Buren dode vrouw in Oostkapelle woedend Na 17 jaar nog altijd bevriend ZEELAND 3 ,,Vorig jaar lukte het net niet", ver telt Michel Carol, coach van de jon gens van De Oleanderhof. ,,Toen strandden we in de districtsfinale." Afgelopen woensdag overleefden ze die ronde wel, ook al was het su- perspannend. ,,We eindigden gelijk met De Bolster uit Gilze, maar in onze onderlinge wedstrijden had den wijmeer doelpunten ge maakt." Met scoren hebben de Arnemui- denaren toch geen moeite, en met verdedigen en keepen ook niet. ,,In de eerste voorronde wonnen we al les zónder tegendoelpunt, in de tweede voorronde kregen we ook maar een paar goals tegen." De sleutel tot hun succes ligt bij de W Arnemuiden. Acht van de jongens voetballen daar al En zes van de acht zitten og in hetzelfde team. Twee hen stappen bovendien over naar JVOZ. „Dat heb ik wel geleerd van het school- voetbal vorig jaar", lacht de „Je moet de voetballers bij elkaar zetten, anders kom je niet ver. Alle scholen doen dat trou wens." De landelijke finale in Zeist be gint 's ochtends om tien uur. Carol hoopt op veel Zeeuwse supporters. De Arnemuidse verwachtingen zijn ook goed. Al hangt dat natuur lijk vooral af van de vijf tegenstan- hebt best kans dat we in Zeist tegen jongens moe ten spelen die bij Ajax of AZ voet ballen. Die jongens zitten ook ge woon op school hé." ,,De sfeer in het team was ge woon erg goed", zegt Arno Schuit over de meiden van Het Kompas. Joery van Belzen (9, aanval), Bas Meulmeester (9, verdediging). Jurre Carol (9, middenveld) Keano van Belzen (9, aanval), Je moet de voetballers bij elkaar zetten, anders kom je niet ver - Michel Carol, coach ,,Ook al moesten sommige meisjes even aan de kant, ze reageerden daar super goed op. Dat was erg be langrijk." Veel van de meisjes zitten op voetbal. Twee gaan er zelfs naar JVOZ. De keepster haalde haar er varing uit hockey, waar ze ook keept. Een aantal spelen er samen bij VV RCS. Om zo goed mogelijk voor de dag te komen, ging het team vaak naar de voetbalvelden van Oost-Sou burg om te trainen voor de toer- nooien. Ze zijn goed op elkaar inge speeld. Dat bleek ook wel in de dis trictsfinale. Alle wedstrijden werden met grote cijfers gewonnen. Alleen de eerste wedstrijd was nog wat onwen nig. ,,Ze waren erg zenuwachtig, daarom kwamen ze ook met 2-0 achter tegen OBS Wemeldinge. Uiteindelijk draaiden ze het nog om en wonnen ze met 4-2", zegt de coach. Bijna geel In de laatste wedstrijd was juf Chellie zo blij nadat haar team had gescoord, dat ze met spandoek en al het veld op rende. ,,Ze kreeg bijna geel", lachen de meiden van het team. Met confetti en McDonald's vierden ze de over winning. Ook voor hen staat een lange dag te wachten in Zeist en zul len ze vroeg het bed uit moeten, maar vertrouwen in de overwinning heb ben ze zeker. KAMPIOENEN VAN 2002 De vooral bejaarde bewoners lieten luidkeels hun ongenoegen horen, toen tijdelijk raadsvoorzitter Ad Maris (SGP/CU) hem eerst het woord ontnam, omdat hij te veel in detail over de medebewoner sprak die verdacht wordt van betrokken heid bij de dood van de 78-jarige bewoonster. En vervolgens, toen hij na een lange schorsing toch weer mocht praten, hem niet toestond om lan ger dan zes minuten over dat voor de bewoners zo gevoelige onder werp te spreken. Want insprekers mogen volgens de officiële regle menten van de gemeente maar maximaal vijf minuten praten. De Bruijn en vele anderen bewo ners waren juist naar het gemeen tehuis in Domburg gekomen om de gemeenteraad duidelijk te maken dat ze al maanden in