Gasly: 'Ik op de schopstoel? Allemaal bullshit ORT 29 Een jaar terug wilde hij in Canada nog kopstoten uitdelen aan zijn critici, na een mislukte seizoensstart. Nu is het bijna saai rond Max Verstappen, zo constant presteert de Limburger. „Maar er zal écht wel weer een minder moment komen.'' Twente strikt Albanees Selahi Otter coach tot Spelen in Peking Derde nederlaag Oranjevrouwen 1 UITSLAGEN Een rood geblokt houthakkers- hemd om zijn schouders. Een bijl tussen zijn knuisten. En meppen maar. Max Verstappen hoefde er na aankomst in Canada niet eens een irritante journalist bij te visu aliseren, toen hij voor een promo tiefilmpje van werkgever Red Bull als een ware lumberjack wat boomstammen aan gort sloeg en wat bijlen in een roos wierp. ,,Pure precisie, hè. Volle focus'', vertelde hij er een dag later la chend over in de verbouwde pad dock van Circuit Gilles Ville- neuve. Hij had oprecht genoten van de 'woodwork workshop', die hij had gekregen in een bos op 45 minuten rijden van Montréal. ,,Ik geloof niet dat aan mij een heel goede houthakker verloren is ge gaan, maar ik heb wel veel plezier gehad'', vertelde Verstappen, die in die andere mannenspeeltuin die Formule 1 heet ook uitstekend in zijn vel steekt, nu de prestaties al maanden prima zijn. Twaalf maanden terug voelde hij zich in Canada nog gezocht. Vooral door de media, die hem na een seizoensstart vol incidenten maar bleven vragen wanneer hij zijn rijgedrag ging aanpassen. ,,Die kopstoot, hè'', begon hij gis teren zelf over misschien wel zijn meest opmerkelijke persconfe- rentie in zijn Formule 1-carrière. Een Britse journalist begon toen opnieuw over zijn ongeduldige en agressieve manier van racen na een mislukt weekend in Monaco en opeens was Verstappen het zat. De eerstvolgende kon een kopstoot krijgen, klonk het toen dreigend uit zijn mond. Drie dagen later eindigde hij een foutloos weekend met een prima derde plaats en sindsdien is alles anders. De vorige Canadese GP was de opmaat voor zijn sterkste jaar in de koningsklasse van de autosport. En zo kwam het dat de pijlen van de internationale media gisteren op andere coureurs werden gericht. Zo was er teamgenoot Pierre Gasly, die eens fel van zich afbeet toen het over de geruchten ging dat hij op de schopstoel zit bij Red Bull. Genera tiegenoot Charles Leclerc, die nu een mislukt weekend thuis in Mo naco achter de rug had. En sowieso Ferrari, waar het al weken raak is qua kritiek, nu de Italiaanse ma chine zo stroef loopt. Hoe Verstappen door de paddock stapte waar het twaalf maanden te rug nog zo turbulent voor hem was? In serene rust. Het was bijna saai zelfs, zo weinig had hij te ver tellen. De Limburger wordt nu een maal pas spannend om naar te luis teren als hij zich in een hoek gedre ven voelt. Is er niks aan de hand, dan zegt hij het liefst ook zo weinig mogelijk. ,,Zo zie je maar hoe snel het in deze sport kan gaan, hè'', wilde hij nog wel even kwijt over het verschil tussen de sfeer rondom hem een jaar terug en nu. „Natuurlijk, vorig jaar was het begin van het seizoen ook niet goed van mijn kant. Maar dat kan soms gebeuren. Pieken en dalen, die horen er nu eenmaal bij'', hield hij nog eens vol. ,,Een presta tiecurve kan nooit alleen maar om hooggaan, toch? En een dal zal ook vast wel weer een keer komen, hoor. Dat is nu eenmaal autosport. En niet alleen daar, dat heb je overal. Het kan niet alleen maar al tijd goed gaan en geweldig.'' FORMULE 1 Of dit weekend geweldig wordt? Verstappen heeft nog geen idee. Met de betrouwbare Honda-motor lijkt hij overal voor het podium te kunnen knokken, maar Mercedes is nog steeds te rap. ,,Maar als het zo eenvoudig zou zijn om dat gat te dichten, dan was het