WIM HOFMAN Leren koken 2 y Europa is te klein voor ThrillFlix V 8 NIEUWS Nieuwbouw De Haven Aardenburg in de verkoop Over de kampplaats hing rook: de verkenners waren aan het koken. Ze hadden houtjes moeten zoeken in het bos. Daarna hadden ze van de hopman sleufjes in de grond moeten graven voor de vuurtjes, zodat de pannen boven de vlam metjes konden staan. Ze hadden water gehaald en aardappelen ge schild. Ze hadden dolken met bloedgleuven die aan hun pad- vindersriemen hingen, maar pro beer maar eens met zo'n mes aardappelen te schillen! Ook het vuurtje onder zo'n pan gaande houden, viel nog niet mee. Soms moesten ze hard blazen en driftig met hun verkennershoed wappe ren. In het kamp kwam steeds meer rook te hangen die zich ver mengde met de geur van aange brande aardappelen of van een worstje dat snel pikzwart werd. Bij sommige jongens liepen de tranen over de wangen, maar ze verbeten zich. Ze wilden leren koken. Het was de taak van de vaan- drig om boontjes te koken. Bij een boer waren boontjes geplukt en ze hadden ook een kist boven maatse augurken gekregen. De augurken gingen in een teil wa ter, waarin een paar flessen azijn leeg gegoten waren. De vaandrig had het gemakkelijk. Hij had een gasstel met een fles butagas en een windscherm. Later werd er gegeten van me talen borden. De jongens aten met lange tanden en dachten aan thuis. Ze aten niet veel. Als toetje kregen ze een augurk. Ze keken uit naar de avond en het kamp vuur waarop in pannen met lange stelen pannenkoeken werden ge bakken of wentelteefjes. Ze aten die met suiker of aardbeienjam en ze zongen een pannenkoeklied bij de muziek van een gitaar. De niet opgegeten aangebrande aardappelen werden onder veel bijval in het vuur geworpen. Tot slot vertelde de vaandrig een ver haal over een stel rovers die rond hun vuur zaten en om de beurt een verhaal vertelden over rovers die om een vuur zaten. De nieuwbouw in de straat De Haven was een kwestie van lange adem. De gemeente Sluis kocht begin deze eeuw negen woningen in de straat aan de rand van Aardenburg. Het doel was om de huizen te slopen en er iets nieuws voor in de plaats te zetten. Dat plan kwam maar niet van de grond en de huizen ston den jaren te verpauperen. Verschillende ideeën sneuvel den, tot aannemer Van der Poel in 2017 voorstelde om er huizen te bouwen. Vorig jaar werd be sloten de oude woningen te slo pen. Van der Poel gaat er negen gezinswoningen en acht levens- loopbestendige huizen neerzet ten. Die zijn gasloos en voorzien van enkele zonnepanelen. De huizen zijn te koop vanaf 200.000 euro. Makelaar ZwinRegio verkoopt de huizen en geeft morgen tus sen 12.00 en 15.00 uur informatie aan potentiële kopers. Locatie is restaurant In den Wijngaard, aan Smedekensbrugge 34 in Aar denburg. De uit Graauw afkomstige acteur Anton Zwijsen (28) staat aan de wieg van ThrillFlix, een video on demand platform. Acteur en filmfanaat Anton is de broer van Thomas Zwij- sen. Terwijl Thomas een in ternationale carrière opbouwt als klassiek én metalgitarist, is Anton bezig met het ontwikkelen van een eigen loopbaan als acteur, mu zikant en zijn bedrijf ThrillFlix, waarbij alles draait om film. Anton Zwijsen: ,,We motiveren elkaar regelmatig op creatief en op zakelijk vlak. Ik heb Thomas ge holpen bij het opzetten van zijn online gitaarschool en acteer soms in zijn videoclips. Ik ben lid van het Thomas Zwijsen Trio. Mijn broer schreef muziek voor de maandelijkse show van ThrillFlix. We werken graag samen, maar gaan wel ieder onze eigen weg.'' Anton deed een studie natuur- en sterrenkunde aan de Universi teit Gent, maar werd gebeten door de filmmicrobe en ging acteren in films en commercials. Hij combi neerde het acteerwerk met de Ja panse vechtsporten judo, jiujitsu, iaido en karate. Vorig jaar vond hij het tijd iets nieuws op te starten. Samen met regisseur Johan VandeWoestijne en Luc De Buck lanceerde hij dit jaar ThrillFlix, een video on de mand platform met alle genres films. Momenteel zijn er honderd vijftig films beschikbaar en de ca talogus wordt in snel tempo aan gevuld. ,,We hebben alle genres, mo menteel veel thrillers, horrors en classics. Films die moeilijk te ver krijgen zijn. Vroeger liep je daar voor naar de videotheek, wij leve ren films voor een klein maande lijks bedrag van 6,99 euro." Anton is een echte 'Europeaan': hij woont in Nederland óf in Spanje. Het aanbod van de strea- We hebben alle genres, momenteel veel thrillers, horrors en classics. Films die moeilijk te verkrijgen zijn mingdienst ThrillFlix is nu het grootst in de Benelux, maar Anton en zijn compagnons streven er naar om zo snel mogelijk wereld wijd open te gaan voor iedereen. ,,Op dit moment zijn we al open in bijna heel Europa en Afrika. Aan films hangen natuurlijk altijd rechten, dus je kunt niet zomaar iedere film in elk land laten strea- men. Zodra we een voldoende groot aanbod aan films kunnen aanbieden aan een bepaald land, gaan we ook daar open.'' vrijdag 7 juni 2019 VL De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator W-H©f="HA<V Zeventien nieuwbouwwonin gen komen er aan De Haven in Aardenburg. De huizen, die aannemingsbedrijf Van der Poel gaat bouwen, gaan vanaf morgen in de verkoop. Sophie Stockman Aardenburg Anton Zwijsen. foto thrillflix Jeanette Vergouwen Graauw - Anton Zwijsen Meer informatie via ThrillFlix.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63