Eerste bijenhotel XXL staat bij Langeweegje IN DE REGIO 6 Nog te veel vragen 1 MIJN DORP, MIJN STAD In de de toekomstvisie - die sinds kort overigens een toekomstschets heet - staan tal van ideeën om het recreatiegebied bij het dorp te ver beteren. Twee grote plannen sprin gen eruit: buitendijks gelegen va kantiehuisjes in de Zuidvlietpolder en appartementen met onder meer een zwembad en restaurant bij De Zuidschor. In de toekomstvisie staan ideeën om het recreatiegebied bij Wolphaartsdijk te verbeteren De meeste fracties vroegen zich gis teravond tijdens de commissiever gadering af waarom het college niet eerst wacht tot er een brede visie op recreatie rondom het Veerse Meer ligt. 'Waarom deze haast?', werd meerdere malen gevraagd. Volgens wethouder Loes Meeuwisse is het juist verstandig om eerst de eigen schets vast te stellen. ,,Want andere gemeenten die meepraten over de Veerse Meer-visie brengen ook de plannen in die daar op dit moment liggen. De provincie heeft ons zelfs gevraagd om dat te doen.'' Veel fracties vroegen zich ook af waarom de twee genoemde 'grote plannen' eigenlijk al zo gedetail leerd in de visie staan, zelfs met aantallen huisjes en appartemen ten. Volgend de wethouder is dat onder meer gebeurd om duidelijk heid te scheppen richting de inwo ners en andere belanghebbenden. ,,Wij hebben de twee initiatiefne mers gevraagd om hun plannen zo concreet mogelijk te presente ren.'' Meeuwisse betoogde verder dat het zonder het doorgaan van de twee grote plannen lastig wordt om andere punten uit de visie te kun nen uitvoeren, zoals het verbeteren van de Veerweg, het aanleggen van wandelroutes en het opwaarderen van het groen. De financiële mid delen daarvoor moeten volgens haar deels komen van de initiatief nemers van De Zuidschor en de Zuidvlietpolder. Zij moeten voor compensatie zorgen. Bij sommige fracties leeft de angst dat instemmen met de visie feitelijk betekent dat er geen weg meer terug is als het gaat om de twee grote plannen. De partijen in de raad zijn unaniem van mening dat er nog te veel vragen leven om over twee weken al een definitief besluit te kunnen nemen over de visie. Later wordt duidelijk hoe het nu precies verder gaat. GroenLinks betoogde overigens dat de gemeenteraad de visie über haupt niet hoeft vast te stellen. Het college zou ook zonder dat de raad er eerst iets over zegt haar ideeën kunnen inbrengen tijdens het over leg over de Veerse Meer-visie. De wethouder zegt echter behoefte te hebben aan een uitspraak van de gemeenteraad. Het was leuk om te doen omdat het voor de bijen, voor de dieren is", zegt Przemek, één van de bouwers van het nieuwe bijenresort op de picknickplek langs de 's-Graven- poldersestraat bij Langeweegje. ,,Ik heb de stokjes in de bakken gezet en gaten geboord." Przemek woont en werkt bij Gors in Goes. Samen met zijn col lega's van de timmerwerkplaats in de Populierenstraat heeft hij heel wat uren gestoken in de bouw van het nieuwe bijenon derkomen. Het bijenresort is dan ook niet zomaar een kastje waar de insecten terecht kunnen. Het is een bijenhotel XXL, van het formaat tuinhuis. Het eerste van dit formaat in Zeeland volgens de gemeente. ,,Het is een voormalige jongerenontmoetingsplek", zegt wethouder Arno Witkam. ,,Een jop waar niets mee gedaan werd en nu heeft het een nieuw leven als een bijenontmoetingsplek. Het is een plek voor bijen gewor den om te slapen en te ontbijten. Het bed staat hier en het ontbijt halen ze in de omgeving." De gemeente Borsele maakt zich hard voor de wilde bij. Het diertje speelt een cruciale rol in de bestuiving van de