\1, UKJ r y AMZ 7 Soedanezen nodigen Goes uit voor Suikerfeest DEMEYERE ROOKSET van 149 GOED GEBRUIKT NIEUW PAND 'Wauw!' Veel mensen die de nieuwe kringloopwinkel van Goed Gebruikt aan de Dirk Dronkersweg in Goes binnenstappen, uiten op een positieve manier hun verbazing. De nieuwe winkel bevalt. De kringloopwinkel was tot voor kort ge vestigd aan de Spy- kerstraat, op een an der deel van bedrij venterrein De Poel. ,,Daar waren we uit onze jas gegroeid'', zegt al gemeen coördinator Leen van Gilst. ,,Het magazijn stond overvol en bovendien hadden we veel te weinig parkeerruimte. Klanten parkeerden hun auto op straat, wat wel eens overlast opleverde voor de buren.'' Het nieuwe onderko men aan de Dirk Dronkersweg heeft voldoende parkeergelegen heid op eigen terrein. Zendingscommissie Kringloopwinkel Goed Ge bruikt werd vijf jaar geleden op gericht op verzoek van de plaatse lijke zendingscommissie. Middel burg had al zo'n winkel, waarvan de opbrengst bedoeld is voor de Zending Gereformeerde Ge meenten. Aan Van Gilst, die net was gestopt met zijn eigen instal latiebedrijf, werd gevraagd de kar in Goes te trekken. De winkel kwam er. ,,En hij is zeker niet al leen van de gereformeerde ge meente in Goes'', ruimt Van Gilst een veel voorkomend misver stand uit de weg. ,,Onze kring loopwinkel valt onder de classis Goes, waar bijvoorbeeld ook Wol- j£LêM phaartsdijk en Borssele bij ho ren.'' De winkel loopt bijzonder goed. Met name kleding gaat veelvuldig over de toonbank, maar ook zaken als meubels en huishoudelijke ar tikelen zijn gewild. ,,Soms staan er al 25 klanten te wachten als we de deur open doen'', schetst van Gils. In de zoektocht naar een groter onderkomen, is ook nieuwbouw de revue gepasseerd, maar er was niet op korte termijn een kavel voorhanden. Het pand aan de Dirk Dronkersweg stemt ook tot tevre denheid. Het meet in totaal 2150 vierkante meter, een flinke voor uitgang ten opzichte van de 800 meter aan de Spykerstraat. Niet al leen het winkeloppervlak is nu Veel mensen komen hier ook voor een beetje gezelligheid veel groter. Er is ook een ruime kantine, die niet meer voor andere doeleinden gebruikt hoeft te wor den. Ook de koffiehoek is veel rui mer. Dat is een belangrijk onder deel", benadrukt de coördinator. ,,Veel mensen komen hier ook voor een beetje gezelligheid.'' Pareltje Het is volgens Van Gilst al lang niet meer zo dat enkel mensen met een smalle beurs de kringloopwinkel bezoeken, al blijft dat natuurlijk een belangrijke doelgroep. Er zijn ook klanten die uit principieel oogpunt graag tweedehands spul len kopen. ,,Maar er komt ook wel eens iemand met een dikke Merce des voorrijden. Sommige mensen vinden het gewoon leuk om hier uren rond te lopen, op zoek naar dat ene pareltje.'' De kringloopwinkel, die wordt bestierd door 150 vrijwilligers, is op dinsdag en donderdag de hele dag open en op zaterdag in de ochtend. Van Gilst zou de deuren best vaker willen openzetten. ,,Want eigenlijk is het zonde om in zo'n prachtige winkel maar tweeënhalve dag per week klan ten te ontvangen. Maar je moet er wel de vrijwilligers voor hebben.'' Maar zelfs met de be perkte openingstijden draait Goed Gebruikt een goede om zet. De afgelopen vijf jaar is liefst 900.000 euro bijeengebracht voor de zending. ,,Daar zijn we blij mee.'' GOES De Soedanese gemeen schap in Goes nodigt alle Goese- naren uit om morgen het Suiker feest te komen meevieren. ,,Het Suikerfeest vond eigen lijk eerder deze week al plaats'', zegt Sandra Geertse, die zelf niet islamitisch is, maar het woord voert namens de groep ,,Maar veel mensen uit de gemeen schap konden die dag niet echt meedoen, omdat ze bijvoorbeeld moesten werken. Daarom doen ze het morgen nog eens over.'' Het Suikerfeest van de Soeda- nezen wordt morgen van 15.00 tot 20.00 uur gevierd in stads- boerderijKomuskieke (tegen over brede school De Symfonie). 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Maastricht vr 19-7, wo 25-9 €36,-- Musical Soldaat van Oranje Zomerse dagtocht met buffetcruise Dagtocht Canterbury vr 5-7, vr 18-10 €65,- Dagtocht Parijs vr 23 augustus €59,- Braderie de Lille za 31 augustus 33,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0 28 cm VOOR 99,- GOES Den Hertog Lange Vorststraat 27 - www.denhertogservies.nl vrijdag 7 juni 2019 BE Kringloopwinkel Goes in ruimere jas Rob Paardekam Goes Leen van Gilst in het nieuwe pand aan de Dirk Dronkersweg. foto marcelle davidse -Leen van Gilst, coördinator Goed Gebruikt Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour Een geliefde winkelstad met een historisch centrum Dé musical gebaseerd op de verhalen van één van de grootste verzetsstrijders uit onze geschiedenis Diverse data v.a. 99,-- Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge wo 26 juni €79,- Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosal Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,-- 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60