I NIEUWS 13 li I je voelt gewoon dat er iemand met je meegaat ALPE D'HUZES DOORZETTEN - Bijna vijfduizend deelnemers fietsen, rennen en lopen deze week de Alpe d'Huez op. Soms één keer, soms twee en een enkele keer zelfs zes keer. Samen haalden ze 11,8 miljoen euro op voor de strijd tegen kanker, een half miljoen meer dan vorig jaar. Alpe d'Huez In dichte mist vertrekken de fietsers, hardlopers en wandelaars om half vijf 's ochtends voor hun eerste klim, bijna 14 kilometer lang en voorzien van 21 haarspeldbochten, naar de top van de Alpe d'Huez. Afzien, bij een temperatuur die op dat moment rond het vriespunt ligt. Of je nou één, twee of misschien wel zes keer de berg opgaat: het doel is voor iedereen hetzelfde bij de actie Alpe d'Huzes. ,,Je bent met allemaal mensen die je niet kent, maar deelt hetzelfde ge voel en gaat voor hetzelfde doel. Je wil naar boven om te laten zien dat je er iets toe doet, om iets te kunnen bereiken voor iedereen", ver telt Ronald Steenbeek, die fietst voor zijn beste vriend Dennis, die hij al 35 jaar kent en die vorig jaar aan kanker is overleden. ,,Het was fris, koud en mistig, maar vooral zwaar. Je gaat met een gedachte die berg op en het is onbeschrijfelijk. Je voelt gewoon dat er iemand met je meegaat." Valpartij Dat gevoel wordt versterkt door de vele kaarsjes die langs de route bran den, voor dierbaren die er niet meer zijn. Voor het kerkje Saint-Ferréol, in bocht 7, staan er wel honderd. Het contrast is er groot, want aan de an dere kant zwepen een dj en een spea ker de deelnemers op om hen klaar te stomen voor de laatste kilometers omhoog. De 18-jarige Arjen Bakker heeft bocht 7 niet gehaald. Dat de Alpe d'Huez niet zonder gevaar is, werd hem eerder deze week namelijk pijn lijk duidelijk. Tijdens een afdaling valt hij met zijn fiets 40 meter het dal in. ,,Ik had wel dood kunnen zijn. Ik heb echt een engelenkoor op mijn schouder gehad." Zijn rugzak lijkt Arjen te hebben gered. ,,Het lukte me niet meer om een steentje op de weg te ontwijken. Mijn handen schoten los van het stuur en ik vloog zo over de vangrail, over de kop. Uiteindelijk kwam ik tot stilstand, op mijn rug. Die tas brak m'n val een aantal keer." De bestuurder van een auto die hij net voor de valpartij inhaalde, ziet het allemaal gebeuren en belt een ambulance. Die arriveert snel, maar kan niet naar Arjen toe komen. ,,Ik lag op een enorm steil stuk, vol rot sen. Het was er spekglad. Ze zijn met een touw naar me toe geklommen en uiteindelijk moest ik op een wiebe lige brancard omlaag worden geta keld." Na onderzoeken in het zieken huis blijkt de schade mee te val len. ,,Een wonder als je bedenkt hoe hij is gevallen", vertelt zijn vriendin Judith. Als troost mag Arjen nog wel een keer op kruk ken over de finish. ,,Maar het is zo zuur om niet echt mee te kunnen doen... Je zit er al zo lang op te wach ten. En dan ineens valt alles weg. Dat is vooral heel erg balen. Maar ik pro beer me telkens maar te bedenken dat het ook heel anders had kunnen aflopendat helpt een beetje." Saamhorigheid De directeur van KWF Kankerbe strijding, Johan van de Gronden, komt wel heelhuids boven. Hij ging de berg één keer op. Te voet. ,,Ik heb vandaag zelf als deelnemer van nabij de enorme inzet en saamhorigheid mogen ervaren van iedereen op deze berg. Ik wil alle deelnemers, hun sponsors en vrijwilligers bedanken voor hun formidabele prestatie.'' Hij haalde 3100 euro op. Bihbochf^wordin® vrijdag 7 juni 2019 GO - Deelnemers bestijgen de Alpe d'Huez met de fiets, de rolstoel of lopend. Langs de route worden kaarsjes voor dierbaren gebrand. Arjen Bakker (tweede foto) viel 40 meter het dal in en mag de finish later op krukken passeren. foto's barbara daamen lisa spit, ernst boering en erwin kessing Zigzaggend naar de top om kanker te verslaan FOTO LISA SPIT WEDIOITf Lisa Spit -Ronald Steenbeek, deelnemer Kijk op de site bij /video voor beelden van de beklimming van de Alpe d'Huez deelnemers aangemoe digd voor het laatste stukje omhoog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13