Azzagari: 'Eerst hier presteren, dan pas groter denken' II ZEELAND 15 Zijn rijbewijs had hij al op zak. Nu heeft de jongeling ook zijn eerste profcontract te pakken. Yassine Azzagari begint sneller dan verwacht aan de gedroomde 'reis' in het betaald voetbal. ,,Kijk eens wat voor een stappen je hebt gemaakt, zegt mijn jeugd trainer wel eens. Toen ik een jaar geleden van JVOZ naar NAC kwam, hoopte ik alleen nog maar op een basisplaats in de Onder 19. Nu heb ik mijn debuut al ge maakt in het eerste", zegt de tie ner uit Goes, die thuis tegen PEC Zwolle (0-0) na rust inviel op de slotdag van de eredivisie. Nu zat hij op een woensdag middag in het stadion van NAC klaar om zijn handtekening te zetten onder een driejarig con tract. Bijna de hele familie Azza gari was er vanuit Zeeland voor meegekomen naar Breda. ,,Of ze trots zijn op me? Dat is een groot woord. Mijn oudere broers kon den ook goed voetballen", zei Yassine Azzagari gevat. De gezichtsuitdrukking van pa en ma verraadde dat het zeker geen te groot woord is. ,,Dit is al leen geen onbekende plek voor ons", liet vader weten. De op één na oudste zoon Sofyan liep al eens stage bij NAC. Oudste zoon Jihad speelde in de jeugd bij Ex celsior en Club Brugge en kwam daarna uit voor Jong FC Utrecht. Marouane (13) is vast van plan zijn oudere broers achterna te gaan. ,,Twee rechtspoten en twee linkspoten", verduidelijkte pa. Yassine is een van de rechtsbe- nigen. ,,De wil om er te komen en de wil om ervoor te werken heeft hij van mij, denk ik", liet het hoofd van de familie weten. ,,En hij heeft de koppigheid van mijn moeder", vulde broer So- fyan lachend aan. De combinatie van die eigen schappen moeten Yassine verder brengen, is zijn overtuiging. ,,Het is mijn grote droom om uitein delijk een heel mooie transfer te maken naar een heel mooie com petitie", reageerde Yassine. ,,Maar je moet wel stap voor stap blijven denken. Eerst hier presteren en dan pas groter denken." Gewoon lekker voetballen. Zo ben je toch ook begonnen Yassine Azzagari stelde zich zelf voor als een middenvelder die zich heeft ontwikkeld 'als een zes'. Als een controlerende mid denvelder dus. ,,Maar ik heb al tijd nog wel de neiging om aan vallend mijn kunstje te laten zien. Ik kom graag voor de goal." Erfenis van het buitenspelen? ,,Ik speelde vroeger op de pleintjes, maar ik kom wel uit Goes, hè. Daar ligt het niveau niet zo hoog als in Rotterdam." Actie maken Maar daarmee is hij geen typi sche pingeldoos geworden. ,,Op de plekken waar het kan, probeer ik nog wel eens actie te maken", gaf hij grif toe. ,,Maar nee, op de positie waar ik sta, worden an dere dingen gevraagd", verduide lijkte hij professioneel. Yassine Azzagari straalde in ie der geval een gezonde dosis bra voure uit. Of hij als 17-jarige ook nog ergens bang is voor wat hem te wachten staat? „Waarom? Nee joh. Gewoon lekker voetballen. Zo ben je als kleine jongen toch ook begonnen." versterkingen, maar die zijn na een promotie zeker nodig." Erades: „Wij zijn compleet en gaan er vol vertrouwen aan begin nen. Lennart Wesdorp, Mark Pro voost, Justin Vaane, Ronald de Vrieze, Jean-Paul van de Weele en Keil Rietbroek zijn allemaal weer fit en beschikbaar. Iedereen is scherp. Wij willen absoluut niet degraderen. Ik vind ZSC'62 te goed voor de vierde klasse. Net zoals Sparta in de Eredivisie hoort, ho ren wij gewoon in de derde klasse te spelen volgend seizoen." Ik heb meer gescoord dan vorig jaar. Negen competitiegoals en enkele in de beker Veerhoek: „Ik zeg al een paar jaar dat ze samen moeten gaan. De jeugd speelt al wel samen, de seni oren niet. De jeugd weet al niet meer beter. Je moet niet alleen naar jezelf kijken, maar ook naar de toekomst. Het gaat uiteindelijk om het beste voetbal, niet om de personen zelf." Erades: „ZSC'62 moet blijven voetballen op een eigen complex. Als ik kijk naar de bezetting van onze seniorenelftallen, zie ik ge noeg toekomst. Het werkt niet als spelers uit verschillende dorpen elders samen gaan spelen. Van oudsher ligt de emotie tussen de onderlinge dorpen gevoelig. Dat zal zaterdag zeker meespelen." V :SAÏ; vrijdag 7 juni 2019 Yassine Azzagari (rechts) zette gisteren in Breda zijn handte kening onder een driejarig contract bij NAC. Een controlerende middenvel der met aanvallende neigingen. Zo stelde Yassine Azzagari (17) zichzelf voor. Bij NAC tekende de Zeeuw woensdag zijn eer ste profcontract. Ad Pertijs Breda - Yassine Azzagari Kevin Veerhoek, aanvoerder van FC de Westhoek. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER - Kevin Veerhoek Hoe kijken jullie aan tegen de fu sie in de Westhoek? In een video heeft ZSC'62 tegenstander FC de Westhoek ■v uitgedaagd. Het filmpje is te bekijken op k y. pzc.nl/sport vVr, "'Vf:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51