B N 4 Cup op flow van Wattimena 27 vrouwen dat vanavond wordt afgetrapt door gastland Frankrijk en Zuid-Korea w J den als favorieten beschouwd, met daaronder een rijtje outsiders als Ja pan, Australië en de Leeuwinnen. Zoals Vivianne Miedema het om schreef tegenover deze krant: ,,Er zijn negen landen die het WK kun nen winnen en daar horen wij ook bij. Als alles op zijn plaats valt." Het gemis Zie je het voor je dat Portugal zon der Cristiano Ronaldo of Argenti nië zonder Lionel Messi naar een WK afreist? Noorwegen stelt het tijdens dit WK zonder de winnaar van de Gouden Bal, Ada Hegerberg (23). Zij toonde in de Champions League-finale tussen Olympique Lyon en FC Barcelona (4-1) nog maar eens haar klasse met een hat trick in zeventien minuten tijd. Sinds het EK van 2017 weigert de spits al voor haar land uit te komen vanwege een 'gebrek aan respect voor vrouwelijke voetballers'. Een poging om het conflict op te lossen liep op niets uit. Geen Hegerberg, zoals ook een andere smaakmaak- ster ontbreekt. Pernille Harder (26) van VfL Wolfsburg werd met De nemarken in de play-offs voor het WK door de Leeuwinnen uitge schakeld. Ook haar afwezigheid is een groot gemis. Tickets Aan Nederlandse interesse in de wedstrijden van de Leeuwinnen geen gebrek. Alle bijna 25.000 tickets bestemd voor Oranjefans in de groepsfase zijn uitverkocht. Via de site van de FIFA zijn er nog kaar ten beschikbaar voor de groepsfase- wedstrijden tegen Nieuw-Zeeland dinsdag in Le Havre en tegen Ca nada in Reims. Die tegen Kamer oen in Valenciennes, op een uurtje of tweeënhalf van de Nederlandse grens, is compleet uitverkocht. De FIFA zei in aan loop naar het 1 B WK dat de verkoop recordhoogtes bereikte: halverwege april waren de halve finales en de finale in Lyon al uitverkocht. De ticketverkoop na dert inmiddels de 800.000 van de 1,3 miljoen kaarten die in totaal be schikbaar zijn. risico in de keuze voor Wattimena. ,,Voor mijn gevoel is hij eenflowspe- ler. Als hij goed in de flow zit, is hij echt heel goed. Heeft hij die flow niet, dan zakt hij door de onder grens. Bovendien weet ik niet of Van Gerwen net zoveel vertrouwen heeft in Wattimena als in Van Bar- neveld. Toen stond hij er misschien Ik weet niet of hij net zoveel vertrouwen heeft in Wattimena als in Van Barneveld toch wat rustiger in: als ik een slip pertje maak, maakt Van Barneveld het wel goed.'' Opzet In de World Cup of Darts gooit vanaf de tweede ronde ieder team lid eerst een individuele partij. Is daarmee nog geen beslissing geval len in de best-of-three, dan volgt een duopartij. Die opzet kan het nieuwe duo parten spelen, vreest Nieuwlaat. ,,Tegenstanders kunnen hun opstelling daarop aanpassen. Ik denk dat veel teams de sterkste spe ler tegen Wattimena laten spelen, om met een 1-1 stand uit de singles te komen en dan vervolgens probe ren Nederland te kraken in de duo partij.'' Of Van Gerwen en Wattimena gaan meedoen om de prijzen, vindt hij moeilijk te voorspellen. ,,Er is geen referentiekader. We moeten het toernooi afwachten.'' Volgens de 47-jarige commenta tor kan er wel eens een verrassende winnaar uit de bus komen. ,,Dit jaar ligt het veel meer open. Voorgaande jaren waren Nederland, Schotland en Engeland de gedoodverfde favo rieten. Nu heb je met Noord-Ier- land, Wales, Australië en België er bij zeven teams die het toernooi kunnen winnen. Het wordt span nend.'' Vanavond neemt Nederland, als vierde geplaatst, het in de eerste ronde op tegen Spanje. Het toer nooi duurt tot en met zondag. vrijdag 7 juni 2019 GO c Elu» "«ALIJU Jamaica is het eerste team van Carabisch grondgebied dat meedoet aan een WK voor t vrouwen, foto'sanp.getty images Bij het ter perse gaan van deze krant was de halve finale van de Nations League tussen Nederland en Engeland nog bezig. Na 90 mi nuten stond het 1-1. Lees het lil verslag en bekijk de samen vatting op onze site. -Jacques Nieuwlaat Jermaine Wattimena maakt zijn debuut in de World Cup of Darts. Links: Michael van Gerwen. fotos bsr, getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27