Toffe Haan niet in hokje te plaatsen 44 5 Queen-avond in De Spot Concert in Tholen Anywave S flft Waarschijnlijk velen den- mËmÊ ken nog dat Toffe Haan W W niet meer bestaat. In 2010 kwam er namelijk na zes jaar een einde aan de band met roots op Schouwen-Duiveland. Bandleden vlogen uit en begonnen nieuwe initiatieven. Tot 2017. Het jaar waarin de mannen na zeven jaar radiostilte een doorstart maakten. Simon van der Meer, zanger en bandlid van het eerste uur, is er maar wat blij mee. ,,We vliegen er momenteel weer volle bak in. We hebben een paar prachtige optre dens achter de rug en er staat nog flink wat moois te gebeuren dit jaar," vertelt hij. ,,Ik ben nooit ge stopt met muziek maken, hoor. Na 2010 heb ik in verschillende andere bands gezeten. In 2017 kwam Bart, de andere zanger van Toffe Haan, op het idee om nog een keer een soort reünie te organiseren. Dat voelde zo goed en vertrouwd dat we besloten er weer voor te gaan. Niet meer in de volledig originele bezetting trouwens. Onze gitarist en drummers (spelen op toerbeurt mee) zijn er nieuw bij gekomen." Zoals gezegd, de roots van Toffe Haan liggen deels op Schouwen- Duiveland. Van der Meer is name lijk geboren en getogen in Nieu- werkerk. Inmiddels woont hij in Doetinchem, maar optreden in Zierikzee blijft heel speciaal. ,,Man, wat kijk ik er naar uit om op Any- wave te spelen. Ten eerste natuur lijk omdat het een heel gaaf festival is. Daarnaast is het voor mij echt thuiskomen. Het is prachtig om voor al die oude bekenden te mo gen spelen. In 2008 hebben we ook al eens op Anywave gestaan. Dat was echt een geweldige ervaring. We zijn dit jaar op de vrijdagavond geprogrammeerd als openingsact. Het is de avond waarin onder an- dere ook Rondé en Poke optreden. Het is voor ons best een eer om tussen zulke namen geprogram meerd te staan." Op de vraag waar in het muzi kaal spectrum Toffe Haan nu ei genlijk geplaatst moet worden, kunnen zelfs de bandleden geen eenduidig antwoord geven. Iets waar ze eigenlijk best blij mee zijn. ,,Ik vind het mooi dat we niet in een hokje te plaatsen zijn. We gaan van reggae naar blues en van funk naar ballads. Na onze herstart is de muziek wel ietsje steviger gewor den, want dat past wat beter bij de stijl van onze drummers", vertelt de zanger. „Gelukkig hebben we een breed repertoire om uit te kie zen. We schrijven alles zelf en ui teraard is er na de herstart nieuw Na onze herstart is de muziek wel ietsje steviger geworden werk bijgekomen. We hebben het even in het Engels geprobeerd, maar maken toch vooral Neder landstalige muziek. In je eigen taal zingen geeft een extra dimensie. Er is veel meer ruimte voor woord spelingen en het is een stuk toe gankelijker dan andere talen." De komende periode zal Toffe Haan door heel Nederland te zien zijn op podia en festivals. Dikke kans dus dat de naam Toffe Haan straks bij heel wat mensen een bel letje doet rinkelen. De naam op zich helpt daar natuurlijk een handje bij. ,,Bij de start hadden we als doel een unieke naam te verzin nen. Het is toch zaak je een beetje te onderscheiden. Als je toffe haan op Google intypt, zijn we ook de eerste en eigenlijk enige hit die je krijgt. Toffe Haan stond al op onze shortlist toen ik stomtoevallig een schilderijtje cadeau kreeg met de zelfde titel kreeg. Op dat moment wisten we het zeker: deze naam past perfect bij ons." duo Jack Daniels, dat ze in de jaren 90 al vormden. Danny Vera zal daar ook wat liedjes spelen met Paskal Ja- kobsen. WATERSPORTDAGEN^ 0 Muziek 0 Muziek donderdag 6 juni 2019 GO Anywave is al jaren een vaste naam op de Zeeuwse festival agenda. Het staat erom bekend zowel acts van buiten de provin cie als regionaal talent naar zich toe te trekken. Zoals Toffe Haan, dat zijn roots heeft op Schou- wen-Duiveland. De band speelt vrijdag 14 juni op het vierdaags festijn in Zierikzee, dat woens dag begint met een kinderpro gramma. Bas Dingenouts Simon van der Meer, zanger Anywave, woensdag 12 tot za terdag 15 juni, Brogum Zierikzee. Voor het volledige programma zie anywave.nl. Toffe Haan tijdens een optreden Tientallen historische schepen liggen in het pinksterweekeinde aan de Loskade van Middelburg. Het maritieme erfgoed is één van de trekkers van de Watersportda gen. Zaterdag, zondag en maandag zijn de schepen te bekijken. Op de kade en rond de haven van Middelburg zijn bovendien allerlei activiteiten. Daar staan ook food- trucks en barretjes. Zondagmid dag zijn er ook een braderie Stadsfeesten Mid delburg, 7-8-9-10 juni, binnenstad Middelburg. Volledige programma op www.stadsfeestenmiddelburg.nl (haven) en een openlucht-kerk dienst van de Mission to Seafa rers (Loskade). Het festival - dat onderdeel is van de Stadsfeesten Middelburg - wil vooral kinderen ook het water op halen. Ze kunnen gratis verschil lende lessen krijgen, zoals zeilen, suppen en kanoën. Watersportdagen Middelburg, 8 9-10 juni, Loskade en haven van Middelburg. Het volledige pro gramma staat op www.mwsd.nl Stads feesten Middel burg met onder an dere Danny Vera, Ve teranen- dag, Stads- loop en Water- sportda gen. foto's LEX DE MEES TER, RUBEN OREELEN ESCHA TANI- HATU Tot september is er vanaf zaterdag in het Oude Stadhuis van Tholen een concert. Elk recital wordt omlijst met carillonmuziek vanaf het Stadhuisto rentje. Na het concert is ook de Stad- huistuin geopend. Het ensemble Cam- biamento Musicale bijt het spits af. De vier musici bespelen periodeinstrumen ten (blokfluiten, hobo, cello en klave cimbel of orgel. Het programma in Tho- len is afwisselend met muziek van barok- tot hedendaagse muziek. Instru mentale composities van Handel, Tele- mann, Bach, Scar latti, Lotti en Part. Zaterdag, Oude stadhuis Tholen, 15.30 uur Crazy Little Things, vernoemd naar het nummer Crazy Little Thing Called Love, durft het oeuvre van Queen aan. De Queen-fans Marijn van den Branden en Jean-Paul Heck zor gen sinds 2017 samen met vijf an dere muzikanten het ultieme eerbetoon aan hun helden. Gitarist Jeroen Lips maakt gebruik van dezelfde versterkers en gitaren als Queen-gitarist Brian May. Frontman Ma- rijn Geluk produ ceert de hoge noten van Freddie Mercury en de andere instru mentalisten recreë ren de juiste bom bastische sound. Zaterdag, De Spot, Middelburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49