Tuindag levert mooie groenstroken op IN DE REGIO 6 Bezoekers beter registreren MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Voorzitter Piet Moerland van de Raad van Toezicht en directeur Al bert Scheffers gingen gisteravond in de raadscommissie in op de be vindingen van de gemeentelijke re kenkamer. In die rapportage wordt de verzelfstandiging van het Stad huismuseum in 2016 tegen het licht gehouden. De bedrijfsvoering is op orde, wordt geconcludeerd, maar de onderzoekers plaatsen wel een aan tal kanttekeningen. Daarnaast stuurden twee voormalige conser vators een brief naar de Raad van Toezicht, waarin ze spreken van een 'angstcultuur' die de directeur zou hebben gecreëerd. Serieus Moerland herkent zich niet in het beeld dat de oud-stafleden schet sen in hun brief, maar zei toe het signaal wel serieus te nemen. De Raad van Toezicht bespreekt de brief later deze maand, beloofde Moerland. Daarmee was deze kwestie voor de raadscommissie af gedaan, ook omdat de gemeente formeel niets meer te zeggen heeft over het personeelsbeleid van het zelfstandige museum. Moerland zei het te betreuren dat de beide con servators niet naar hem zijn toege komen om hun visie op het perso neelsbeleid van de directeur te be spreken in een individueel gesprek. Scheffers zelf ging niet in op de aantijgingen. De commissie vindt dat het Stad huismuseum duidelijker moet zijn over de daadwerkelijke bezoekers aantallen. SP-fractievoorzitter Anita de Vos hekelde het gebruik van een museumkaartapparaat in de Dikke Toren. Iedere kaarthouder die de toren bezoekt, wordt geregis treerd als bezoeker van het mu seum verderop. Ook de praktijk dat het museum bezoekers van lezin gen, trouwerijen en het populaire sinterklaashuis bij het totaal optelt, is op z'n minst dubieus, aldus di verse fracties. Scheffers erkende dat de registra tie rond het werkelijk aantal bezoe kers via de Dikke Toren onzorgvul dig is geweest en beloofde beter schap op dat punt. Hij sprak tegen dat kaarthouders van trouwerijen wordt gevraagd zich te registreren, maar ontkende op vragen van D66 niet dat het wel gebeurt. Dat betreft volgens hem huwelijksgasten die van ver komen en hun tijd willen doden met een rondgang door het museum. Moerland toonde zich na een kritische uiteenzetting van Luitzen Bijlsma van de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland be reid met de gemeente nog eens goed te kijken hoe de onderlinge samenwerking alsnog van de grond kan worden getild. Toen Jo van der Vaate (99) uit de Ingridstraat in Scha- rendijke gevraagd werd wat ze voor wensen had voor het tuintje voor haar huis, haalde ze haar schouders op. ,,Je doet maar wat, heb ik gezegd. Ik heb géén idee." Dat pakte goed uit. Havo leerlingen Sjors Blom, Mario Speelman en Dex van der Werf van Pieter Zeeman legden een tuintje aan met kleurrijke plan ten. Mevrouw Van der Vaate (,,Ik vind het wel leuk als het wat kleur heeft") krijgt wilde aardbei tjes, ooievaarsbek en Ameri kaanse sering voor de deur. Het is de jaarlijkse Zeeuwland Tuindag, waarbij de woningcor poratie samen met scholieren van Pieter Zeeman en medewerkers van de Zuidhoek in steeds een an der dorp of andere wijk tuinen of groenstroken opknapt en biodi- verser maakt. Hart en ziel Geweldig, zegt buurvrouw Mi chelle Valstar, die koffie en koe ken uitdeelt aan de harde werkers voor de deur. ,,Ik vind het een hartstikke leuk initiatief. Nor maal zijn jongeren niet zo snel bezig met planten en tuinieren, maar nu zijn ze met hart en ziel aan het werk." In de Frederikstraat even ver- derop worden zelfs palen de grond ingeslagen en rolborders ingegraven. Elke groenstrook is ontworpen naar de wensen van de bewoners en krijgt dan ook een heel eigen uitstraling. Er zitten meerdere mooie kan ten aan de Tuindag, zegt Pierre Ruyssenaars van Zeeuwland. Eenmaal opgeknapt, houden be woners de boel voor hun deur sneller op orde. De scholieren (,,Die later mis schien ook wel weer bij ons hu ren") steken er ondertussen veel van op. Ze moeten voor het vak technasium zelf een ontwerp ma ken, bestellijsten aanleggen, met bewoners gaan praten én uitein delijk dus ook planten. Highlandgames 'Op stoom' Boerderijdag bij familie Vermeer vrijdag 7 juni 2019 Commissie mild over museum Het Stadhuismuseum Zierikzee moet de bezoekersstroom beter registreren en meer werk maken van de nagestreefde samenwer king met de andere musea op het eiland. Diverse fracties, waaronder coalitiepartij LSD, willen desnoods een korting op de subsidie toepassen als het museum op die punten nog lan ger tekortschiet. Esme Soesman Scharendijke DRIEWEGEN Tien tot vijftien teams strijden morgen tijdens de Highlandgames Drie wegen tegen elkaar op verschillende onderde len zoals boomstam sjouwen, hoog gooien, paal gooien en stenen tillen. Het publiek kan meedoen aan de sheaf tosseen wedstrijd stro gooien met een hooi vork. Het programma begint om 11.00 uur op Sportveld Driewegen. Om 18.00 uur begint een feestavond. Het volle dige programma is te vinden op highlandga- mesdriewegen.nl. HEINKENSZAND De Culturele Raad Bor- sele houdt maandag, in samenwerking met de Stoomtrein Goes-Bor- sele, voor de zesde keer het festival 'Op Stoom'. Reizigers worden op di verse stations getrak teerd op muziekoptre- dens van Peetman Wisse, Broazinha en Hans van der Werf. Leerlingen van basis school De Reiger, die meededen aan de Kin- derkunstweek, expose ren hun werk in de kin- derkunsttuin. De dienst regeling is te vinden op destoomtrein.nl. Open Boerderijdag. foto nienke v/d kruijs KAMPERLAND De familie Vermeer houdt maandag een Boerderijdag op hun be drijf aan de Jacobadijk 26. De staldeuren zijn open tussen 10.00 en 16.00 uur. Er worden rondleidingen gegeven en er zijn diverse activi teiten, zoals koeien voe ren, melkpak vissen en een melkwegrace. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Gymmen bij Allevo; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrienden; GOES Bibliotheek, Oostwal 34, 9.00-9.45 en 11.00-11.45 uur: Interactief voorlees moment voor kinde ren van 0-4 jaar; Grote Kerk, 10.00 17.00 uur: Expositie 'Goes en Passant'; In loophuis Oase, Roo- seveltlaan 87, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering' RENESSE Galerie ZeeUwArt, 13.00-17.30 uur: Expositie diverse kunstenaars; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie- ken, 9.30-10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: Red Joan; Galerie Bub-Art, 11.00-17.00 uur: Ex positie Lilith de Jonge; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pila- tes, 19.30 uur: Medi tatieavond; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Waterlanders; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning. Havo- en vwo-leerlingen van Pieter Zeeman moeten voor het vak technasium tuinen ontwerpen, bestellijsten maken en uiteindelijk de tuinen zelfs aanleggen. Gisteren gebeurde dat onder meer in de Ingridstraat in Scharendijke. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57