al wel ge lukt'', aldus Verstappen, die tevre den is over het Honda-project. ,,Ik voel me goed in dit team. Draai al wat jaartjes mee, heb meer erva ring, veel plezier en vertrouwen. Dat helpt allemaal mee, als je een maal in die auto zit en het maxi male uit jezelf moet halen.'' TEAMGENOOT vrijdag 7 juni 2019 Serene rust rond Max VOETBAL FC Twente heeft de selectie versterkt met mid denvelder Lindon Selahi. De 20-jarige in België geboren Albanees komt over van Stan dard Luik. Selahi ondertekent bij Twente een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar. Selahi, jeugdinternational van Alba nië, had een aflopend con tract bij Luik. De Belgische club wilde niet met hem ver der. SHORTTRACK Jeroen Otter (foto) blijft de komende jaren bondscoach van de Neder landse selectie. Hij heeft zijn contract bij de schaatsbond verlengd tot en met de Olym pische Winterspelen van 2022 in Peking. Otter is al bondscoach sinds 2010. Onder zijn leiding is Neder land naar de wereldtop ge groeid. Met medailles op EK's en WK's. VOLLEYBAL Nederland heeft de Nations League-wedstrij den in Hongkong afgesloten met een nederlaag. Na ver- liespartijen tegen Italië en China was ook Japan te sterk voor Oranje, 3-0 (25-17, 25-17, 25-21). Bij de Nederlandse volleybalsters was de 19-ja- rige Annick Meijers verant woordelijk voor de meeste punten: elf. Tennis Mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser/1) - A. Zverev (Dui/5) 7-5 6-2 6-2, Thiem (Oos/4) - Chatsjanov (Rus/10) 6-2 6-4 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Halep (Roe/3) - Anisimova (VS) 6-2 6 4, Barty (Aus/8) - Keys (VS/14) 6-3 7-5. Volleybal Vrouwen, Nations League Hongkong: Japan - Nederland 3-0 (25-17, 25-17, 25-21), China - Italië 3-2 (18-25, 22-25, 25-23, 26-24, 15-13). Waterpolo Vrouwen, World League finale Groep A: Nederland - Australië 8-7 (2-3, 4-2, 2-1, 0-1). Groep B: Verenigde Staten - Rusland 12-7 (5-3, 2-0, 3-3, 2-1). Wielrennen Ronde van Luxemburg, 1ste etappe, Luxemburg - Hautcharge (191,3 km): 1. Laporte (Fra/Cof) 4.48.31, 2. Jules (Fra/ Wal) z.t., 3. Grosu (Roe/Del), 4. Petit (Fra/ Tot), 5. Van Rooy (Bel/SpV), 6. Van Ginneken (Ned/Roo). Arjan Schouten Montréal MONTRÉAL Was het vorig jaar Max Verstappen die eens fel van zich afbeet in Canada, gis teren voelde Pierre Gasly zich ertoe geroepen. De Franse teammaat van Verstappen had weinig trek om in te gaan op ge ruchten dat hij op de schopstoel zit bij Red Bull Racing. Zo dook zelfs al de naam op van Renault- coureur Nico Hülkenberg als mo gelijke vervanger. Alle berichtge- WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 137 1. Mercedes 257 2. Bottas 120 2. Ferrari 139 w 00 ro 3. Red Bull 110 4. Verstappen78 4. McLaren 30 5. Leclerc 57 5. Racing Point 17 6. Gasly 32 6. Haas 16 7. Sainz jr. 18 7. Toro Rosso 16 8. Magnussen 14 8. Renault 14 9. Pérez 13 9. Alfa Romeo 13 10. Raikkönen 13 10. Williams 0 ving werd door de technische topman Helmut Marko natuur lijk meteen ontkend en ook Gasly (foto) kreeg van de teamleiding te horen dat hij zich geen zorgen hoeft te maken. Maar al leen al de aanwezigheid van zo'n gerucht, maakte iets in Gasly los. Dus klonk er opeens ferme taal uit de mond van de de 23-jarige Fransman, die doorgaans toch vrij kleurloos is als hij aanschuift bij de media. „Ik ga geen tijd ste ken in deze bullshit. Dit is gewoon slechte journa listiek'', meende Gasly, die in alles zes zijn races namens Red Bull ruim achter Verstappen ein digde. ,,Ik heb veel belangrijkere dingen te doen dan me hier mee bezig te houden.'' M Max Verstappen hakt erop los in een Canadees bos ^oor een promotie filmpje vanRed Bull. FOTOAFP I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29