Kapelle wil inspraak in verkeersplan 'Tocht door de tijd' in de spoortunnel van Goes IN DE REGIO 6 Aanpak Zanddijk MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Kapelle Herselman zegt het project de afge lopen tijd 'van de zijlijn' te hebben gevolgd. ,,Ik dacht dat het geen grote rol zou gaan betekenen voor ons. Ik kon me niet voorstellen dat er met op- en afritten naar de A58 zou worden geschoven." Maar uit de verdiepingsstudie die enkele weken geleden werd gepresen teerd, rolde een voorkeurstracé (groen) waarbij de bestaande afslag 33 wordt verwij derd en een kilome ter richting het oosten opnieuw wordt aangelegd. Het verplaatsen van de op- en af ritten heeft gevolgen voor Kapelle, blijkt uit de studie. Verkeer tussen Yerseke en Walcheren zal eerder Dat kan natuurlijk niet. Dat is zó in kokertjes denken kiezen voor de provinciale wegen over de Postbrug of Vlakebrug en pas bij Kapelle op de A58 verder gaan. 'Extra verkeer op de aanslui ting Vierwegen is niet wenselijk', meldt het rapport. 'Deze aanslui- ting is op dit moment al zwaar be last. Extra verkeer vanaf de Postweg via de kern Kapelle is eveneens een niet gewenst effect.' Volgens het onderzoek kunnen de nadelige effecten worden opge heven door de aansluiting Vierwe- gen opnieuw in te richten en aan vullende maatregelen in de be bouwde kom van Kapelle te nemen. Tijdens de bijeenkomsten waar de studie wordt gepresenteerd, bena drukt de projectleider dat overleg met Kapelle nog moet plaatsvin den. Herselman vindt dat veel te laat. ,,Dat kan natuurlijk niet. Dat is zó in kokertjes denken. In een ge biedsgerichte aanpak betrek je toch ook de buurgemeente op wie zulke plannen effect hebben?" Herstelactie Doordat Kapelle aan de bel heeft getrokken, vindt nu een 'herstelac tie' plaats. „Binnenkort is er een be stuurlijk overleg met gedeputeerde Harry van der Maas en wethouder Jaap Sinke. Ik wil daarbij niet voor voldongen feiten worden gesteld, maar nog mee kunnen praten." Herselman benadrukt dat het pri mair om de belangen van Reimers- waal gaat. ,,Ik ga echt niet vanuit een Kapels standpunt bepaalde va rianten als onbespreekbaar bestem pelen, maar ze moeten wel reke ning houden met ons." Overigens zijn alle betrokkenen (ondernemers, omwonenden en dorpsraden Yerseke en Kruinin- gen) voor variant rood. Dat is de duurste optie, maar die pakt het gunstigst uit voor Kruiningen. Vol gens de studie zijn de nadelige ge volgen voor Kapelle in deze variant nog groter dan bij groen, omdat de afslagen twee kilometer richting het oosten worden verplaatst. De spoortunnel in Goes is straks niet alleen een praktische verbinding tussen noord en zuid, maar ook een kunstobject. Beide wanden van de tunnel - die officieel een onderdoorgang heet - worden voorzien van kunstwer ken. Op de wand van de binnen- bocht zijn straks bekende gebou wen uit de stad te zien, die door de Goese kunstenaar George Schade op een wat abstracte ma nier zijn weergegeven. Ze kun nen afzonderlijk van elkaar wor den aanschouwd, maar moeten ook een geheel vormen, een soort 'tocht door de tijd'. Het gaat om onder meer de te levisietoren, de watertoren, het stadskantoor, het oude stadhuis en de molen. Aan het begin van de wand zijn golven te zien, ver wijzend naar de oude veste in Goes en het vele water in Zee land. Aan het eind valt straks een deel van het Goese stratenplan te ontwaren. De kunst op de buitenmuur is straks alleen vanuit de auto's in de tunnel te zien, niet voor de voetgangers en fietsers. Daarom heeft de kunstenaar voor deze wand gekozen voor een kunst werk dat snelheid moet uitstra len. ,,Nadat de afbeeldingen door de kunstenaar waren ontworpen, is een houtverwerker ermee aan de slag gegaan'', legt gemeentelijk projectleider John Dorreman uit. ,,Die heeft ze op maat gefreesd.'' De mallen die daar het resultaat van zijn, worden tegen de wan den geplaatst. Als vervolgens het beton is gestort en de mallen weer worden weggehaald, liggen de door de kunstenaar ontwor pen afbeeldingen verdiept in het beton. De spoortunnel gaat vermoe delijk over een klein jaar open. Stadhuisconcerten CoderDojo Pinkstermarkt donderdag 6 juni 2019 Een mal op de wand van de toekomstige spoor tunnel in Goes. foto's gemeente goes Wethouder Jon Herselman van Kapelle vindt het onbegrijpelijk dat de provincie Zeeland zijn ge meente niet heeft betrokken bij de onderzoeken naar de aanpak van de Zanddijk tussen de A58 en Yerseke. Een aantal kansrijke oplossingen heeft namelijk be hoorlijke gevolgen voor Kapelle. - Jon Herselman, wethouder Kapelle Rob Paardekam Goes THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten be gint zaterdag weer met een nieuw seizoen Stad huisconcerten in Tholen. Onlangs is de reeks avondconcerten afge sloten en dat betekent dat er op de zaterdag middagen weer klas sieke concerten plaats vinden. Het eerste con cert zaterdag begint om 15.30 uur. Zie www.kel- dermansconcerten.nl. GOES Bibliotheek Goes houdt zaterdag de activiteit CoderDojo. Bij Coder Dojo leren kinderen tus sen de 7 en 12 jaar pro grammeren, websites bouwen, apps ontwikke len, programma's maken of games bouwen. Kin deren zijn van 13.00 tot 15.30 uur welkom, samen met hun ouders. Deelname is gratis. Een laptop meenemen is noodzakelijk. Reserve ren kan via www.biblio- theekoosterschelde.nl. HEINKENSZAND Zondag vindt op indu strieterrein Noordland in Heinkenszand de jaar- Pinkstermarkt Heinkenszand. foto organisatie lijkse Pinkstermarkt plaats. Er zijn oldtimer auto's, vrachtauto's, bromfietsen, motoren en tractoren; kraampjes en attracties. The Westside Linedancers geven de- monstraties. Ook is er een kidscorner en gele genheid tot kofferbak verkoop. Van 13.00 uur tot 21.00 uur is er live muziek. De markt begint om 11.00 uur GOES Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Goes en Pas sant'; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten; HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling in groepsver band; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 9.30 uur: Wandelen in groeps- verband; Bibliotheek, Stengeplein, 14.00 15.30 uur: Taalcafé; KAPELLE FitXpe- rience, Vroonlands- weg 47, 19.30 uur: In door Cycling; KRABBENDIJKE Bieb in de Buurt, Willem Kosterlaan 1, 09.30 11.30 uur: Gratis ba siscursus over inter net; KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: Senioren- Yoga; LEWEDORP Kibeo Scheldestraat, 19.15 21.00 uur: Informa tieve ouderavond 'Voorlezen aan kinde ren van 0-4 jaar'; WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivitei- ten, o.a. tafelvoetbal en tafeltennis; YERSEKE MFC Te- hare, 9.00-9.45 uur: Allevo lessen 'Bewe gen voor 65+'; 9.45 10.15 uur: Vrij badmin tonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borre luurtje voor senioren Het ontwerp van kunstenaar George Schade is te zien na het weghalen van een mal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59