MÊÈMÊ& Isto&gMjm* Wethouder Albert Vader wil gesprek met staatssecretaris van Defensie tTJ Water onder land is goed voor later Theo Giele Vlissingen „Oorspronkelijk was de ingebruik name in 2017 gepland. Het is daarna verlengd naar 2021 en nu spreken we over 2024. Dat is uitermate teleur stellend, en dan druk ik me zacht uit. We moeten als Zeeland echt niet meer met onze voeten laten spelen. We willen een gesprek met de staatssecretaris", zegt Vader. Vierde keer Beslissingen rond de bouw van de Michiel Adriaanszoon De Ruyterka- zerne in Vlissingen zijn weer voor uitgeschoven, bleek gisteren uit een brief van de staatssecretaris aan de Tweede Kamer. Het gunnen van het bouwrijp maken van het terrein is uitgesteld tot uiterlijk 1 juli 2020. Het is de vierde keer dat Defensie dit heeft opgeschort. Verhuizing van de mariniers van Doorn naar Vlissin- gen zal niet eerder dan 2024 gebeu ren. Reden voor het uitstel is nog lo pende overleg met de personeels- vertegenwoordigers over de voor waarden waaronder de mariniers verhuizen en komen te werken in Vlissingen. Zolang dat overleg loopt, wil de Kamer niet dat er 'onomkeer bare stappen' worden gezet. Het is nu een open einde en dat vind ik buitengewoon onfatsoenlijk Wethouder Vader vindt het 'vol slagen belachelijk' dat de staatsse cretaris geen einddatum aan het medezeggenschapsproces stelt. Hij ziet dat de bouw van de mariniers kazerne steeds maar opschuift. ,,Het is nu een open einde en dat vind ik buitengewoon onfatsoenlijk. We kunnen wel in beleefdheden blijven hangen, maar er liggen gewoon af spraken en contracten. En daar gaan we de staatssecretaris ook netjes aan houden. We vinden dat ze op moet schieten." In de brief aan de Kamer schrijft Visser dat met de medezeggenschap niet alleen gesproken wordt over de bouw van de kazerne zelf, maar ook over een formele reorganisatie bin nen het Korps Mariniers. Dit bete kent een tweede inspraaktraject. Voor Vader is dit nieuw: ,,Dat mag dan misschien volgens de regels zijn, maar ik heb er hele grote vraagte kens bij. Het beginnen zo langza merhand smoesjes te worden. Als wij het aanbod doen om alvast de bouw voorbereidende werkzaam heden te starten, desnoods voor re kening van de regio, wordt dat afge houden. Dat gebeurt onder het Het beginnen zo langzamerhand smoesjes te worden mom van de belofte aan de Kamer geen onomkeerbare stappen te zet ten. Op deze manier loopt het ein deloos voor ons uit. Ik zie de vol gende berg al weer opdoemen met een volgende reorganisatie." intratuin 2e PINKSTERDAG 10-17 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl Alex van Hootegem uit Kruiningen verzamelt water onder zijn akker ZEELAND4 It I vrijdag 7 juni 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ^OLCf V>7sr> 2 y~ FOTO MARCELLE DAVIDSE voor NIEUWDORP Niet bellen of appen achter het stuur. Die belofte liet Milou Nieuwenhuijse uit Nieuwdorp alle werknemers van het bedrijf van haar vader ondertekenen. Ze werd daarvoor gisteren door gedepu teerde Harry van der Maas beloond met de ROVZ-pluim. Dit compli- mentje wordt door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) uitgereikt aan mensen die zich bovengemiddeld inzettenvoor de verkeersveiligheid. ;Milou bedacht het idee samen met haar oma Miep. De installateurs van de ITN-groep zitten vaak op de weg en daarom; is het volgens het tweetal van het grootste belang dat ze weten I dat telefoongebruik achter het stuur onverstandig is.ZEELAND 2 'Uitstel kazerne is belachelijk' De Vlissingse wethouder Albert Vader heeft grote twijfels over de besluitvaardigheid van staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, VVD) in het dossier marinierskazerne. Sterker nog, Vader krijgt de indruk dat de processen rond medezeggen schap in Den Haag worden ge bruik om nog eens goed na te denken over het project. - Albert Vader, wethouder - Albert Vader Koudekerke (zondag T pinksterdag gesloten) OPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37