7 V 1 4 dagen Sauerland 5 Vroegpensioen voor zware beroepen mogelijk Zoekactie naar Anja vruchteloos 79.- 79.- donderdag 6 juni 2019 Ik stem voor, maar vakbondsleden moeten eigen keuze maken Veel mensen kunnen eerder stoppen. Dat is enorme winst ging muiten, hield zelf een leden raadpleging waarin 96 procent van de stemmers 'nee' zei. Toen malig FNV-voorzitter Agnes Jon- gerius zette toch door en de bond spatte bijna uit elkaar. Zo ver zal Busker het nu niet la ten komen. Volgens betrokkenen heeft hij aan de onderhandelings tafel laten weten op te stappen als zijn leden volgende week 'nee' zeggen, iets waar hij zelf gisteren niet over wilde speculeren. In Den Haag wil niemand het hardop zeggen, maar betrokken ministers fluisteren dat 'de bon den gek zijn als ze dit aanbod la ten lopen'. Het kabinet is veel verder gegaan dan het vorig jaar 19.000 EURO nog wilde, toen de onderhande lingen in november klapten. Er wordt straks 4 miljard euro per jaar uitgetrokken om de pensi oengerechtigde leeftijd minder hard te laten stijgen. Bovendien komt er eindelijk een regeling waardoor mensen met zware be roepen tot drie jaar eerder kun nen stoppen met werken. Premier Mark Rutte heeft altijd gezegd dat er zonder de bonden lastig beslissingen te nemen zijn over andere regels voor pensioen fondsen. Tenslotte zijn het de bonden en werkgevers die samen de fondsen beheren. Mochten de bonden zich dan ook alsnog te rugtrekken uit het akkoord, dan is de kans groot dat het kabinet ook alle toezeggingen intrekt die het de bonden heeft gedaan. Dan dreigt alles weer van voren af aan te beginnen en zullen veel fondsen volgend jaar gedwongen moeten korten. Want één ding gaat zeker niet gebeuren, zeggen alle betrokkenen in koor: de AOW terug naar 65 is een gepas seerd station. Bij een 'nee' is dan niet alleen het pensioenakkoord dood. Dan staat ook de polder buitenspel. De nieuwe zoekactie die de po litie gisteren opzette naar de vermiste Anja Schaap heeft niks opgeleverd. Er werd in het water van de Binnenwatering in Katwijk gezocht, omdat uit nieuw onderzoek was gebleken dat de 33-jarige Katwijkse daar op woensdagnacht 29 mei om 3.45 uur voor het laatst is ge zien. Er werd bij het zoeken sa mengewerkt met de brandweer en het Landelijk Team Onder water Zoekingen. Eerder was al duidelijk dat Anja Schaap die woensdag na 01.00 uur café In Den Blauwen Bock in Katwijk had verlaten. Ze zou lopend naar huis zijn gegaan, maar kwam nooit thuis aan. Wat er na haar vertrek is gebeurd, is onduidelijk. Toch weet de poli tie nu dat ze nog om 3.45 uur zou zijn gezien op de Kanaal dijk. Vandaar dat daar nu in het water wordt gezocht. Er zijn al meerdere zoektoch ten naar de vrouw gehouden. Twee dagen naar haar verdwij ning vond de politie in het wa ter langs de Melkweg, vlakbij haar huis, haar tas. Weg bij politie om stalking Massaprotest tegen premier 86-jarige verongelukt Halfpension 4 dgn Belgische Kust 3 dgn Brabant diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 GO -LodewijkAsscher, PvdA - Jesse Klaver, GroenLinks V Kijk op de site bij /video voor reacties van politici op het pensioenakkoord Het was een van de losse eindjes uit het vorige polderakkoord over pensioenen: een regeling voor zware be roepen. Vorige kabinet ten kwamen die belofte nooit na, wat tot diep wantrouwen bij de vak bonden leidde. Onuit voerbaar, was steeds de reactie van de poli tiek. Nu komt er alsnog een regeling die het mogelijk maakt drie jaar voor de AOW-gerech- tigde leeftijd met pensi oen te gaan. Werkge vers mogen ouderen straks tot 19.000 euro per jaar meegeven voor vroegpensioen, zonder dat hierover een 'vut- boete' van 52 procent belasting verschuldigd is. Wil een werkgever meer geven, dan is over het bedrag boven die 19.000 euro wel de volle mep verschuldigd. Daarmee is er toch weer een soort vroeg- pensioen mogelijk, zij het betaald door werk gevers - die daartoe wel bereid moeten zijn - en op een manier die vooral gunstig is voor mensen met een lager of middeninkomen. In cao-onderhandelingen kunnen bedrijven en personeel zo afspraken maken om mensen met een zwaar beroep toch eerder te laten af vloeien. Voor mensen met een zwaar beroep en een hoog inkomen, is de regeling minder aantrekkelijk. Wie een baas heeft die niet wil betalen heeft ook pech. Het brutobedrag van 19.000 euro is gekozen omdat dit even hoog uitvalt als een netto- AOW-uitkering. De werkgever betaalt als het ware de 'vut'. KATWIJK HERSTELD Restaurateur Bety Costales toont in Quito in Ecuador een historisch boek dat is hersteld met geld van het Nederlandse Prins Claus Fonds. 33.500 boeken worden schoongemaakt die in 2016 tijdens een grote aardbeving zijn beschadigd. foto afp AMSTERDAM Bij de politie-een- heid Amsterdam is weer een medewer ker geschorst van wege een vermoe den van plichtsver zuim. De politieme dewerker zou zich schuldig hebben ge maakt aan stalking. Vorige week dinsdag werd bekend dat in Amsterdam een poli tiemedewerker was geschorst wegens fraude en valsheid in geschrifte. De politie heeft zelf beide zaken onderzocht. PRAAG In Tsjechië nemen protesten tegen pre mier Babis toe. In een van de grootste demonstraties sinds de omwenteling in 1989 stroomden tienduizenden de monstranten naar hartje Praag. BEVERWIJK Een 86-jarige auto mobiliste uit Bever wijk is gisteren in haar woonplaats om het leven gekomen door een verkeers ongeval. De vrouw kwam op de Plan tage in botsing met een 32-jarige auto mobilist uit Heems kerk. Door de aanrij ding kantelde de auto van de Bever- wijkse en kwam deze tot stilstand tegen een boom. Het slachtoffer over leed ter plaatse. Bewonder de uitgestrekte bossen, kronkelende riviertjes en pittoreske dorpjes! 3* Parkhotel Schmallenberg, Bad Fredeburg (7,8) O 3 nachten incl. ontbijtbuffet en Sauerlandkaart I 3 keer een 3-gangen diner of in buffetvorm iaiaw* Incl. wellness (sauna en stoombad), wifi en parkeren ibis budget Blankenberge (78) 4* Fletcher Jagershorst, Leende (8,4) 3 nachten incl. ontbijtbu 50% korting kusttram Loopafstand v/h strand fet en wifi 2 nachten Luxe kamer incl. ontbijt 1x diner (hoofdgerecht) Incl. zwemmen en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserved ngskosten en loeristen bel 70 cpg n toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5