in de podiumbouw werkt. Hij was zelf die avond daar voor nog met zijn vrouw en kinderen naar Pinkpop gegaan, maar moet deze maandag vroeg naar Amster dam om het decor te bouwen voor de show van Beyoncé en Jay-Z, die avond in de Arena. Daar komt het niet van. Na de aanrijding rijdt hij in shock nog door, maar een paar uur la ter meldt hij zich bij de politie. Hoe kon het zo misgaan? Zag Danny S. het groepje wer kelijk niet? Was hij afgeleid? Hoe hard reed hij? Slachtof fers en hun families breken zich het hoofd over die vragen, maar zullen moeten wachten op antwoorden. Op 5 juli is een eerste rechtszitting, pas later volgt de inhoudelijke behande ling. Overvallen Volgens zijn eigen verklaring was S. totaal overvallen door de groep: ,,Hij werd plots opgeschrikt door de aan rijding. Hij heeft niet kunnen ingrij pen'', liet hij zijn advocaat optekenen. S. was niet onder invloed, noch afge leid door bijvoorbeeld zijn telefoon. ,,Het kan ook een noodlottig ongeval zijn geweest, het is niet altijd zwart wit'', zei expert verkeersrecht Bert Kabel eerder al. ,,Er gebeuren soms ook ongelukken omdat het samen spel misgaat.'' Inmiddels heeft Danny S. een van RECHTSGANG de gewonde slachtoffers ontmoet. Dit zou een 'helende werking' heb ben voor beide partijen, meldt zijn advocaat. Coma Al zal voor de getroffen Pinkpop- gangers en nabestaanden van Gilles het festival nooit meer hetzelfde zijn. De drie zwaargewonden werken nog altijd aan hun herstel, zo goed en kwaad als dat gaat. De uren na de aanrijding lagen zij in coma, families zaten in spanning of ze er wel uit zouden komen. Inmiddels zijn ze aan de beterende hand, al kampen ze met blijvende hersenschade, is de vrees, met klachten als vermoeidheid en snelle overbelasting. Een arbeidsdeskundige heeft de gewonden geadviseerd deze jubileumeditie van Pinkpop vooral thuis te blijven, de harde muziek en duizend-en-een prikkels zijn niet goed voor het broze herstel. Ook voor andere betrokkenen zal het festival van de roze hoedjes altijd een zwart randje houden. Lotte: ,,Dit vergeet je niet meer.'' vrijdag 7 juni 2019 GO T De spontane afterparty op straat, kort voor de fatale aanrijding. privéfoto Auto gevonden in de Keekstraat aïSf'iïiH^ n^j J Festival- terrein N299 Mensheggerweg Dode en gewonden na inrijden busje op voetgangers bij ingang camping -Gino Bombrini, getuige Justitie verdenkt be stuurder Danny S. van het veroorzaken van een dodelijk ongeval en het doorrijden na de crash. ,,De ver dachte is te verwijten dat het ongeluk is ont staan door onvoorzich tig of onoplettend rij gedrag", aldus het Openbaar Ministerie. Eerder bleek dat van kwade opzet geen sprake was. 5 juli is de eerste rechtszitting. Dan worden extra on- derzoekswensen be- sproken. De advocaat van Danny S. wil extra getuigen horen en ca merabeelden van de omgeving bij het on derzoek betrekken. De weg was tijdens het festival beperkt toegankelijk voor ver- keer, maar nooit hele maal afgesloten. Voor de crash was S. ook al langs de groep gere den, de andere kant op. Toen had hij hen ook niet gezien. Hij had geen alcohol gedron ken of drugs gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9