II AMZ eXCLOSief: KAtpTïPS 7 Winnen zou mooi zijn, maar de Middelburgse sloeproeister Marianne Verburg wil zondag toch vooral genieten van de Vogalonga in Venetië. Klachtenvan commissie over strandbewaking DEMEYERE ROOKSET van€149T" 0 28 cm VOOR 99,- fgelopen weekeind roeide ze nog Harlin- gen-Terschelling (HT voor insiders), dé ^^^^^^wedstrijd voor sloep roeiers. Verburg en teamgenote Kim Markusse waren dit jaar de enige roeisters van de in Kortgene zetelende Stichting Wilde Mossels die aan de zware race meededen. Maar ook haar ploeggenoten zijn goed getraind. ,,Ik ben er van over tuigd dat we een goede prestatie kunnen neerzetten", meldde ze gisteren aan de vooravond van het vertrek naar Venetië. Spierkracht of de goede voorbereiding en de fysieke fitheid tot een toppositie leiden, durft Marianne niet te voorspellen. Vooral niet, omdat ze geen idee heeft over de omstan digheden waaronder geroeid moet worden. ,,Er nemen 1500 vaartui gen deel aan de race over het Canal Grande door de stad. Als er veel te gelijk starten, is het belangrijk op welke positie je ligt. Temeer daar passeren op smalle vaargeulen in het traject niet makkelijk zal zijn." Bij het bepalen van de uitslag wordt rekening gehouden met de sterkte van de roeiers, de vertrek tijd (de boten vertrekken vanaf verschillende kanalen in opeen volgende kleinere groepen) en de soort boot waarin deelnemers VLISSINGEN Gasten op het Vlissingse Badstrand werden zondag bewaakt door strand- wachten. Zowel vanaf een waterscooter op zee en als vanuit de strand- wachttoren werden strandlief- hebbers in de gaten gehouden. Daarmee was de veiligheid van de badgasten gewaarborgd, meldden B en W in antwoord op vragen van POV en PvdA. Leden van die fracties én de SGP waren niet tevreden met dat antwoord. Ze willen meer zichtbare aanwe zigheid van strandwachten. Wethouder Els Verhage be loofde het met de nieuwe orga nisatie te bespreken. 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Maastricht Braderie de Lille za 31 augustus 33,-- Musical Soldaat van Oranje Zomerse dagtocht met buffetcruise Dagtocht Canterbury vr 5-7, vr 18-10 €65,- Dagtocht Parijs vr 23 augustus €59,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg Marianne Verburg van de Wilde MosseJ$^itKortgene, De dames van de Mytilus varen de Vlissingse jachthaven bin nen tijdens de Boulevardrace in 2018. fotos lex de meester roeien, maar Marianne heeft geen idee hoe al die factoren worden gewogen. Meedoen om de prijzen is overigens ook niet het grote doel van de Vogalonga. De roeirace is 45 jaar geleden op touw gezet als pro test tegen het toenemend aantal vervuilende motorschepen dat be zit neemt van de lagune. Met de recente aanvaring van een cruisekasteel en een 'normale' rondvaartboot in gedachten is een wedstrijd met slechts door spier kracht aangedreven vaartuigen in 2019 meer dan ooit op zijn plaats, vindt Verburg ook. De vrouwen en stuurman van de Mytilus ('mossel' in het Latijn) zien deelname aan de Vogalonga als 'een prachtig uitje op een iconi sche plek'. Bij het tienjarig bestaan in 2012 ging de club al eens naar de dogestad. Stuurman Marc Beerens en Truda van der Werf (60) waren Ik kijk ook al erg uit naar het biertje na de wedstrijd er destijds bij. Marianne telt slechts de helft van het aantal ja ren van nestor Truda en hoort daarmee bij de jongsten van het team. Ze begon op haar elfde met roeien bij de zeeverkenners van de Zandkreek. Toen ze ging studeren, werden de roeispanen een tijdje aan de wilgen gehangen en pas drie jaar geleden pakte ze de draad weer op. ,,Nu heb ik de smaak weer goed te pakken." Behalve op het water is ze ook twee keer in de week in de sport school te vinden. ,,Krachttraining is essentieel om tochten als de HT- race, de Boulevardrace of de Voga- longa-race volle bak te kunnen blijven roeien", zegt de zowel aan bak- als stuurboord uit de voeten kunnende roeister, die veelal in de boegschroef (de punt vooraan) wordt geposteerd. Samen met stuurman Beerens en zeven ploeg genoten is ze klaar voor een top prestatie aan de kop van de Adria- tische Zee. ,,Normaal hadden we nog een paar jaar gewacht, onze twintigste verjaardag bijvoorbeeld, voor we weer aan de Vogalonga mee zou den doen. Maar we zitten als team in een flow en hebben er gewoon heel veel zin in." Dat verlangen geldt niet alleen het roeien, geeft ze lachend toe. ,,Naar Venetië gaan is natuurlijk een cadeautje. Ik kijk ook al erg uit naar het biertje nS de wedstrijd." GOES Den Hertog Lange Vorststraat 27 - www.denhertogservies.nl vrijdag 7 juni 2019 'Roeien in Venetië is een cadeautje' René Hoonhorst Vlissingen Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour Een geliefde winkelstad met een historisch centrum vr 19-7, wo 25-9 36,- Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosal Tel. 0113-351551 Dé musical gebaseerd op de verhalen van één van de grootste verzetsstrijders uit onze geschiedenis Diverse data v.a. 99,-- Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge wo 26 juni €79,-- Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,- Meer informatie en (prijs)voorwaarden vindt u op onze site: WWW.amz.nl -Marianne Verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43