op de Kop van Schouwen O O) CD II 14 ZEELAND Mombarg van Hoek naar Oostkapelle Terneuzen speelt meteen een finale Aanvallers strijden om de Zeeuwse titel Van Peperstraten is de grote favoriet NACOMPETITIE DERBY Voetballer Levi Mombarg doet een stapje te rug. Hij vertrekt bij zaterdag-derdedivisionist Hoek en verdedigt volgend seizoen de club kleuren van Oostkapelle, dat uitkomt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Bij Hoek kwam Mombarg nauwelijks aan spe len toe. Zaterdag, tijdens de return in de na- competitie om promotie naar de tweede divi sie tegen VVSB, moest hij op de tribune plaatsnemen. Toen hij dat hoorde, pakte Mombarg gefrustreerd de trein terug naar Zeeland. Hoek verloor dat duel uiteindelijk met 4-2 en liep zo promotie mis. Bij Oostka pelle hoopt Mombarg een grotere rol van be tekenis te kunnen spelen. Terneuzen speelt maandag direct voor pro motie naar de tweede klasse. De voetbalbond KNVB heeft dat gisteren laten weten. Formeel is de wedstrijd tegen WSC uit Waal wijk de halve finale van de nacompetitie. Doordat Zeelandia Middelburg overstapt naar het zaterdagvoetbal komt er in de tweede klasse een extra promotieplaats vrij. Daarom hoeven de winnaars van de twee halve finales geen onderlinge finale meer te spelen; zij zijn zeker van een plaats in de tweede klasse. Behalve voor Terneuzen-WSC geldt dat ook voor de andere halve finale tussen Zundert en TSC, dat HVV'24 in de eerste ronde versloeg. Op de velden van korfbalvereniging TOP Ar- nemuiden is vanavond de eerste editie van het Zeeuws kampioenschap 1 tegen 1. Hierbij wordt duidelijk welke speler het behendigst is in het aanvallen. Aan het toernooi doen twaalf senioren en twaalf junioren mee, allemaal mannen. Onder de deelnemers bevinden zich onder anderen Dylan Gillissen (Swift), Remco Bezemer (TOP), Tim van Zon (Togo) en Anthony van de Velde (Luctor). Het evenement begint om 18.30 uur met de junioren. Aansluitend komen de senioren in actie. PAARDENSPORT De top van de Nederlandse dressuurjeugd maakt morgen zijn opwachting in Nieuw- en Sint Joosland, voor de finale van de KNHS- Greenpoint Kostendrukkers Cup. De grote trekpleister en favoriet is ongetwij feld Daphne van Peperstraten, met de ruin Cupido. De achttienjarige amazone uit Oude Tonge heeft met de Johnson-zoon, zowel nati onaal als internationaal, een enorme palmares opgebouwd. competitie. Merel van Walen burg uit Ritthem, met de ruin Zip, is één van haar grootste concurrentes bij de junioren. Mol Mobach Jarno Mobach is de Grote Prijs van Pries- snitz spa, een meerdaagse wielerkoers voor beloften in Tsjechië, be gonnen met een 52ste plaats in de proloog. Hij fi nishte gisteren elf seconden achter de Ne derlandse rit winnaar Nils Eekhoff, tevens zijn ploegge noot bij de be loften van Team Sunweb. Een pikant duel. Zo mag het nacompetitieduel tussen FC De Westhoek en ZSC'62 in de strijd om het derdeklasserschap zeker genoemd worden. De vierdeklasser uit Burgh-Haamstede en derdeklasser uit Scharendijke zijn al jaren bezig met een fusie. Daar moet ook Renesse nog bij, niet toevallig de plek waar zaterdag wordt gespeeld. Aanvoerders Kevin Veerhoek (FC de Westhoek) en Jos Erades (ZSC'62) blikken terug én vooruit. Kevin Veerhoek: ,,We hebben met een jong elftal best een goed sei zoen gedraaid. De ene wedstrijd liep het hartstikke lekker. Zo won nen we bijvoorbeeld van de latere kampioen Duiveland. Dan klopte het heel de wedstrijd helemaal. De wedstrijd erna was het weer veel minder. Dan speelden we een vier, zeg maar. Van een team met vijf overgekomen A-junioren moet je ook niet verwachten dat we de hele competitie top spelen. Er de den ook teams mee - ik noem bij voorbeeld Vosmeer en Brouwers haven - waarvan je gewoon fors moet winnen. Daar zit weinig te genstand bij. Als je dddr al niet van wint... Met mijn 33 jaar ben ik één van de weinige oudere spelers." Jos Erades: „We waren te wissel vallig. Maar als je met 29 punten nacompetitie moet spelen, zegt dat veel over deze competitie (de derde klasse B), waar iedereen van elkaar won. In elke andere compe titie waren we met dit puntenaan- Zoals Sparta in de eredivisie hoort, horen wij in de derde klasse - Jos Erades tal veilig geweest. Door blessures en schorsingen moesten we soms een beroep doen op derde elftal spelers, dat nekt je op den duur." Veerhoek: „Ik heb meer gescoord dan vorig jaar. In totaal negen competitiegoals en enkele in de beker. Voor mijn positie is dat aar dig. Soms sta ik op '10', achter de spitsen, maar vaak wat verder naar achter, op '6'. Ik heb dit seizoen alle minuten gespeeld, ben nooit gewisseld. Een aardig seizoen dus voor mij." Erades: „Redelijk. Ik heb een paar wedstrijden en trainingen gemist vanwege kleine blessures, werk in het buitenland en de halve finale NK Turnen van mijn negenjarige heb zelf vroeger vóór promotie en tégen degradatie gespeeld. Bij dat laatste komt toch spanning kijken. Dat voetbalt niet fijn. ZSC'62 staat bekend als ploeg die de beuk erin gooit. Als wij gewoon blijven voet ballen, maken we kans. Spe len we volgend jaar derde klasse, dan zitten we denk ik in hetzelfde schuitje als ZSC'62 nu. Onderin de midden moot en oppassen dat je er niet uitgaat. Ik weet niet of iemand van de club al bezig is met zoon. Ik heb dus zo'n 80% van alles meegedaan. Zelf ben ik 37 jaar. Een oudje binnen de lijnen, ik sla wel eens een training over." Veerhoek: „Het wordt een mooi potje. Een paar honderd man langs de lijn, lekker druk. De kansen lig gen denk ik fïfty- fïfty. Wij mogen, zij moeten. Wij hebben niets te verliezen. Ik vrijdag 7 juni 2019 VOETBAL VOETBAL Can Kiran (links) in actie namens Terneu- zen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE KORFBAL GO a Wielrenner We sley Mol (foto) uit Kapelle is gisteren 47ste geworden in de eerste rit in lijn van de Ronde van Luxem burg. Daarmee was hij de tweede Neder lander. Een dag eerder was hij 101ste gewor den tijdens de proloog. In het algemeen klas sement staat Mol nu op de 93ste plaats. 52 Tekst: Gerrit van Loon O a O) Hoe kijken jullie terug op het af gelopen seizoen? Hoe draaiden jullie afgelopen sei zoen zelf? Jos Era des, aan voerder van ZSC'62. Wat verwacht je van de wed strijd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50