Genoeg werk aan de winkel voor Zeeuws-Vlaamse ploeg 16 ZEELAND Een ticket voor de tweede klasse lonkt. De vraag is alleen of er komend seizoen een selectie staat die op dat niveau mee kan komen. Peter van Kouteren Zaamslag Net als vorig seizoen is Zaamslag kansrijk in de strijd om een plek in de tweede klasse. Kort voor het nacom- petitieduel met Prinsenland, de halve finale morgen in Dinteloord, overheersen echter gemengde ge voelens, omdat Zaamslag op voor hand weet dat veel spelers van de huidige selectie er volgend seizoen niet meer bij zijn en het erg lastig blijkt om de spelersgroep kwalita tief op peil te brengen. Laat staan een injectie te geven. Na de ruime 0-4-zege in de eer ste ronde van de nacompetitie (bij DFC in Dordrecht) start de eerste training van de week ontspannen. Veertien man werkt een rondootje af en begint daarna onder leiding van de trainers Dominique D'Hooge en Henk Michels (assis tent) aan de warming-up. Zaam- slag bekroonde een goed seizoen door als hoogst geklasseerd elftal in de derde klasse A een periode over te nemen van kampioen 's Heer Arendskerke. De winst op DFC, dat de titel in de derde klasse B door een slechter doelsaldo dan Wieldrecht miste, geeft een toege nomen hoop op een plek in de tweede klasse. Trainer Dominique D'Hooge weet dat bij onverhoopte promotie een zware klus wacht en spreekt over een dubbel gevoel. ,,We we ten al een aantal weken dat er spe lers weggaan. Of we teleurgesteld zijn? Absoluut, omdat het onze ei gen jongens zijn die vertrekken. Het respect naar elkaar toe komt op de tweede plaats'', zegt hij. Vrees ,,Van de één kan ik het beter be grijpen dan van de ander'', ver volgt de oefenmeester. ,,Ik hoop van harte dat iedereen slaagt bij zijn nieuwe club, maar ik vrees voor sommigen dat ze het niet gaan redden. Wij zijn een club met ambitie, maar het is niet al leen bij ons moeilijk om spelers binnen te halen. Ik moet er nog achter komen hoe dat toch komt. Henk en ik hebben het er elke trai ning in de kleedkamer over. We hebben met heel veel spelers ge- I - V -V- A ''OZ'W'Tïfr#**- rf jjï' sproken en echt heel veel goede gesprekken gehad. En toch hebben de meesten een reden om niet te komen. We weten van vijf spelers dat ze bij ons aansluiten en zijn nog met iemand bezig van wie ik hoop dat hij komt.'' Mentaliteit Henk Michels: „Allemaal jonge spelers. Wie zegt dat het niet lukt?'' D'Hooge: ,,Het zou kunnen dat het voor sommigen die erbij komen nét iets te vroeg is. Ik ben trots op de mentaliteit die we een heel seizoen getoond hebben. Dit is een leuke, gezellige club. Er is een goede sfeer in de groep, ieder een vecht om hetzelfde doel te be reiken. Dat zal volgend jaar niet anders zijn, in welke klassen het ook is. Als jonge gast ben je toch gedreven?'' Voorzitter Jan Dees heeft waar dering voor de inspanningen van de technische commissie en zijn trainersstaf. ,,Er zijn heel veel spe lers benaderd en op gesprek ge weest'', vertelt hij als de training is begonnen. ,,We hebben in de eer ste klasse gespeeld en mooie jaren gehad, waarin we op een goede lichting, met veel jongens van Zaamslag, hebben geteerd. Die zijn gestopt, dat kun je als dorp sclub met weinig leden zo maar niet aanvullen.'' Hij wijst op het dunbevolkte ge- bied, waarin clubs met ambitie het lastig hebben om kwalitatief goed voor de dag te komen. ,,In Breda alleen wonen al meer spelers dan in Zeeuws-Vlaanderen. We heb ben stunts uitgehaald, door spelers uit België te halen, maar dat willen we niet meer. Ik schaam me niet voor wat er nu gebeurt, maar het is wel teleurstellend'', geeft voorzit ter Dees aan. De trainer laat er geen misver stand over bestaan dat promotie het doel is. ,,Als je in de sport een kans krijgt om een prijs te pakken, mag je die nooit laten liggen. Stel dat we promoveren, dan moeten we het volgend seizoen zien te redden. We moeten er gewoon al les uit zien te halen. Vorig seizoen lagen we eruit in de halve finale. Nu zijn we weer zo ver. Ik hoop op zijn minst dat we het beter doen.'' vrijdag 7 juni 2019 GO Zaamslag gaat met een dubbel gevoel op jacht naar promotie V pHpmi In de eerste ronde van de nacompetitie schakelde Zaamslag (groen) DFC uit. foto henk veenstra au Zaamslag degradeerde in 2014 uit de eerste klasse en in 2017 uit de tweede klasse. Nu kan er weer een stap omhoog worden gezet. Zaamslag-voorzitter Jan Dees (links), trainer Dominique D'Hooge en zijn assistent Henk Michels weten dat hun club het best wel eens moeilijk zou kunnen krijgen bij promotie naar de tweede klasse. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52