Politiek aan zet in kwestie rond recreatieplannen Kopzorgen over kosten jeugdzorg VOLOP GENIETEN 7 Gemeenteraad praat over vakantievoorzieningen Wolphaartsdijk Wildeman begint koor in teken van bevrijding De visie is een door de gemeente opgestelde schets van hoe het re creatiegebied bij Wolphaartsdijk er in de toekomst uit zou moeten zien. Het staat vol met 'kleine' plannen, zoals de aanleg van een wandelpro menade en een mountainbikepar- cours. Maar er staan ook grotere ontwikkelingen in. Het plan voor buitendijks gelegen vakantie huisjes in de Zuidvlietpolder en het idee voor appartementen met on der meer een restaurant en zwem bad bij De Zuidschor springen eruit. Ja, de initiatiefnemer van een groot camperpark in recreatiegebied De Schelphoek trok z'n conclusie, na dat hij tijdens een informatie avond kritisch was bejegend door een aantal inwoners. Zijn plan kon duidelijk op het minste draagvlak rekenen. De gemeente zegt dat ze, gezien de gevoelens die het plan opriep, geen andere ondernemer zoekt om in De Schelphoek iets te gaan doen. Dat is lastig vast te stellen. Het idee om een peiling onder alle dorpsbe woners te houden, werd door de dorpsvereniging verworpen. De Fa- Veel critici vinden dat de plannen het gebied te veel aantasten cebookgroep 'Kritisch Wolphaarts dijk' - opgericht na het bekend wor den van de visie - heeft momenteel 265 leden, maar daaronder zitten ook mensen die de plannen steu nen, zo bleek onlangs uit een pei ling op de pagina. Duidelijk is dat een noemenswaardige groep inwo ners zeer kritisch staat tegenover de plannen. Het plan van De Zuid schor stuit bovendien op verzet van twee naburige verenigingen met jachthavens. De ondernemersver eniging steunt de visie wél. Die lopen qua inhoud uiteen, maar globaal gesteld vinden veel critici dat de plannen het gebied te veel aantasten. Veel gehoord is dat de appartementsgebouwen bij De Zuidschor te hoog worden. Buiten dijks gelegen lodges aan het Veerse Meer - die overigens een groen dak krijgen om ze in te passen in het landschap - zouden de natuur te veel verstoren. De Zuidschor in Wolphaarts- dijk met eromheen de jachtha vens. foto marcelle davidse Nee. Deze visie is slechts een blik op de toekomst. De ondernemers kunnen er volgens de gemeente geen rechten aan ontlenen. De plannen moeten nog verder wor den uitgewerkt. Om ze daadwerke lijk te kunnen uitvoeren, moeten nog vergunningprocedures worden doorlopen. GOES Dirigent en organist Peter Wildeman uit Tholen heeft een nieuw projectkoor opgericht: het Groot Nederlands Bevrijdings koor. Het is als het ware de op volger van het Groot Reforma tiekoor, waarmee hij nu al en kele jaren actief is. Dat koor werd opgericht ter ere van de viering van 500 jaar reformatie. Dit jaar zal het Refor matiekoor voor de laatste keer van zich laten horen. Het thema is '500 jaar reformatie in Zwit serland'. Nieuwe koorleden zijn nog welkom. Neutraler Dat geldt ook voor het nieuwe Bevrijdingskoor, waar voor de repetities begin 2020 van start gaan. Dit koor zal op 5 mei in elk geval optreden in de Maria Magdalenakerk in Goes. Wilde man hoopt met het koor weer andere zangers en zangeressen te trekken. Het is opgericht om dat in 2020 wordt gevierd dat ons land 75 jaar geleden werd be vrijd. ,,Het thema is wat neutra ler dan dat van het Reformatie koor'', legt de oprichter uit. Men sen vanaf 15 jaar kunnen mee zingen. Het koor krijgt een veel zijdig repertoire. Kruiningen Onlangs heeft de gemeente de ba lans over 2018 opgemaakt. Onder aan de streep prijkt een overschot van ruim 1,2 miljoen euro. ,,Maar dat geeft een vertekend beeld", zegt wethouder Dirk Verburg. ,,Want dit positieve resultaat is tot stand gekomen nadat we vorig jaar 1,9 miljoen euro hebben onttrok ken aan de reserves." Die greep in Wethouder Verburg denkt dat ook dit jaar extra geld nodig zal zijn de kas was nodig om tekorten op maatschappelijke ondersteuning en vooral jeugdzorg te dekken. Voor jeugdzorg heeft Reimers- waal dit jaar 6,5 miljoen euro uit getrokken op een totale begroting van zo'n 50 miljoen. Verburg denkt dat ook dit jaar extra geld nodig zal zijn. Bijna alle Nederlandse gemeen ten kampen met tekorten op jeugdzorg. In het zeer kinderrijke Reimerswaal zijn de risico's nog wat groter. Verburg stelt dat niet jaar op jaar de reserves kunnen worden aangesproken. Als Den Haag niet met veel extra geld over de brug komt, lijken bezuinigin gen op andere terreinen onaf wendbaar. ,,Het is aan de gemeen teraad om daar keuzes in te ma ken." KUNSTSTOF KOZIJNEN OVERKAPPINGEN BUITENZONWERING 2e PINKSTERDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR KOM NAAR ONZE SHOWROOM! donderdag 6 juni 2019 BE De recreatievisie voor Wol phaartsdijk deed de afgelopen maanden veel stof opwaaien. Zoveel zelfs dat de initiatiefne mer van één van de grote plan nen al eieren voor z'n geld koos. Vanavond komt eindelijk de poli tiek aan het woord. Die velt het uiteindelijke oordeel. Een over zicht van de situatie aan de hand van vijf vragen. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Wat houdt de visie precies in? Is het derde grote plan dat in de visie stond definitief van de baan? Hoe groot is het verzet tegen de twee andere 'grote plannen'? Wat zijn zoal de bezwaren? Kunnen de initiatiefnemers gaan bouwen als de gemeenteraad la ter deze maand akkoord gaat met de visie? De visie wordt vanavond bespro ken in een commissie van de ge meenteraad. Op 20 juni neemt de raad een definitief besluit. Wethouder Dirk Verburg. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De oplopende tekorten voor jeugdzorg werpen een donkere schaduw over het huishoud boekje van Reimerswaal. Joeri Wisse Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118 -441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60