tf) Over de auteur valt voldoende te vertellen, maar toch tikje saai 6 Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Rocketman Aladdin Godzilla: King of the Monsters FILMNIEUWS Cardinale in Eye met inleiding Laurel en Hardy in Tuschinski INTERVIEW MICHAEL FASSBENDER Michael Fassbender krijgt geen genoeg van het personage Magneto. De gevierd acteur, die Magneto in X-Men Dark Phoenix voor de vierde keer speelde, over de meest complexe schurk in de aanhoudende stroom aan superheldenfilms: „Zijn visie is extreem, maar het komt wel ergens vandaan.'' Het liefst droeg hij ook nog een fraai gewaad, maar af gezien daarvan kwam Michael Fassbenders wens om mutant Erik Lehnsherr alias X-Men-opponent Magneto neer te zetten als een cult- leider, helemaal uit. Het opgewon den standje dat metaal kan manipu leren en daarmee in de vorige films veel dood en verderf zaaide, lijkt in Dark Phoenix de innerlijke rust te hebben gevonden. Met zijn volgelin gen leidt hij een teruggetrokken be staan op een hippieachtig stuk grond, compleet met boerderij en moestuintjes. ,,Heb je die Netflixserie Wild Wild Country gezien? Over Bhagwan? Daar moest ik aan denken'', vertelt Fassbender (42). ,,Zoals dat gaat met cultleiders: macht leidt vaak tot cor ruptie. Maar de intenties achter het opzetten van zo'n beweging kunnen best goed zijn. En Erik heeft eindelijk een plek gevonden waar mutanten Van alle X-Men-films is Dark Phoenix de meest complexe vredig met elkaar samen kunnen le ven, zonder de dreiging van mense lijke interventie. Ik vond het goed hem eens van een andere kant te la ten zien.'' SPOILER ALERT: het duurt niet lang voor weer van alles door de lucht vliegt. Maar die twee gezichten ma ken Magneto zo blijvend fascine rend, aldus de Iers-Duitse acteur (ook bekend van 12 Years a Slave en Steve Jobs) die nu voor de vierde keer het personage gestalte geeft. Hem een bad guy noemen, gaat te kort door de bocht. ,,Er is zoveel dualiteit. Hij zat als kind in een concentratie kamp, verloor zijn ouders en later ook zijn vrouw en kind. Dat is nogal wat. Zijn visie op het beschermen van mutanten is een extreme, maar Tolkien J.R.R. Tolkien (1892-1973) gaf meer dan eens aan: In de ban van de ring is géén allegorie. Niet van het christen dom, niet van de Griekse mythologie en ook niet van zijn eigen leven. Driemaal raden wat de film ons doet geloven. Begrijpelijk is het wel. Je wilt de kijker trakteren op herken ning. De pact die Tolkien met zijn universiteitsgenoten en medelitera tuurliefhebbers sluit, is een soortfel- lowship, een soldaat te paard veran dert in een 'ringgeest' en: 'Hey, die berg daar doet denken aan Mordor waar de ring moet worden vernie tigd'. Deze filmbiografie bestaat bij de gratie van het The Lord of the Rings-filmsucces. Er gebeurde vol doende in Tolkiens leven - jong wees, een onmogelijke liefde, ge vochten in de loopgraven tijdens de Eerste Wereldoorlog - maar het is net onvoldoende voor een écht pakkend drama. Er wordt innemend geac teerd, de muziek is mooi en er is ruimte voor ontroering. Toch ont kom je niet aan de gedachte: nou en?! - Gudo Tienhooven donderdag 6 juni 2019 T- IU BtW- 5SH Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Aladdin €555.000 2 (-) Rocketman €239.000 3 (-) Godzilla King of the Monsters €225.000 4 (3) Pokémon €165.000 5 (2) John Wick 3 €126.000 ROCKMUSICAL Het leven van Elton John is verfilmd als een extravagante rockmusical die beter is dan Bohemian Rhapsody. Alles wordt getoond in flitsende beel den: zijn muziek, zijn verslavingen en zijn seksuele verhoudingen. De zan ger wordt in deze film bepaald niet gespaard. ACTIESPROOKJE De acteursversie van de gelijknamige animatiefilm van Disney bevalt vooral door Will Smith als de geest uit de fles. Hij haalt alles uit deze rol die destijds door Robin Williams was in gesproken. Jasmine kreeg wat meer persoonlijkheid en bewijsdrang. Zij wil haar vader als sultan opvolgen. ACTIEFILM Godzilla in de arena met enkele an dere megaverdelgers die de aarde willen platswalsen. De film bevat een subplot van een wetenschapper die met haar dochter cruciale beslissin gen neemt over het lot van de mens. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. FILMSTER Filmlegende Claudia Cardi- nale leidt op zondag 9 juni met een vraag gesprek in Film museum Eye de vertoning in van de klassieker Il Gattopardo. De film van Luchino Visconti uit 1963 volgt de neergang van een aristocrati sche familie tij dens de natio nalistische Itali aanse revolutie. SLAPSTICK Tijdens de der tiende Laurel en Hardy-conven- tie wordt in het Tuschinskithea- ter op 8 juni een speciaal pro gramma aan het duo gewijd. Ver toond wordt onder meer Our Relations (1936) waarin zij twee lingbroers spe len. Ook The Fi nishing Touch (1928), Leave 'em Laughing (1928) en Busy Bodies (1933) zijn te zien. E GO Helden zijn schurken, schurken zijn helden Gudo Tienhooven 44 Simon Kinberg, regisseur DRAMA Regie: Dome Karukoski. Hoofdrol len: Nicholas Hoult, Lily Collins, Colm Meany Nicholas Hoult. foto david appleby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50