Is jouw salaris marktconform? MEDIA CULTUUR 33 Nationaal® Salaris Onderzoek vrijdag 7 juni 2019 Q - Queens of the Stone Age Enige band beginnend met een Qdie ooit op Pinkpop stond. R - Rijksdaalder Toegangsprijs voor de eerste editie in 1970. Voor de jeugdige lezers: 2,5 gul den. Tegenwoordig kost een drieda- genkaart 220 euro. Ter vergelijking: de gages voor artiesten stegen veel har der. Fleetwood Mac verdiende in 1971 2000 Engelse pond. Vermoedelijk kunnen daar deze keer drie nullen bij. S - Songfestival 'Meer iets voor het Songfestival', re censeerde Jan Smeets het optreden van Justin Bieber op Pinkpop 2016. Hij was het vooraf niet eens met de boe king van het tieneridool en zag zijn vi sie bevestigd met een ongeïnteres seerd ogende Bieber. T - The Boss Mooiste concert volgens de eenkop- pige redactie van dit overzicht. Bruce Springsteen wilde nooit op festivals optreden, maar liet zich in 2009 over halen. Gevolg: een ontroerende show in de avondzon die alle generaties Pinkpopfans verenigde. U - Uitverkocht Dit jaar nog niet, maar van de afgelo pen 49 keer, 28 keer wel. In totaal trok Pinkpop 2,7 miljoen bezoekers. Re cordjaar is 2014 met The Rolling Sto nes: 134.000 mensen in drie dagen. V - Eddie Vedder Op één in alle lijstjes met iconische momenten uit vijftig jaar Pinkpop: Eddie Vedder en zijn sprong in het pu bliek vanuit een een zwevende came rakraan. Gaf Pinkpop in 1992 precies de juiste injectie met rock-'n-roll. W - Werrem sjink Hoewel Jan Smeets een ieder die zich in het openbaar laatdunkend uitlaat over het culinaire aanbod persoonlijk e-mailt, blijft Pinkpop toch vooral het festival van bier, bokworst én werrem sjink, een broodje met ham op z'n Lim burgs. X - XXS Plotseling was Pinkpop zijn magie kwijt. Enkele jaren van tegenvallende programma's deden de publieksteller in 2005 stokken bij 20.000 unieke be zoekers. De XXS-uitvoering bracht Pinkpop, net als in 1985, aan de rand van de afgrond. Het zwichten voor de miljoeneneisen van headliners bleek de redding. Y - Neil Young Mooi lijstje: dat van de optredens die er nooit kwamen. Al jaren op één bij Jan Smeets: Neil Young. Op de voet ge volgd door Bob Dylan. Dit jaar toege voegd: Eminem. De rapper zou de zondag afsluiten, maar tekende het contract dat voor hem klaarlag nooit. Z - Zeven Met zeven optredens wordt Anouk komend weekeinde recordhouder op Pinkpop. Krezip komt op zes concer ten. Internationaal traden Faithless, Kaiser Chiefs, Muse, Placebo, The Script, Live, Editors en Counting Crows het vaakst op: elk vijf keer. M - Mick Jagger Zelden iemand zo mooi wanhopig ho ren vloeken als Jan Smeets in 1979. Zijn droom - Mick Jagger op Pinkpop kwam uit. The Rolling Stones- hoofdman verscheen backstage. Maar draaide op weg naar een duetje met Peter Tosh om en verdween. Waarom? Smeets wordt er veertig jaar later nog weieens zwetend van wakker. N - Noodweer Bij code rood zoek je een veilige Maar wat als dat niet kan? Dan gaat een complete festi- valweide op de hurken zit ten in de striemende re gen en donderende bliksem. Het nood weer van 2014 zorgde voor een afgebroken con cert van Arcade Fire en een verlate start voor slotact Metallica. O - Ononderbroken Pinkpop staat in de recordboeken. Het festival is Nederlands oudste open luchtfestival dat ononderbroken werd georganiseerd. In 1990 nam het Guiness Book of Records een officiële vermelding op. P - Pinksteren De afgelopen jaren week Pinkpop al vaker uit naar andere data dan het Pinksterweekeinde. Als dat vroeg valt, zijn Amerikaanse artiesten nog niet in Europa voor hun festivaltournees. Daarom laat de organisatie Pinksteren na dit jaar voorgoed los. intermediair I SSENRODE DOE MEE EN WIN EEN EXTRA MAANDSALARIS!* Doe mee aan het Nationaal Salaris Onderzoek 2019, waarmee jij straks je salaris en arbeidsvoorwaarden kunt benchmarken. Ga snel naar intermediair.nl/salaris. fletgïöte aardbeving W*mf tot zweetplekken bruto modaal maandinkomen t.w.v. 2.769.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33