West-Zeeuws-Vlamingen hebben niets te bespreken met de raad AMZ 7 SPECIAL CRUYFF COURT TRAGEL Het eerste Special Cruyff Court van Zeeuws- Vlaanderen ligt in Clinge, bij zorginstelling Tragel. Gisterochtend is het veld geopend. ni^JIK Cliënten Tonnie en Werner staan al ruim voor de opening op het kunstgrasveld. Voor de gelegenheid hebben ze hun Ajax-kloffie aange trokken. ,,Dan kan iedereen zien dat we voor Ajax zijn", verduide lijkt Tonnie. Ook John is er op tijd bij. Hij is een bekende bewoner geworden, sinds zijn Feyenoord- museum aan huis media-aandacht heeft gekregen. ,,Ik heb nu ook een gesigneerde aanvoerdersband van Robin van Persie! En voor de grap bieden mensen me opeens sjaals van 020 (Ajax, red.) aan. Die hoef ik nog steeds niet te hebben." Tonnie en Werner zijn niet de enige bewoners van Tragel, instel ling voor mensen met een beper king, die het tenue van hun favo riete club hebben aangetrokken. Met de aanleg van het Cruyff Court hebben ze nu een veldje waar ze ook hun voetbalkunsten kunnen vertonen. Tragel heeft als special guest Saïd Bouzambou uit genodigd. International van het Nederlands zaalvoetbalteam, na dit seizoen actief in de Belgische competitie. ,,Sporten is belangrijk voor iedereen", zegt hij. ,,Het maakt helemaal niet uit of je een beperking hebt." Samen met wet- houder Hageman, directeur Niels Meijer van de Cruyff Foundation en Tragel-bestuurder Guus Ban nenberg opent hij het veldje, door een voor de goal gespannen doek kapot te trappen. Leerlingen van basisschool Sint Bernardus helpen een handje. Foundation Bewegingsagoog Gino van den Broecke is de kartrekker van het project. Twee jaar geleden kwam het idee. ,,Ik krijg altijd een nieuwsbrief van de Johan Cruyff Foundation. Daarin stond een op roep dat iedereen die een Cruyff Het was prachtig om te zien dat er tijdens de aanleg al volop gevoetbald werd Court wil aanleggen, zich kan aan melden. Zo is het balletje gaan rol len." Waar nu het veld ligt, ston den twee jaar geleden nog verou derde noodlokalen. ,,Het was prachtig om te zien dat er tijdens de aanleg al volop gevoetbald werd", zegt Tragel-bestuurder Guus Bannenberg. ,,Dat gebeurde 's avonds, direct nadat de bouwers vertrokken. Voor mij het ultieme voorbeeld dat het wel gaat werken, met dit veld. We hadden met de sporthal en het zwembad al aardig wat voorzieningen, nu is er ook een voetbalveld." Het Special Cruyff Court heeft echter veel meer functies. Tragel ziet het als een ontmoetingsplek, waar heel Clinge gebruik van kan maken. ,,En dat is goed voor de sa menwerking met het dorp", geeft Van den Broecke aan. Naast voet- bal, kunnen cliënten er basketbal len en hockeyen. Vallen Achter het veld is een oefenpad aangelegd, waarvan een gedeelte kiezels als ondergrond heeft. ,,Daarop kunnen cliënten met een rolstoel of rollator oefenen met lo pen. Of ze oefenen een stoepje op en af te stappen. Dat moeten ze buiten het Tragel-terrein ook kun nen. En als ze niet weten hoe het moet, kunnen ze zomaar op straat vallen. Daarom is dit een Special- veld. Het is veel meer dan alleen voetbal" 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Maastricht Braderie de Lille za 31 augustus 33,-- Musical Soldaat van Oranje Zomerse dagtocht met buffetcruise Dagtocht Canterbury vr 5-7, vr 18-10 €65,- Dagtocht Parijs vr 23 augustus €59,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg Het nieuwe spreekuur voor inwo ners van de gemeente Sluis met de gemeenteraad loopt voor geen me ter. Voor de eerste drie bijeenkom sten meldde zich niemand. Raads leden hopen dat daar verandering in komt. Het raadsspreekuur wordt sinds april gehouden op elke eerste dins dag van de maand. Van elke fractie is een raadslid aanwezig om vra gen te beantwoorden, maar tot op heden was dat niet nodig: er waren geen aanmeldingen. Verschillende raadsleden lieten de afgelopen tijd al weten dat jammer te vinden. ,,We willen de burgers er graag bij betrekken", zegt fractievoorzitter Arnold Scheppers van Dorpsbe langen en Toerisme. ,,Dat mensen de mogelijkheid hebben om hun stem te laten horen." Promoten Het idee voor het spreekuur kwam van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T). De partij vindt het belang rijk dat inwoners op een informele manier hun wensen, ideeën en ge dachten kunnen bespreken met raadsleden. Voor sommige mensen is de drempel om in te spreken tijdens een commissievergadering bij voorbeeld te groot. Het idee van D&T werd omarmd door de rest van de raad. Het spreekuur past precies in een beleidsplan dat de gemeente Sluis opstelt, met als doel om inwoners te laten mee denken, en -praten. Waarom er zich nog niemand op het vragen uurtje gemeld heeft, kan Schep pers ook niet zeggen. „Misschien is het onwetendheid en moeten we het nog meer promoten." Het volgende spreekuur wordt na de zomer gehouden, op 3 sep tember van 19.00 tot 20.00 uur. De locatie is het gebouw van Porthos in Oostburg. Inwoners kunnen zich de vrij dag vóór het spreekuur aanmelden bij de griffier. vrijdag 7 juni 2019 Veel meer dan een voetbalveld Direct na de opening testen leerlingen van de basisschool het veld uit. Tragel ziet het als ontmoetingsplek voor de buurt. foto peter nicolai Bob Maes Clinge -Guus Bannenberg, Tragel Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour Een geliefde winkelstad met een historisch centrum vr 19-7, wo 25-9 36,- Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosal Tel. 0113-351551 Dé musical gebaseerd op de verhalen van één van de grootste verzetsstrijders uit onze geschiedenis Diverse data v.a. 99,-- Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge wo 26 juni €79,-- Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,- Meer informatie en (prijs)voorwaarden vindt u op onze site: WWW.amz.nl Sophie Stockman Sluis Kijk op de site bij /video Special Cruyff Court in Clinge geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62