Van Gerwen hoopt bij World Record Willekeurige weetjes over het WK voetbal voor 26 Het WK voor vrouwen in Frankrijk start vandaag met de openingswedstrijd Frankrijk en Zuid-Korea. De Leeuwinnen krijgen in Nederland alle aandacht. Dit moet je óók weten over het toernooi. Kort Neymar scheurt enkelband Neymar (midden op foto) mist de Copa América. De aanvaller heeft een enkelband gescheurd in het vriendschappelijke duel met Qatar. Brazilië won de oefenwedstrijd met 2-0 door treffers van Richarlison en Ga briel Jesus. Ajacied David Neres viel in. Ney mar was met het Braziliaanse elftal in voor bereiding op de Copa América in eigen land, die op 14 juni begint. Hij kwam afgelopen weekend negatief in het nieuws; een Brazi liaanse vrouw beweert dat Neymar haar heeft verkracht. Neymar was begin dit jaar al lang uitgeschakeld door een breuk in een middenvoetsbeentje. Cavlan op radar Austria Wien Caner Calvan (foto) lijkt Emmen te gaan verruilen voor Austria Wien. De 27-jarige linksback is in verregaande onderhandeling met de Oostenrijkse club. Cavlan speelde dit seizoen alle 34 wedstrijden voor Emmen in de eredivisie. Eerder speelde hij in Neder land voor Heerenveen en De Graafschap. Eerder slaagde Emmen er wel in om Anco Janssen twee jaar langer aan de club te bin den. Kasseien in parcours van EK Bij de Europese kampioenschappen wiel rennen in Alkmaar is een kasseienstrook op genomen in de wegwedstrijd. De titelstrijd vindt plaats van 7 tot 11 augustus. Alkmaar presenteerde gisteren het parcours. Flitsen Voetbal Voetbal De exoten Onder het kopje exoten is Jamaica een vertrouwde naam. Bij de Win terspelen van 2018 zaten er plotse ling Jamaicaanse vrouwen in een bobslee; dit jaar is Jamaica het eer ste team van Caribisch grondgebied dat meedoet aan een WK voor vrouwen. En daarvoor moeten de 'Reggae Girlz' de dochter van Bob Marley bedanken, die haar nek ja ren geleden uitstak toen het elftal op sterven na dood was. Als ambas sadeur en sponsor via de Bob Mar- ley Foundation trok zij Jamaica uit het slop met een WK-ticket als ul tieme beloning. Ook leuk om te volgen: Thailand. Dat land kwalifi ceerde zich voor de tweede keer voor een WK met oud-Oranje- bondscoach Vera Pauw als adviseur. Prijzengeld De KNVB maakte deze week be kend dat de commerciële vergoe dingen vanuit de bond voor de Leeuwinnen vanaf 2021 gelijk wor den getrokken met die van de man nen. De ontwikkeling van het vrouwenvoetbal krijgt ook op fi nancieel gebied steeds meer vorm. Het prijzengeld voor het WK van deze zomer is ten opzichte van het eindtoernooi in 2015 verdubbeld. Het totale bedrag dat wordt ver deeld is 26,4 miljoen euro. De rek is er nog lang niet uit: dinsdag nog steunde spelersvakbond FIFpro een Australisch initiatief om het prij zengeld gelijk te trekken met de mannen. Dat is voorlopig nog mij lenver weg, want bij het WK van de mannen in 2018 werd liefst 357 mil joen euro verdeeld. Favorieten De Leeuwinnen benadrukken het keer op keer: ga er nu niet vanuit dat Oranje wel even wereldkampioen wordt in Frankrijk. Een sterke out sider, dat is wat het Nederlands vrouwenelftal is op dit WK. De be ste ploeg op papier is die van de Verenigde Staten, de nummer 1 op de FIFA-wereldranglijst en de rege rend wereldkampioen. Ook Duits land, Engeland en Frankrijk wor- W De 'Reggae Girlz' moeten de dochter van Bob Marley bedanken dat ze op het WK spelen Vier keer won Raymond van Bar- neveld (52) het WK voor landen- duo's, in 2010 met Co Stompé en daarna drie keer in zes gezamen lijke deelnames met Michael van Gerwen (2014, 2017, 2018). Terwijl Barney bezig is aan zijn laatste jaar als profdarter, na een lange carrière met tal van prijzen, wacht de 31-ja- rige Jermaine Wattimena nog op zijn eerste grote titel. Maar dat kan in zijn voordeel werken op het WK in Hamburg, zegt Jacques Nieuwlaat, darts commentator bij RTL 7. „Wattimena heeft in prin cipe niets te verdedigen en de verwachtingen zijn laaggespan- nen. Daarnaast kan Van Gerwen het hem wat makkelijker maken door de druk weg te nemen." De 30-jarige drievoudig we- reldkampioen, nummer 1 van de wereldranglijst, is uiteraard de be tere van de twee. ,,Maar Wattimena is niet voor niets 23ste in de PDC Order of Merit", zegt Nieuwlaat. „Hij is een goede darter." Die rangschikking van dartsbond PDC wordt bepaald door het ge wonnen prijzengeld in de afgelopen twee seizoe nen. Wattimena is de op één na beste Ne derlander op de lijst, voor de weg gezakte Van Bar neveld (31ste). Risico Toch schuilt volgens Nieuwlaat ook een Quote van de dag 'Arrest verwoestte mijn carrière en privéleven.' vrijdag 7 juni 2019 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Trainer Rubi is weg bij Espanyol. De 49-ja- rige coach is zelf opgestapt bij de tweede club van Barcelona. Rubi wordt al genoemd bij Real Betis. Adriaan Helmantel is de nieuwe bonds coach van de duurrenners in de baanselec- tie. Hij is de opvolger van Peter Schep. Sander de Wijn keert terug in het Neder lands hockeyteam. De verdediger van Kam pong ontbrak sinds eind vorig jaar door een zware hamstringblessure. GO 42 Basketballer Vince Carter (42) wil nog één jaar door in de Ameri kaanse prof competitie NBA. De Ame rikaanse routi nier, befaamd om zijn sprong kracht, zou dan met zijn 22ste seizoen in de NBA de nieuwe recordhouder zijn in de NBA- historie. 53 Cristiano Ro- naldo maakte tegen Zwitser land de 53ste hattrick in zijn loopbaan. De 34-jarige Por tugees schoot zijn ploeg naar de finale van de Nations League. n De Ameri kaanse miljar dair Rocco Commisso heeft Fioren- tina gekocht. De geboren Italiaan betaalt 160 miljoen euro voor de Serie A-club. Dubbele prijzenpot en Reggae Girlz Tim Reedijk Le Havre Regerend wereldkampioen Verenigde Staten is topfavoriet om ook het WK in Frankrijk op te eisen. De negende World Cup of Darts wordt de eerste zonder Ray mond van Barneveld. In Ham burg vormt wereldkampioen Mi chael van Gerwen vanaf van daag een duo met de nieuwe nummer 2 van Nederland, Jer- maine Wattimena. Bart ter Huurne Hamburg O a 0) - Jean-Marc Bosman, die zorgde dat voetballers na contract transfervrij waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26