angst leven door de terreur die één bewoner uitoefent. Hij zit nu vast, omdat hij verdacht wordt van betrokkenheid bij die moord of doodslag. Maar ze vrezen met z'n allen het moment dat hij terugkeert. De Bruijn: ,,Dat mag echt nooit gebeuren." Pieter Wisse (CDA) en Maaike Walraven (PvdA/GL) overtuigden Maris ervan dat in dit specifieke ge- Vanaf januari hielden we alles bij. Het waren er gemiddeld twee incidenten per week val de regels over hoe lang iemand mag praten, maar even moesten wijken. Zij kregen daarvoor luid ap plaus van de vele bewoners van Parc Zonnehove. Vervolgens vertelde De Bruijn dat de 160 bewoners van de hon derd appartementen echt bang zijn na wat er allemaal is gebeurd. Vol gens hem zorgde de verdachte voor een hele reeks incidenten. ,,Vanaf januari hielden we alles bij. Het wa ren er gemiddeld twee incidenten per week." Hij vertelde ook dat nie mand werd ontzien: ,,Bewoners, hun gasten, thuiszorgmedewer kers, werknemers." Hij stelde duidelijk dat het niet ging om burenruzies. ,,Al die inci denten hadden tot gevolg dat be woners zich niet meer veilig voel den in hun eigen woongebouw, niet meer in ons park, niet meer in het wandelgebied bij Kasteel West- hove, niet meer bij de Albert Heijn in Domburg." Hij liet verder weten dat hij blij is dat burgemeester Rob van der Zwaag een noodbevel heeft klaar liggen voor het geval de verdachte niet langer in de cel hoeft te blijven. Dan kan de burgemeester met dat bevel in de hand ervoor zorgen dat de man niet terugkeert. In reactie liet de burgemeester weten dat het niet zeker is dat een dergelijk bevel standhoudt bij de rechter. Maris bood aan het slot zijn excu ses aan en zei dat hij in dit geval wat meer rekening had moet houden met de gevoelens van de bewoners van Parc Zonnehove. De politie zoekt nog steeds getui gen in verband met de dood van de 78-jarige vrouw in Parc Zonnehove. Mensen die 24 mei tussen 14.00 en 17.00 uur op het appartementen complex zijn geweest, worden ver zocht zich te melden. vrijdag 7 juni 2019 scholen Koen Florusse en Maurits Sep Arnemuiden in de finale Coach Joan van Belzen Coach Michel Carol Dani de Jong (8, keeper), - Jace van Belzen A* (10, middenveld) Liam Meulmeester (10, middenveld) Damyan Snoek (8, verdediging, reserve-keeper) Noah Caljouw (11, verdediging) In 2002 werd het schoolvoetbalteam van De Lichtboei in Westkapelle kampi oen van Nederland. In de finale in Zeist wonnen ze met 2-0 door doelpunten van Menno de Nooijer (29) en Erwin Pouwelse (29). Ook al is het alweer 17 jaar gele den, ze zijn het zeker nog niet ver geten en ze nog steeds met elkaar bevriend. ,,Wat mij altijd is bijgebleven is, dat we echt een vriendenploeg waren", zegt Pou welse. ,,We zaten bijna allemaal op voetbal en veel zaten in hetzelfde team bij De Noor mannen. Dat zorgde ervoor dat we een goede band hadden." Dat kan De Nooijer zich ook nog goed her inneren. ,,We waren goed op elkaar in gespeeld. Eerst ging het vooral om het plezier. Maar naarmate we ver der kwamen, wer den we fanatieker." Beiden hebben ze nog mooie aanden kens aan het team van 2002. ,,Bij de overgang naar de middelbare school, kregen we de shirts waar we toen in speelde", zegt Pou- welse. De bewoners van appartemen tencomplex Parc Zonnehove bij Oostkapelle waren gisteravond laaiend, toen hun woordvoerder Frans de Bruijn tot tweemaal toe zijn verhaal over de 'terreur op ons park' niet kon doen tegen over de Veerse gemeenteraad. Emile Calon Domburg - Frans de Bruijn, bewoner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39