Verleden en onderhoud zijn goed AUTO 24 VRAAG ANTWOORD Financieel is het doorgaans gunstiger een tweedehands auto te kopen dan een nieuwe. Maar hoe voorkom je een miskoop? Met deze checklist maak je de beste deal. Hoe zet ik volume richtingaanwijzer wat harder? Kan remlicht ook niet aan de voorkant? Waarom is de zonneklep nooit verbeterd? 1 Begin met vergelijkend warenonderzoek De zoektocht naar een goede, ge bruikte auto is tegenwoordig gemak kelijker dan ooit. Dankzij online plat forms als AutoTrack.nl kun je dui zenden auto's op een transparante manier met elkaar vergelijken. Je krijgt alle informatie en de auto komt ook uitgebreid in beeld. Dat is ideaal voor een eerste indruk en je hoeft er de deur niet voor uit. Is het moment gekomen om de ver koper te bezoeken en de beoogde auto onder de loep te nemen, dan is het wellicht verstandig iemand mee te vragen. Twee personen zien meer dan één en wellicht is er iemand in de familie of kennissenkring met net wat meer verstand van auto's. Daar komt bij dat de verkoper van een auto al snel een minder gelikt praatje houdt als hij met twee mensen te maken heeft. Ook heb je met z'n tweeën een sterkere onderhande lingspositie. Je kunt tenslotte over leggen en elkaar aanvullen. Hoe weet je of een stoel goed zit? En of de techniek probleemloos werkt? Maak altijd een uitgebreide proefrit en accepteer het niet als de verkoper aanbiedt om slechts een 'rondje om de kerk te rijden'. Is de auto al warm gereden, dan heeft de verkoper er Reis je regelmatig met kinderen, zorg dan dat zij bij de proefrit ook even passagier zijn kort voor het bezoek even mee gere den. Mogelijk verdoezelt hij daarmee problemen met een koude motor. Probeer in je testrit alle soorten wegen die je in Nederland tegen komt, dus kies ook voor slechter wegdek en de snelweg. Reis je regel matig met kinderen, zorg dan dat zij ook even passagier zijn. En gebruik je op je huidige auto een dakkoffer, imperiaal of fietsendrager? Ga dan na of deze ook op de mogelijk nieuwe aankoop passen. Maak tijdens de proefrit eens flink wat toeren met de motor en let op het aangrijppunt van het rem- en koppelingspedaal. Let ook op een juiste werking van de verlichting, stoelverstelling, elektrische bedie ning van de ramen, centrale deur vergrendeling en de ruitenwissers. Je hoeft geen schade-expert te zijn om te kunnen zien of een auto schade heeft gehad. Vergelijk de kie ren en naden tussen de plaatwerk- delen. Een afwijking kan duiden op een schadeverleden. Gebruik je ogen, maar ook je neus. Ruikt een auto naar een hond, dan zal die lucht er ver- Een Carfax- rapport biedt uitgebreider inzicht in het verleden van een auto vrijdag 7 juni 2019 Hoe kan ik het geluid van de richtingaanwijzer in mijn Opel Corsa harder zetten? —A.M. Gijsen Dat gaat in de Corsa vrij een voudig. U trekt de hendels van de richtingaanwijzer (links) én van de ruitenwis sers (rechts) tegelijkertijd naar u toe. Vervolgens ziet u in het schermpje van het in strumentarium P1 staan. Nu bent u in het hoofdmenu voor de instellingen. Met de hendel van de richtingaanwijzer kunt u (omhoog of omlaag) naar P7 gaan en daar het volume van de richtingaanwijzers aanpassen. Dit alles wordt uitvoerig beschreven in het instructieboekje. Checklist voor Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@persgroep.nl Geregeld kom ik als fietser op rotondes bijna in 'aanva ring' met automobilisten die heel hard komen aanrijden en laat op de rem trappen. Als iemand dat doet weet je niet of de bestuurder je heeft gezien. Kunnen fabri kanten niet zoiets bedenken als remlichten aan de voor kant van een auto, zodat je kunt zien dat hij remt? —Theo Cornel Een remlicht aan de voorkant van een auto lijkt mij eerder verwarrend en dus ook ge vaarlijk. Het is belangrijk dat de voor- en achterkant van Ik ben al 42 jaar chauffeur en het valt mij op dat alles wordt verbeterd in een auto, behalve de zonneklep. Als je hem nodig hebt, kom je zo maar 20 centimeter tekort. Waarom is er nog geen zonneklep die de hele ruit beslaat? —Rob Wery Er zijn auto's waarbij je een deel van de zonneklep kan uitschuiven, voor een groter bereik. En in de accessoire- handel zijn ook verlengbare zonnekleppen te koop. Maar het blijft altijd een lapmiddel, als u het mij vraagt. Vroeger hadden veel auto's zo'n groene band bovenin de voorruit, maar die heeft ook weer nadelen. Een zonnebril is de beste oplossing. WERNER BUDDING 2 Neem hulp mee voor een betere beoordeling 3 Ga altijd proefrijden en neem daar de tijd voor 4 Let op gekke geluiden of afwijkingen in het rijgedrag 5 Wees alert op schade Een kritische blik onder de motorkap kan nooit kwaad. FOTO PIET DEN BLANKEN/HH een auto duidelijk te onder scheiden zijn. Ik ben het met u eens dat automobilisten met gepaste snelheid een ro tonde moeten naderen. Maar eerlijk gezegd zie ik ook veel fietsers die snel over een ro tonde schieten, waardoor zij flinke risico's nemen. Je moet er altijd op bedacht zijn dat een andere weggebruiker je misschien even niet ziet aan komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24