vele fruitbo men in de gemeente. Zonder bij zijn er immers geen appels en pe ren. Maar de bijen kunnen niet al leen van de bloesem van het fruit leven, waarschuwt Rudie Geus van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. ,,Voor en na de bloei is er nog weinig te halen. Het is heel belangrijk om ook het bermbe heer aan te passen." Witkam kan hem geruststellen. De gemeente gaat het maaibeleid aanpassen. ,,We zijn ook bezig om te kijken of we bloemranden aan kunnen leggen en we zijn bezig om een bijenroute aan te leggen. Zodat er meer ruimte komt voor de bij en meer verschillende bloe men beschikbaar komen." Highlandgames 'Op stoom' Boerderijdag bij familie Vermeer vrijdag 7 juni 2019 BE Geen besluit over visie op recreatie De gemeenteraad van Goes neemt deze maand nog geen be sluit over de toekomstvisie voor het recreatiegebied bij Wol- phaartsdijk. De fracties zijn una niem van mening dat er nog te veel vragen zijn. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Melita Lanting Kwadendamme Kijk op de site bij /video Paradijs voor bijen DRIEWEGEN Tien tot vijftien teams strijden morgen tijdens de Highlandgames Drie wegen tegen elkaar op verschillende onderde len zoals boomstam sjouwen, hoog gooien, paal gooien en stenen tillen. Het publiek kan meedoen aan de sheaf tosseen wedstrijd stro gooien met een hooi vork. Het programma begint om 11.00 uur op Sportveld Driewegen. Om 18.00 uur begint een feestavond. Het volle dige programma is te vinden op highlandga- mesdriewegen.nl. HEINKENSZAND De Culturele Raad Bor- sele houdt maandag, in samenwerking met de Stoomtrein Goes-Bor- sele, voor de zesde keer het festival 'Op Stoom'. Reizigers worden op di verse stations getrak teerd op muziekoptre- dens van Peetman Wisse, Broazinha en Hans van der Werf. Leerlingen van basis school De Reiger, die meededen aan de Kin- derkunstweek, expose ren hun werk in de kin- derkunsttuin. De dienst regeling is te vinden op destoomtrein.nl. Open Boerderijdag. foto nienke v/d kruijs KAMPERLAND De familie Vermeer houdt maandag een Boerderijdag op hun be drijf aan de Jacobadijk 26. De staldeuren zijn open tussen 10.00 en 16.00 uur. Er worden rondleidingen gegeven en er zijn diverse activi teiten, zoals koeien voe ren, melkpak vissen en een melkwegrace. BORSSELE Troyeweg 1, vanaf 18.00 uur: Avondvierdaagse GOES Bibliotheek, 9.00-9.45 en 11.00 11.45 uur: Interactief voorleesmoment voor kinderen; Cen trum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen; Grote Kerk, 10.00 17.00 uur: Expositie 'Goes en Passant'; In loophuis Oase, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering' HEINKENSZAND Bin nenUit, 9.30-17.30 uur: Expositie schil- derijen van Melanie Steenblok-Poorts KAMPERLAND Dorpshuis, 13.00 16.00 en 20.00 - 23.00 uur: Biljarten KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Expositie 'Van Zeeuwse bodem' KLOETINGE Geer- teskerk, 9.00-22.00 uur: Kloetingse Geer- teskerkdag OVEZANDE Dorps huis, vanaf 18.00 uur: Avondvierdaagse SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo SINT-MAARTENS DIJK Raedthuys, overdag: Tentoon stelling in het kader van het 250-jarig ju bileum van Het Zeeuwsch Genoot schap der Weten schappen THOLEN Gemeente huis, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Sporten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 8.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag Opening van het bijenhotel in Kwadendamme, met Rudie Geus (Stichting Landschapsbeheer Zee land), wethouder Arno Witkam en Przemek (vlnr). foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59